Форумџика на годината 2020

Омилени сладоледи

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од k.frosina, 1 септември 2015.

 1. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.250
  Допаѓања:
  8.077
  Пол:
  Женски
  Тој што е како тост, две бисквити внатре со ванила. По 30 ден. е по маркетиве :)
   
 2. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.213
  Пол:
  Машки
  Орео има таков.
   
 3. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.250
  Допаѓања:
  8.077
  Пол:
  Женски
  Не, не е орео. Еве ваков е, едвај слика најдов:
  sandwich_img.png
   
  На Ма.нев му/ѝ се допаѓа ова.
 4. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  7.644
  [​IMG]
  Не јадам сладолед, само овој. Го обожавам.
   
  На Mrs. Lovett, Iva9612, mal.ecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.146
  Пол:
  Женски
  Повеќе сакам овошни сладоледи од портокал, малини, јагоди, шумско овошје, боровинки и др. А го сакам и сладоледот од чоколадо и ванила но од нив по ретко купувам.. Сепак не сум голем љубител на сладолед..:)
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  12.898
  Пол:
  Женски
  Мене омилени сладоледи ми се овошните
   
  На Kjutche му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  502
  Пол:
  Женски
  Тие од Бт знаат за гт слаткарница,омилен ми е неро сладолед :inlove:
   
 8. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  1.018
  Пол:
  Женски
  Se od strana na sladoled obozavam jadam 365 dena vo godinata. Mozam da kazam najNEomilen sladoled za mene definitivno Gio Gio. Se samo sladoled ne e.
   
 9. Dora18

  Dora18 Активен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  od bt od gt twix ili cookies a opshto chokoladen strachatela
   
 10. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  25.395
  Пол:
  Женски
  Обожавам сладолед ги јадам сите ама најнеомилени ми се овошните.
   
 11. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  2.081
  Пол:
  Женски
 12. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  502
  Пол:
  Женски
  Не сум некој голем љубител на сладолед искрено ама кога би морала да бирам ги сакам Алома и најчесто такви купувам
   
 13. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.614
  Пол:
  Женски
  Mилка и Кинг. Но, и сладоледите на Алома се предобри.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 14. Love 83

  Love 83 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  24.684
  Пол:
  Женски
  Сникерс дефинитивно
   
 15. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  918
  Допаѓања:
  7.258
  Пол:
  Женски
  size_561_350_original_7617212f2bc8b72a14aa7e33417abe51.jpg rodeonucrema.jpg
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.011
  Допаѓања:
  131.550
  Пол:
  Женски
  Гуливер од Кам што е, незаменлив.
  Хит ми е годинава. :inlove::inlove::inlove:
   
  На senza.parole и MrenaRiba им се допаѓа ова.
 17. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  329
  Пол:
  Женски
  Top gun, milka, best

  Cokolada, vanila, lesnik