Омилени слатки, чоколади..

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.470
  Девојки кажете некои посни слатки?
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.354
  Допаѓања:
  155.894
  Пол:
  Женски
  Да купиш или да направиш?
  Ако е за купување, крем бананите се посни. А има и посни наполитанки, колачи со кокос, некои од сувите колачи може да бидат посни, пралините на Европа,чоколокумот, рум плочките. Пишува на некои производи посно - па може да има такво нешто во супермаркетите.
   
 3. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.470
  Да направам :) На мајка ми и е роденден во сабота па сакав да направам нешто посно благо. Ама ако не успеам, тогаш ќе порачам од некоја слаткара да ми направат посна торта :)
   
 4. MidnightFlower

  MidnightFlower Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  47
  Ммммм на мајка ми најубавиот колач !
  Најдоле има бисквити, па некој крем од ванила, пак ред бисквити и одозгора парчиња јагоди ( или друго овошје ) и желе.
   
 5. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Хроничен зависник од чоколади........ммммммм
  ;) е да има сега една 200 грамска чоколада (не е битно каква), има да ја нема за помалку од 30 минути :D :D :D
   
 6. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  142
  милка и само милка
  мислам дека е сувишно да се коментира повеќе :P :)
   
 7. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.355
  Здраво! Јас сум Ангелче и сум чокохоличар. 8)
  Да, дефинитивно сум зависник од благи работи, никогаш не одбивам. Кога сме кај омилени, не можам да одвојам некои посебни, чоколадни слатки и торти...ммм, рафаело, сникерс, милкаа...Што нема да ми падне на памет, а морам да признаам дека во моментов ужасно ми се јаде благо. :$
   
 8. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  72
  :mm: абе се што е благо не одбивам само дај ми хахаха :$ :D
   
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.530
  :$ Сакам благо :l:

  Од Милка ги сакам тие сезонските вкусови како Руско капучино, и малини со јогурт, мммм, неизбежната со јагоди, сакам такви тужно-благи вкусови.
  Од Дорина чоколадото со кекс ^_^

  Бајадери, оние со рум внатре, рум штангли, тие со нешто crispy крцкаво полнети... мхм
  Од малите чоколатца Кит Кет, Банџи, Баунти...

  Сакам домашни колачиња, мафинс, американски крофнички, палачинки,
  тортите на Канела со многу чоколадо, Чоколадно суфле...
  :^: :^: :^:
   
 10. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  72
  мајка ми ми направи чоколадна тортааа, кој сака нека намине :inlove: :inlove:
   
 11. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.637
  Чоколадни торти, пудинзи, колачи, палачинки се сакаам :) Нутела ми е посебно задоволство.Сега ќе одам да и се нафрлам на теглата :D
   
 12. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.243
  Милкааа :inlove: :inlove: :inlove:
   
 13. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Ништо што е од чоколадо не одбивам :) Сакам благо, а особено чоколадо и не е важно какво е важно е да има. Многу сакам Нестле бело или со вкус на страчатела, ама немам видено Нестле низ продавнициве од лани, а до пред некое време многу бев " запалена" по Најлепше Жеље
   
 14. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.146
  Киндер буено (бело) :inlove:
   
 15. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  85
 16. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.146
  Абе не мораше овие слики сега олку касно да ги изнаредиш ц ц ц :lol:
   
 17. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  85
  Ај за неколку саати ќе се раздени, па посети ја најблиската продавница и купи си ;) :P :P
   
 18. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.146
  Неможам да чекам дотогаш :D Освен ако сакаш ти да ме почестиш со нешто :D
   
 19. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  85
  :lol: :lol: нема проблем, само ти кажи ми што сакаш ;)
   
 20. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  390