Омилени слатки, чоколади..

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Па си јадам благо секојдневно,ама нешто без што не можам е милка со лешници
   
 2. AnjaF

  AnjaF Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  10
  софт кингс ммммммммммммм поубаво нешто нема
   
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.296
  Пол:
  Женски
  Многу сакам да јадам благо.Омилено чоколадо ми е Милка,а омилени слатки ми се ресани,медењаци,наполитанки,и др.
   
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.326
  napolitanki od soko stark, rafaelo, dorina so keks, mars.........ahh so mleko njam njam :lol:
   
 5. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.256
  Мој човек.. :up: :D Обожавам кокос :!: :lol:
   
 6. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  momentalno jadam cokolada 'volim te" so jagoda i malina :lol:
   
 7. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Па од благите и чоколадите ретко кои не ми се омилени :D Обожавам полнети чоколади, обожавам бајадери, моцарт бомбици, рафаело, ресани, ишлери, еклери, индијанки, крем бананчиња итн :D
   
 8. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Moj човек ;) бајдерите ми се слабост,а пак ишлери,мхмх,за вечер да знаеш ќе си купам :D
   
 9. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  271
  Претплатена сум на благо јас,сакам се што е чоколадно,со лешник,ванила...Обожавам палачинки со многу еурокрем :) милка со карамел,со лешник,банџи,бајадера и те како сакам,обожавам слатки со кокос мајка ми што ми ги прави,ма сакам све шо е благо ;)
   
 10. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95

  ах сега ми направи проблем, ми се пријадоа одма :D абе јадам се што е благо само не некој суви колачи, од чоколатца белисимо до големи чоколади се јадам :D
   
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Еми душо,чоколадно да еееее :lol: сувите во грло се запираат,а чоколатцето само си лизга :lol:
   
 12. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95

  хаха е да и тоа што викаш, никогаш не сум сакала некои суви колачиња што имаат само благ вкус а никакво филче во нив :D
   
 13. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.164
  Пол:
  Женски
  MILKA SO LESNICI
   
 14. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.498
  [​IMG]

  Заборавив да кажам дека многу сакам благо со кокос... њааааааам! :mrgreen:
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  :roll: :D
   
 16. stefan4e

  stefan4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  milka dorina nesle i mnogu drugu ...................... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :twisted:
   
 17. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.687
  Милка. :)
   
 18. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  498
  не сум зависник од слатки работи и не јадам млечни чоколади и чоколадни торти... знам да си каснам колаче меко, суво не ми е битно само да не е многу благо зошто ми се гади... сепак најобожавана ми е црна чоколада и тоа колку поголем процент на какао толку подобро :lol:
   
 19. SoNi55

  SoNi55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  SNIKERS i Milka со цели лешници. њами
   
 20. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  298
  Обожавам слатки работи со вкус на јагода или кекс т.е.бисквит :D