babylove овошни кашички

Омилени спортисти

Дискусија во 'Спорт' започната од starbucks, 2 јули 2011.

 1. M.Chocolate

  M.Chocolate Активен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  13
  Novak Djokovic [​IMG]
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 2. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
 3. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.293
  Допаѓања:
  22.711
  Рафаел Надал и Марат Сафин, пред сите други.


  Надал го следам уште кога се пробиваше на АТП листата. Баш во тој период некоја од нашиве телевизии даваше преноси од 95% од АТП турнирите, и го имав задоволството да си гледам нон-стоп :D .
  Го почитувам зашто е вистински спортист. Со едно огромно С. Неверојатно фокусиран и концентриран за време на меч, воведе во тенисот еден нов до тогаш невиден стил на игра, невиден борец-ова е особината која најмногу му ја сакам и заради која најмногу го почитувам. И што е најважно од се-многу прибран и културен на сите јавни настапи. Не прави никави испади и будала од себе. Спортист 100%, ма и повеќе од тоа. :D


  Марат Сафин го сакам премногу. Не заради фантастичниот изглед (според мене), туку затоа што е многу карактеристичен тенисер. Русин по потекло, неверојатно темпераментен.....Тоа и го „уби“ во тенисот-неговиот темперамент и недостаток на самоконтрола. Инаку, знаеше и тоа како добро да игра....Ама ете, се повлече. Прерано, според мене, можеше уште да игра. Меѓутоа, ако прочитаме нешто во врска со неговиот живот надвор од терените-па и многу издржал :D Инаку, секоја чест за него :bow:


  Од жените спортистки ќе ја издвојам Јаница Костелиќ. Една и единствена, ако не се лажам, сеуште ненадмината. Освои експресно се што можеше да се освои од трофеи, награди и медаљи-и се повлече бе, толку млада :x :fubar: Навистина ми недостасува на скијачките трки. :(

  Имам уште двајца омилени спортисти-Михаел Шумахер и Себастијан Фетел.

  За првиов немам многу што да кажам, се е веќе кажано, :bow: , ваков или таков-се уште неговото име стои зад сите рекорди. И си вози од кеиф, и за нешто плус паричка. Барем не се преправа како некои други од тој бизнис. И е шофериште невидено, талентот му е апсолутно неоспорен.


  Себастијан Фетел-момчево ме остава ваква кога го гледам :o Многу ми се допаѓа како си вози. Трпелив, собира искуство, талентиран до бесвест.....Се надевам дека ќе ги пребрише рекордите на претходно спомнатиов негов сонародник и ќе напише нови. Многу сакам да има максимален успех во Формула1. (и едвај чекам да почне новата сезона :!: ).

  п.с. Се извинувам многу што немам фудбалер на листава. Не следам доволно фудбал, затоа.
   

  Прикачени фајлови:

 4. Justice

  Justice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  90
   

  Прикачени фајлови:

 5. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Мене омилени спортисти/ки ми се:
  Cristiano Ronaldo
  [​IMG]
  Rafael Nadal
  [​IMG]
  Novak Djokovic
  [​IMG]
  Jovana Brakocevic
  [​IMG]
   
 6. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Ана Иванович
  [​IMG]

  Рафаел Надал
  [​IMG]

  Влатко Илиевски
  [​IMG]
   
 7. Directioner.x3

  Directioner.x3 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Francesc Fabregas ми е најнајомилен пред сите! од секогаш и ми бил.
  [​IMG]
  Наумче Мојсоски најомилен ракометар.
  [​IMG]
  После тие двајца ми сее,Alexis Sanchez,Gerard Pique
  [​IMG]
  [​IMG]
  иии на крајј Novak Djokovic
  [​IMG]
   
 8. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  504
  Икер Касиљас,Федерер и Дејвид Бекам-мојата непреболена детска љубов :lol:
   
 9. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  :l: еее ...најбољиии...[​IMG]...
  :inlove: [​IMG].....
  :* [​IMG]
  [​IMG]
  мене овие четворица ми се омиленииии ^_^ :*
   
 10. Madonna

  Madonna Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  139
  [​IMG]... :l: :l: :l: :l: Eдинствен фудбалер (според мене)кој игра со мозок
   
  На Hipica и Alesii им се допаѓа ова.
 11. MR.Bobby

  MR.Bobby Активен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Од секогаш ми бил најомилен фудбалер Alan Smith..имат играно во Манчестер Јунајтер а сега игра во Newcastle..Го обожавам....
   

  Прикачени фајлови:

 12. K4813

  K4813 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  9
  Моментално само на ракометари ми текнува а омилени ми се Филип Јихча од Чешка и Стевче Алушевски од кај нас :clap:
   
 13. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.071
  Допаѓања:
  2.477
  Пол:
  Женски
  :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: Го сакам бе!! :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • sp-stanic.jpg
   sp-stanic.jpg
   Големина на фајлот:
   95 KB
   Прегледи:
   295
  • darko-stanic1.jpg
   darko-stanic1.jpg
   Големина на фајлот:
   102,1 KB
   Прегледи:
   295
  На Amelia, mileystar и Hipica им се допаѓа ова.
 14. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.163
  За спортистите веќе се изјаснива.
  Сега за омилени спортистки.
  Од нашиве Индира Кастратович и Гордана Нацева.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Од странскиве Анита Горбич и Јелиз Озел.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. sa4y

  sa4y Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  23
  Алексис Санчес :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
  премногу го сакамм .. умирамм по негооооо :$

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  најмногу го засакаф кога го гледаф видеово значиии срцка е ...ептен шеговит !!!
  http://www.youtube.com/watch?v=4XfcdWWOoaY&feature=related :inlove:
   
  На Melany.Macedonia му/ѝ се допаѓа ова.
 16. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  120
  :drunk: Како за очеток мојата најголема лјубов на светот JOHN CENA! :clap: :inlove: Оваа е мојата лјубов од кога бев 9 години со таткоми секоја вечер гледавме wresling и полека по полека мојата лјубооов расти го обооожавам и кога се тепа -кога губи (многу редко) плачам ко луда ко татко да ми е а што да правам но кога побдува (скоро секогаш) рипам, ѕипам по станот пејам уфф мори мајко :D :lol:
  На второ место доаѓа MESSSSSSSSIIII! :clap:
  На трето но сепак многу важно место доаѓа NADAL! :clap: Многу го сакам но повеќето беше зарди мојта братучетка она е ноговиот #.1 фан направи и фацебоок страница РАФЕЛ НАДАЛ-МАКЕДОНИЈА :D
   

  Прикачени фајлови:

  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.262
  Alessandro Nesta
  Играчки квалитети, а богами и физички. :)

  [​IMG]
   
  На ani22 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Озил, Кака, Рамос.. Уфф :inlove: :$
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.035
  Сеа само на овие ми текнува
   

  Прикачени фајлови:

  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Maxymous

  Maxymous Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  69
  1 Меси
  2 Рафаел Надал
  3. Меккејлеб
  4. Пике
  5. Индира Кастратовиќ
  6. Гордана Нацева
  7. Дрогба
  8. Валтко Илиевслки
  9. Алонсо
  10. Иниеста