1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени производи во лето?

Дискусија во 'Тело' започната од Elence93, 6 јули 2015.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски

    Каде најблизу има вакви спрејови, во Грција? Можеби во Србија?
    Ме интересира, оти имам доста производи на Vaseline од кои сум задоволна, ама се купени од подалечни дестинации, не од соседството. Сакам и спрејов да го пробам.
     
  2. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    Од Грција ги земав, чепкав сега по изводите од банка маркетот се викаше Alfa-Beta Vassilopoulos, ги имаше само овој и зелениот од алое вера. Мислам дека не беа повеќе од 3 евра.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам. Ќе ги побарам кога ќе минуваме низ Грција :)
     
  4. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    1. Каротен крем за интензивно потемнување
    Доволно го имам испофалено низ темите, дефинитивно без него не ми поминува летото, преубава боичка си добивам.
    [​IMG]
    2.Кокосово масло
    Го користам буквално за се, тело, коса, лице, а во лето го користам и за сончање како и за нега на кожата после сончање. Многу ми ја омекнува и потхранува кожата, одкако ќе се упие кожата изгледа сјајно и здраво. Ниеден лосион ни афтер сан не ми е толку убав како маслово.
    [​IMG]
    3. Викторијас Сикрет спреј Lost in fantasy
    Во лето баш и несакам да се прскам со парфеми затоа спрејчињава на ВС ми се идеални за во лето. Омилен мирис ми е овој, мириса на чисто, свежо, тропско. Баш потсеќа на рајски остров и преубаво се осеќам кога мирисам на него.
    [​IMG]
    4. Лореал бронзер
    Пудра вооппшто и не користам во лето, на потемнет тен немам воопшто потреба од такво нешто. Доволен ми е бронзеров за да изгледам баш како што сакам. Го нанесувам на врвот на јаболчниците, го користам и како сенка, на крајот на веѓите го нанесувам како и на почетокот на окото и под носот на врвот на усните. Најубавиот бронзер ми е од сите што сум ги пробала, а сум ги пробала скоро сите што ги има низ нашите парфимерии.
    [​IMG]
    5. Есте Лаудер кармин Pure Color Lipstick - Fuchsia Fever 60
    И нормално кармин во тропска боја. Летово ми е омилен овој, совршено стои на потемнет тен. Летна преубава боичка, долготраен е карминот, уните ги омекнува. Сјаен е, едноставно совршен за во лето.
    [​IMG]
     
    На AnGeL4e009, Ctete, Jordanovska-K и 18 други им се допаѓа ова.
  5. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    5.083
    Пол:
    Женски
    Од се по нешто, еве ги моите омилени производи за во летниот период. :) :inlove:
    IMG_2064.JPG
    IMG_2060.JPG
    IMG_2063.JPG
    GOSH.Precious.Pearls.jpg
    bronzer.jpg ncnbn.jpg
     
    На teteks, Acka22, AnGeL4e009 и 10 други им се допаѓа ова.
  6. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    IMG_20150817_010344-1-1.jpg
    • Balea флуидот-ми го освежува и матира лицето.За екстра мрсно лице како моето посебно на жешкото е полн погодок.
    • Aloe ролонот од Forever-го имам можеби две години и уште е на пола.Многу споро се троши.Се колнам во овој производ, не знам што би правела без него.Нема мирис, не остава траги на облеката и не создава иритации што е најбитно.Добар е и за против комарци.
    • Avene термалната вода-Против иритации, изгореници и алергија.Ја купив пролетта, кога обично имам проблем со алергијата, но добро другарче ми е и цело лето.Ја носев со мене и на одмор и многу ми се најде првите денови, кога и приредив шок на кожата од премногу лежење на сонце.:lol:
    • Balea Golden Shine-омилениот ми лосион.:inlove:Овој производ ми го обележа летото, бидејки летово ми е all about the bling bling!Имам сличен ваков од Авон за истакнување на тенот, ама не е ни до пола добар како овој.На исончана кожа многу убаво стои. Плус и мирисот е :mm:.
    • Аура highlighter Golden Spice-како што кажав, на лето си љубам да светам како лампион.Не ме нафрла што е многу битно за мојата проблематична кожа и не изгледа лошо на мрсна кожа.Само дава Џеј Ло изглед.
    • Manhattan Clearface бб крема-пудрата од истата линија многу ми се се погоди па си ја земав и бб кремата и не згрешив.Не ми се користи пудра, ниту пак камена на жешково, па си терам само со бб крема.Лицето ми го држи матирана околу 4-5 часа ама не ми смета и да светнам.
    • Маслиново масло со кантарион-користам долги години наназад за постигнување на чоколаден тен.Нормално првите денови користам крема со фактор 30, а понатаму си терам само со маслото.
     
    Последна измена: 17 август 2015
    На Acka22, Ctete, Kom.pot и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.572
    Пол:
    Женски
    Повеќе производи користам во зима отколку во лето. Во лето само сапун, гел за туширање, ретко шминка. Некогаш ставам лабело или крема за раце ако ми се премногу суви.
     
    На sugarlips и gumicka им се допаѓа ова.
  8. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Во летото не сакам никакви кремови за лице,масла,лосиони,шминка на мене.Доволно ми се само сапун,гел за туширање и дездоранс.
     
  9. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    jas bi sakala da go probam,sestra mi go ima koristeno i go fali ama bilo poskapo
     
  10. Amaris

    Amaris Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    1.025
    1. Victoria's Secret Aqua Kiss Fragrance Mist
    [​IMG]
    2. NYX Soft Matte Lip Cream - Abu Dhabi
    [​IMG]
    3. bareMinerals Complexion Rescue
    [​IMG]
    4. bareMinerals Original Foundation
    [​IMG]
    5. Gamarde Roll-on Deodorant

    [​IMG]
     
    На joy1, Acka22 и marchi-cool им се допаѓа ова.
  11. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Која цена е и каде го има? :)
     
  12. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    ne se sejkavam od kade go kupi no okolu 500 -600 den e
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Млеко за тело на Seventeen.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.