Омилени сладоледи

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од k.frosina, 1 септември 2015.

 1. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.677
  Допаѓања:
  17.469
  Пол:
  Женски
  Не сум сретнала до сеа ваква тема и би сакала сите да постирате слика од вашит омилени сладоледи а исто така и да кажеме кои се нашите омилени вкусови :) 11951349_1037395806291975_5093607244304336067_n.jpg

  ова е мојот омилен сладолед за ова лето :P:D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.658
  Допаѓања:
  19.697
  Пол:
  Женски
  Ednas na prosetak zemav vkus na kinder i mnogu mi ss dopadna,isto taka omileni mi se vanila,jagoda i visna :)
  Slika nemam toa za nareden pat :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.692
  Допаѓања:
  50.097
  Пол:
  Женски
  Ако мислиш на вкус, тогаш најомилени ми се овошните, ме освежуваат, јагода, портокал, шумско овошје, малини, капини, сакам да пробувам нови вкусови и зедов од киви но тој ми беше грозен, сакам и од чоколада, бисквита... Ванила не ми се допаѓа, како млеко ми е. Имам пробано и со вкус на нескафе, за него не сум баш сигурна, не ми е ни убав ни лош. Сакам кога сладоледот во него има парчиња од чоколадо или од овошје, а кога е на стапче сакам кога е обложен со чоколадо. Од купечките нема некоја посебна марка т.е. како сладоледите од Frikom или Delta, битен ми е вкусот. Сепак повеќе купувам со корнет отколку на стапче. Ова лето најомилен ми беше сладоледот од чоколадо и вишна во кутија.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.231
  Пол:
  Женски
  Најмногу ги сакам овошните сладоледи. Претежно купуваме сладолед во кутија. Сладоледите Мilina се вкусни и евтини. За 120 денари има литро плус гратис двеста милилитри сладолед.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Сладоледот во Палма (Аеродром) ми е најубав, иако е најскап од слаткарниците. Јадам од тие мешаните (пица, тигар, крем-банана и уште некои имаше не ми текнува), јагода и карамела.

  А од продавница јадам од Родео со јагода и ванила или тие на стапче големите Кинг.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lolo5

  Lolo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Се согласувам дека сладоледот од Палма е добар, а го издвојувам Капри како најомилен (на стапче, во корнет, во чашка,...).
   
 7. Twigs

  Twigs Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2016
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  страчателаааа! ама у глобала ниеден нема да одбијам, кој и да е вкус ќе му се радувам :wasntme: само на неовошните малу поче
   
  На elimkd и Lolo5 им се допаѓа ова.
 8. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  2.026
  Допаѓања:
  13.541
  Пол:
  Женски
  За вкус сим многу basic, сакам чоколадо, карамела, сникерс итн итн. А како марка Магнум го сакам највеќе.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.811
  Допаѓања:
  61.124
  Италијанскиот сладолед Tomaseli Special.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.604
  Пол:
  Женски
  Милка, Сникерс, Магнум...
  Од вкусови, ванила и чоколадо.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 2 други им се допаѓа ова.
 11. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  54.772
  Пол:
  Женски
  Од банана. :inlove:
   
  На ilyan, naturally и Animali им се допаѓа ова.
 12. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  2.429
  Пол:
  Женски
  Омилен ми е јагода, дефинитивно! Преку лето јадам овошни, јагода, боровница, шумско, а кога е поладно времето на млечни мењавам. Палма ми имаат најубави сладоледи, и доста избор па раат ми е душава.
   
 13. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.389
  Пол:
  Женски
  На прво место ми е сладолед од смокви ^_^:smirk:
  Сладолед во главно ми е омилен десерт, но во однос на вкусевите прво смокви, па се останато :wasntme:
  Второ место би ги ставила со вкус на шумско овошје и со вкус на чоколада и вишна :)
   
  На SofiMar_ му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.766
  Допаѓања:
  138.872
  Одамна немам пробано поубав сладолед од овој:D
  Можам 10 да изедам(facepalm)
  20190330_120707.jpg
   
  На cresa-jagoda, Animali, Alisa22 и 2 други им се допаѓа ова.
 15. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.811
  Допаѓања:
  61.124
  Сникерс, рафаело, страчатела и нутела.
   
  На cresa-jagoda и Animali им се допаѓа ова.
 16. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  3.184
  Пол:
  Машки
  По вкус дефинитивно јагода,а инаку општо сакам најмногу овошни сладоледи.
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Amelie1708

  Amelie1708 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  Не постои сладолед на светот што не ми е омилен :inlove:
  Најомилено нешто на свет ми е! Можам да јадам дур не повратам :rofl:
  Чоколадо,бело чоколадо,рафаело, сникерс ги издвојувам како најомилени :l:
   
 18. Persila

  Persila Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2019
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Stracatela,cokolada, snikers
   
 19. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.811
  Допаѓања:
  61.124
  Magnum.
   
 20. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.212
  Пол:
  Машки
  Gio Gio, Best, Magnum, Rodeo, Nirvana и секако, најубав ми е сладоледот во Дежа Ву (Аеродром).

  А по вкус јагода, карамела, банана, баунти...