Омилени слатки, чоколади..

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.355
  Допаѓања:
  2.148
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  :mm:
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  689
  Што ми требаше да ја отворам темава? Сега ми се јаде нешто благичко :P :P :P
   
 3. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.355
  Допаѓања:
  2.148
  Пол:
  Женски
  и мене ми се јаде благо :doh:
   
 4. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  292
  [​IMG]
  [​IMG]-омиленото на мене и дечко ми
  [​IMG]-ако не е милка,пионир е :)
  [​IMG] и за десерт поп кејк :lol:
   
 5. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.146
  [​IMG]
  [​IMG]

  Аааааааа ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
   
 6. katakomba24

  katakomba24 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  532
  И јас сум зависник од благото... Претежно јадам домашни торти или чоколада или нешто со чоколадо... :P
   
 7. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.355
  Допаѓања:
  2.148
  Пол:
  Женски
  :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
  аааах,ми се пријаде :doh:
   
 8. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  42
  Милка Поп Кек и они Антлантиц чоколодчиња (ако се викаа така) :lol: :)
   
 9. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • atlantis.jpg
   atlantis.jpg
   Големина на фајлот:
   7,7 KB
   Прегледи:
   145
 10. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  имаме ист вкус :D
  јас лично ОБОЖАВАМ ЧОКОЛАДО и да има калории и да нема .. животот си тече - мора да се јаде :D ... чоколади, чоколадциња, торти, сладоледи(пливам во летото од ова), пудинг :inlove:
  и да е штетно и да не никогаш нема да се откажам од чоколадото .. уште на првата помисла за растеченооо чоколадооо ми се отвара апетитот :$ :P
   
 11. katakomba24

  katakomba24 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  532
  Бев еднаш на лекар кај матичниот не знам за што и ми рече демек да не јадам чоколадо до 18 год. заради бољчињата (сега имам 16) и јас ја гледам ја гледам.. и и викам: Сакаш да умрам? И таа се чуди. Па јас 2 дена не можам без чоколадо а не пак цели 2 год!! И си продолжив да јадам. :D
   
 12. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Аххх чоколадии јадам секакви па дури и со поминат рок :D :D
  Еве некои омилении..
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 13. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  86
  Пол:
  Женски
  Шо и да е само благо да е!!!!!
  А посебно наоружана со лажицата, го напаѓам еурокремот!!!! :D :D
   
 14. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.146
 15. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Ммммммммммммммммм
   
 16. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  321
  Milka definitivno! Praline se super isto! Sakam karameli! Od kolaci sakam korali!
   
 17. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  71
  Ми се допаѓаат овие чоколадите на МИЛКА особено оти не стојат со производите во место туку пласираат нови вкусови , БРАВО за нив. Инаку сум колекционер на паковки од чоколади
   
 18. sexy.vampire.girl

  sexy.vampire.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  1
  што ме стрвите со темава :lol:
   
 19. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  58
  ми се пријаде од чоколадцава :mm: Ама нема сега.
  А и да не бидам оф топик само да си кажам дека се што е благо, се си јадам :D
   
 20. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
  кремасти и полнети чоколада, кранч чоколада , Рафаело, киндер, бајадера, Пионир со лешници, сладолед со мед, кекс со јаболка и... неможам веќе да набројувам ми се пријаде!