Омилени слатки, чоколади..

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  172
  ferrero rocher,мислам дека вака се пишува :lol:
   
 2. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  272
  milka milka milka,ne ja menuvam za nisto drugo :D :D
   
 3. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  492
  Милка ми се омилени чоколади, посебно Ноисет :inlove:
  Од колачите најмногу јадам Домачица или Златно Полје од Штарк.
  А кога ми треба енергија, ако сум излезена цел ден, ако сум на факултет, обавезно со мене си носам по некое чоколатца како Албени, Метро, Сириус и сл. :)
   
 4. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267
  Незнам зошто но мене милка и не ми е баш најомилено чоколадо. 100 пати повкусно ми е од пионир црвеното со лешници, просто го обожавам. Еве ова[​IMG]
  Исто така ги сакам и атлантис чоколадцата од витаминка, и секако бајадерите. Што да правам кога обожавам благо :D
   
 5. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  105
  Јас не можам да си го замислам животот без 4околадооооо...... Понекогаш и не ми битно какво е само 4околадо да е. :D :D . Ми се свигаат сникерс, милка, синтагма, галеб.... и мн други... :D
   
 6. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
  Значи Сникерс обожавам...незнам зошто ама многу мми е битно кога јадам нешто да ми е така полно со вкус, измешано... Можам и два пати да гризнам и доволно да ми е. Онака ме задоволува вкусот... А од чоколадите порано стално јадев милки и најчесто секоја нова што ќе искочеше морав да ја пробам, ама сега си го најдов моето :) Од Соко старк Најлепше жеље... ммммм многуу ми е вкусно- право млечно чоколадо
   

  Прикачени фајлови:

  • 3945g.jpg
   3945g.jpg
   Големина на фајлот:
   8 KB
   Прегледи:
   409
 7. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.355
  Допаѓања:
  2.148
  Пол:
  Женски
  уф , темава како за мене :inlove:
  ги обожавам чоколадите , не си го замислувам мојот живот без нив :lol:
  А најомилена , можам да ја одвојам само
  [​IMG]
  :inlove:
   
 8. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Обожавам чоколади со кокос, денес ми донесоја од Австрија, прсти да излижеш има и со кафе ммхм
  на пример од кај нас овие ми сех убави
  [​IMG]
  [​IMG]
  имаше едни од грција од фришоп со кокос ама не текнува името
  убава ми е милка со лешници
  [​IMG]
  абе се од благо , ама го избегнувам а и има мн благи работи што ги немам пробано.
   
 9. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.208
  Допаѓања:
  5.166
  Па сеа вака
  -Чоколади:Нестле,Милка,Дорина.. ги има уште но овие најчесто ги конзумирам :D
  -Благичко:Чоколадни работи од Шехерзада ,Тортини
  -Торти:Све само да е чоколадно
  -Чоколатциња:Делириум,Сириус,Кенди,Киндер,Киндер јајца,Оние малине јајца,има едни од прага ми ги донесоа авв какви сее,најљепше жеље и другии
   
 10. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Истото :wasntme:
   
 11. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.208
  Допаѓања:
  5.166
  И да дополам оние чоколадцињана со рум,бајадера,атлантик,чоко стоби флипс,кукии со парчиња чоколадо :)
   
 12. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  85
  охооо многу има !!!!!

  па милка несле таблероне школки мммммм :P :P :P
  има уште..али не знам имиња ! :D
   
 13. ana05

  ana05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  31
  Највеке сакам колачи со кокос :P
   
 14. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  2.812
  Сникерс , албени , метро , белисимо , милка , синтагма , чоколадо со ориз ... :P
   
 15. ane-ani

  ane-ani Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Ммммммммммм мислам дека поголем зависник од благо,од мене нема :D Посебно чоколадите милка,schogetten,киндер, најубавите cherry,raffaelo.итн итн :) :inlove: :inlove: yummyy :)
   
 16. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.354
  Допаѓања:
  155.895
  Пол:
  Женски
  А бе се си сакам, само благо да е... а сега уште повеќе кога сакам да се откажам од него одреден период :worried:
   
 17. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  5.254
  Vo posleden period se navlekov na Ritter Roots cokoladite i od Nestle After eights :lol:
   
 18. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Нестле,Милка,Најлепше жеље,Сникерс,Доринаааа :$ cherry & бајадера нјам нјам 8)
   
 19. femina.sk

  femina.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  144
  Фереро Рошер и Рафаелооооооооо аввв мама миа :sweat:
   
 20. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.882
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm..... :P :P