Омилени слатки, чоколади..

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.799
  Допаѓања:
  46.689
  Пол:
  Женски
  Of leleee sto mi trebase da ja otvoram temava u 5 sabajle :( ako kasnam sega nesto blago ke bide pogubno za mojata kilaza :lol: Inaku obozavam se od blago i ne mozam nesto posebno da odvojam. Se soglasuvam so site postovi na ovaa tema :D
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.754
  за чудо јас повеќе го сакам соленото отколку слаткото (многу повеќе), а кога би бирала сигурно би јадела нешто со кокос: рафаело или bounty
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.168
  Пол:
  Женски
  Milkaaaaaaaaaaaa......
   
 4. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  114
  Ауууууу... се сакам.Суфле највише,Милка,Дорина со кекс,топло чоколадо со чили....се освен алва.
   
 5. Yvona

  Yvona Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  мммммммм сакам се што е чоколаднооо...најмногу милка, киндер, атлантис, пионир чоколадо со лешници, едни мали чоколади делириум, пудинг од чоколадооо итн.. :P темава е супер ако ми текни уште нешто ке пишам :lol:
   
 6. GlamGirl

  GlamGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  Не сум жива ако не каснам чоколадо... сите милка ги сакам ама милкинс најсвит ми се :lol: Исто и оние бомбиците рафаело,киндер,торти,чоколадни пудинзи и млека :lol:
   
 7. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  snikers i rafaelo :)
   
 8. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.431
  Допаѓања:
  53.722
  Топло - ладно од дал мет фу. Екстаза!
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC00250.JPG
   DSC00250.JPG
   Големина на фајлот:
   205,1 KB
   Прегледи:
   275
 9. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  134
  Ех Ариел сега одам да си направам и јас топло ладно ова сликава ме уништи .
   
 10. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  I jas obozaaaaaaaaaaaaavam blago znaci.... Najubavo od se mi e milka, toblerone, bajadera, atlantis, medeni srca, vafli njumb aaaaaaaaaaaa.... aaaa lele bas sega sum vo pms i momentalno premnogu mi se jade posle ova uste tolku, zasto ja otvoriv temava :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 11. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Gi zaboraviv i fortune coocie od kineskiot restoran vo Ramstore :)
   
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.476
  Допаѓања:
  130.282
  Пол:
  Женски
  Зависник од чоколада сум... јадев се и сешто, ама сега не...
  во последно време се ограничувам на црна чоколада со портокал (до 70% какао) и ми е криво најмногу на свет што кај нас во МКД нема Lindt чоколади... али ќе го сменам јас тоа :P :P :P
   
 13. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.431
  Допаѓања:
  53.722
  Ако го смениш тоа ќе те частам Линдт чоколадо :lol:
  И јас многу ги сакам...
   
 14. Vodolija

  Vodolija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  12
  Женски фала ви, се утешив кога прочитав :) Мислев само ја сум некој фрик за благо :twisted: Иначе си јадам све шо е благоо(милка најмногу) :D :D :D Поззззз
   
 15. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Јас сакам благо ама не јадам секој ден,можам да кажам дека сум умерена во јадење благо :) .Особено апетит за благо ми се отвара пред да добијам и тогаш најмногу сакам да јадам милка од карамела....бајадерки....топло чоколадо си пијам,ги сакам тортите на мама со многу крем ;) многу сакам сладолед од чоколадо а може и од смоква,а инаку преферирам само чоколадо без овошје и сл :up:
   
 16. LadyD

  LadyD Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  25
  Blago mmmmm 8)
  zaboraviv na cuvstvoto koga se vnesuva vo organizmot ova cudo od vkus i uzivanje
  dolg period svesno se izlozuvam na dieti i ogranicuvanja a prasanje e i kolku ima potreba od tolku rigoroznost kon sebesi... a porano bev ogrooomen zavisnik od blagce :P edvaj cekav da mi se padnese prilika da si probam i da si ja zasladam dusickata... sum gi obozavala MILKA cokoladite so celi lesnici, palacinkite so eurokrem, cherry - bomboncinja mmmmm
  Sega gi konzumiram mn poretko-edinstveno vo slucai na nagla malaksanost ili nedaj Boze nekoj stres :evil:
  Kako i da e, dobro e da se ogranicuva no losho e da se izostavi od redovnata ishrana ;) ;) pozz
   
 17. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  46
  голем гурман сум а и многу сакам благо уфуфуфуфуффууф секакво :lol: :lol: :lol:
   
 18. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  549
  Пол:
  Женски
  mnogu jadam blago,nema sansi den da pomine a jas da ne apnam nesto blacko,mora toa e zakon!! :D dali ke e cokolado,dali nekoi slatki ke zemam ili slatko ke jadam,bitno moram blago da vnesam vo organizmot.dosega imav brz metabolizam i nemav problem so kilazata ama poslednava godina pocnav da se popravam ama so blagovo nemozam da sopram,ednostavno dusickata mi bara :D gi obozavam cokoladite milkings,kinder,snickers..obozavam da pijam toplo cokolado ili kakao..slatki sakam ovosni i so mnogu slag..slatko sakam od kapinki ili jagodi..za slag so jagodi da ne vi zboram :D aj da ne ve strvam poveke..
   
 19. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Се што е од чоколадо!
  И плус од лешник.И плус да мириса на рум.Толку :D
   
 20. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.959
  obozavam slatki,cokoladi..pudinzi..samo ne preteruvam