1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени продукти на месецот

Дискусија во 'Тело' започната од frutini, 25 февруари 2011.

  1. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Со ролон масажерот ја зеде?
     
  2. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.457
    Допаѓања:
    22.789
    Пол:
    Женски
    ^^
    Да, со рол-он масажерот ја зедов, ептен е практичен.
    Инаку така без масажер не можам, ич не ми е практично и рацете болат без него. :)
     
  3. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Добитниците на награда за месец април се: :P

    1. [​IMG]
    Ме спасува од потење на жештиниве 100%.
    2.[​IMG]
    Досега ми ја има подизмазнето кожава и ми го има поднамалено целулитчево.
    3. [​IMG]
    Парфемчево го мразев кога ќе го мириснев во каталог, но откако го помирисав во живо, не се одвојувам од него. Прекрасно мириса, свежо и трае.
    4. [​IMG]
    Оваа маст ми помогна да ја омекнам сувата кожа на јаболчнициве и носов.
     
  4. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    :bow:
     

    Прикачени фајлови:

  5. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    ФБИ го имам овој лосион и тој од алги, ПРЕпрепрепрекрасни се, кожата ја прават неверојатно мека, само што мене лично ми мирисаат прејако. Инаку вредат за парите. :) (од наредниот каталог се по 179.)

    Продукти на месецот ми се:
    [​IMG]
    Тоникот на планет спа од бел чај. Ми го чисти лицето и воедно ми го прави нежно.

    [​IMG]
    Кондиционерот за тенка коса, која брзо се масти. Имам сменето милион регенератори и маски, но овој пат сум презадоволна.

    Масажерот на скин соу софт од Авон. (не успеав да најдам слика на нет, ако сака некој ќе го сликам и ќе прикачам.) Мал, ама практичен. Ја подобрува циркулацијата, ми прави огромно задоволство и ја омекнува кожата (бидејќи ја ексфолира).

    [​IMG]
    И дефинитивно најомилениот продукт на месецот (изгледа на милениумот ќе ми биде :) ) е пудрата мејбилајн афинитон со минерали. Пудрава е хидратантна, без крем, за чувствителна кожа и не се познава воопшто на лице. Се заљубив во неа. :wasntme:
     
  6. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Неможам да најдам слика на нет, ама ќе објаснам.
    Досега се некои скапи шампони користев, ниеден не беше соодветен за мојата коса.
    Па сеа мама купила некој шампон, Валера, од бреза, нова колекција и само знам дека не е многу скап а косата ми стана мека како кадифе. Презадоволна сум. :*
     
  7. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Во борбата со испуканите усни од пролетните ветришта, за победник на овој месец го прогласувам...
    [​IMG]
    тадааам! Не би го заменила за ниту едно лабело, екпресно ги обновува, омекнува и заштитува усните, нема мирис ниту вкус. Откако знам за себе го има во каталозите, а јас дури сега го пробав :fubar: Одлично е :)
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. agirl17

    agirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
  9. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    бев скептична околу кремовите за тело на oriflame.. сите ми ги фалеа и решив да испробам еден... на мое големо изненадување кремов испадна дека е супер.. прекрасно мириса и долго трае, а што е најважно ми ја прави кожата мека... планирам долго да го користам се надевам дека нема кожата да ми се засити од него... :)

    [​IMG]
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    [​IMG]
    Од млеката за тела од Авон не бев многу задоволна, ова онака го порачав ми беше срам цел саат го гледав каталогот, и ништо да не земам и барав што е намалено :) и ептен пријатно се изненадив. Мириса на лубеница, и светка ептен нежно, не е со големи светски како екла да изгледам, и премека ми е кожата. :up:
    [​IMG]
    парфемчево го мириснав на една другарка, и одма го зедов, за на факултет за секој ден. Леле колку преубаво мириса, буквално за секаде се шлакам со него. Не мислев дека и толку ке трае, свеж, ептен убав.
    [​IMG]
    И маскарава, ефтина ефтина ама може да се рамни со некои со име што се. Мене лично многу ми одговара, кај имам ретки трепки трчај трчај трепче, супер ми ги прави.
     
  11. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.019
    Допаѓања:
    5.939
    После миење со шампонов косата мириса на пролет и лепршава е , го има за бојадисана коса ( со розово топче на него ) против првут ( со плаво ) и за руса коса ( со жолто ) како ова на сликава ,..
    За маскарава немам коментар..прво ја користев жолтата од мaybelline потоа излезе оваа и ми е хит :)
    Купувам на 2 месеци ...
     

    Прикачени фајлови:

  12. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Случајно татко ми го купил од промоција, ама искрено и онака ми беше згадено од сите гелови за капење со мирис на овошје, тропско овошје, и сум ептен задоволна од прекрасниот мирис на трева, поточно ајдучка трева, босилек и невен. Прекрасен мирис на пролет и билки, кој релаксира, потсетува на здравје и ја остава кожата мека и сјајна. Звучам ко реклама, ама стварно билкиве ме препородија :D
     
  13. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
  14. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Овој месец му го посветувам на Лејди спид стик дезодорансот. Навистина пријатно мириса и е ефикасен.
    [​IMG]
     
  15. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Морам да се согласам со Фиби, значи дезодорансот е преубав, а впрочем повеќето и знаете, како што видов речиси сите го имате во вашите козметички катчиња :lol:

    Јас го купив случајно и не очекував многу од него, го имам тој со Алое и премногу ми се допаѓа

    Исто и овие производи ми се преубави [​IMG] ги користам и двете за права коса и за виткана (зависи во какво расположение сум 8) ) , ептен сум задоволна а и цената е ептен поволна.
     
    На marama, LivingGlam и mims-89 им се допаѓа ова.
  16. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Прекрасен.
     
  17. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    ^^ Колку пари е? :wasntme:
     
  18. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Производите на козметика Afrodita се навистина екстра,јас ќе го прогласам пилингов за победник.
    Исто така,презадоволна сум од целата колекција Straight&Easy на Нивеа.
     

    Прикачени фајлови:

  19. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Околу 220 денари, побарај го сега баш има акција на Афродита производи на повеќе места, и пилингот што го постира Yawn е намален ;)
    Инаку маслениот гел за туширање е 400 милилитри и воопшто не ја суши кожата, после туширањето дури нема потреба од секојдневно шлакање со млеко :dance:
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Primavera

    Primavera Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    405
    Допаѓања:
    1.517
    Дефинитивно ми го разубавија месецот :D