babylove овошни кашички

Омилени спортисти

Дискусија во 'Спорт' започната од starbucks, 2 јули 2011.

 1. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  Алексис Санчез :inlove: :inlove: :inlove: :l:
   
  На CharmedGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.098
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • Messi 2012.jpg
   Messi 2012.jpg
   Големина на фајлот:
   69,3 KB
   Прегледи:
   213
  • filip-mirkulovski.jpg
   filip-mirkulovski.jpg
   Големина на фајлот:
   71,3 KB
   Прегледи:
   213
  • Novak.jpg
   Novak.jpg
   Големина на фајлот:
   49,1 KB
   Прегледи:
   213
 3. VbetiV

  VbetiV Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  3
  ана ивановиќ, ноле, ивица костелиќ, коби, буфон итд итд многу се :D
   
 4. DarkRose

  DarkRose Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  21
  Рафа :l:
   

  Прикачени фајлови:

 5. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  Kobie Bryant & Roger Federer ♥♥♥♥♥♥♥♥♥
   
 6. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Сум пишала претходно ама сум заборавила еден човек, поточно една легенда. Легендата на Реал Мадрид и еден од подобрите играчи во историјата на овој клуб. Играч кој уште од мала го сакав, тогаш беше ѕвездата на кралскиот клуб, а и сеуште е.

  Раул Гонзалес

  [​IMG]

  Мислам дека нема потреба да зборувам за тоа колку направил за тимот, затоа што се знае веќе. Се надевам, иако не верувам да има многу шанси, ама сепак сакам да ни се врати и да се пензионира во Реал. Таму да ја заврши кариерата и да биде достојно испратен. Но и да не биде така, сепак си останува за мене еден од омилените фудбалери на сите времиња. Респект кралу :bow: .
   
 7. eminil

  eminil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  130
  :inlove: :inlove: :inlove: Рафа
  Од кога знам за мене го сакам и го гледам на секој натпревар..посебно ми е драга победата пред неколку дена на Barcelona Open Banc Sabadell во Барселона и тоа што триумфира и по 7ми пат :) Има и многу други но мислам дека Рафаел е сосем доволно :) :*
   
 8. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  302
  Сликата говори сама по себе :)
   

  Прикачени фајлови:

  • she.jpg
   she.jpg
   Големина на фајлот:
   130,3 KB
   Прегледи:
   155
 9. SmilerGirl

  SmilerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  [​IMG] :rock: :)
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.451
  На мојата листа на прво место секогаш бил и ќе биди Alessandro Del Piero . :l: Професионален, скромен и чесен. :bow: И пред се голем ЧОВЕК. Го обожавам уште од мали нозе и ќе ронам крокодилски солзи кога ќе се пензионира.
  2. Fabio Cannavaro :l: и неговата најубава насмевка :) . Уште еден фудбалер кој играше фантастична одбрана. :bow:
  3. gianluigi buffon :bow: :l:
  Овие тројца ми се најомилени од сите, но има многу кои бескрајно многу ги почитувам и ги сакам. Повеќето моментално играат во тимот за кој навивам, а другите некогаш играле. Јас ќе ги напишам сите кои моментално ми текнуваат затоа што мислам дека вреди да се најдат овде.
  Павел Недвед, Зинедин Зидан, Edgar Davids, David Trezeguet, Андреа Барзаљи, Џорџо Киелини, Алесандро Матри, Клаудио Маркизио, Артуро Видал итн. :l:
  Иако сум за Јувентус јас сум фер и искрена и затоа на оваа листа ќе се најдат уште двајца од противничките тимови. Хавиер Занети кој го сметам за еден од најчесните играчи покрај нашиот Алекс. И Паоло Малдини единствениот фудбалер на Милан кој вистински го ценам и почитувам затоа што го заслужува тоа.

  Од кошарката си ги сакам сите од нашите, а инаку Џордан.
  Федерер ми е исто меѓу омилените.
  И години наназад омилен Фернандо Алонсо.
  Овие ми паѓаат први на памет. Ќе се надополнам во иднина.
  Како и да е гореспоменатите сите до еден заслужуваат... :bow:
   
 11. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Морам да ги спомнам, иако не се од Реал ама многу ги сакам.

  Петр Чех
  И од Ноер е подобар, само од Касиљас не е :D. Го обожавам, одличен голман :clap: .

  [​IMG]

  Џон Тери
  Почитувам фудбалери кои цела кариера ја поминуваат во еден клуб а Тери е еден од тие. Едноставно Челзи го поистоветувам со него. Одличен капитен и мислам дека заслужи да го подигне пехарот од ЛШ барем еднаш во својата кариера.

  [​IMG]

  Кога би требало да бирам омилени фудбалери освен Реаловите овие би биле први на листа :) .
   
 12. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.666
  Допаѓања:
  19.740
  Пол:
  Женски
  еве го детето мое :D
   

  Прикачени фајлови:

 13. Maxymous

  Maxymous Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  69
  Себастијан Фетел :bow: :bow: :bow:
   
 14. Maxymous

  Maxymous Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  69
  Неможам да издрам да не прокоментирам на првава слика циганчево личи на папагалот мој Нина :lol:
   
 15. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  тенис - Р.Федерер♥
  кошарка - К.Брајант и нашиот Перо секако :P
  фудбал - В.Руни ♥
  ракомент - К. Лазаров ♥
  :)
   
 16. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  855
  Омилени ми се сите играчи на Барса,Новак и Касиљас :)
   
 17. Aries9

  Aries9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  43
  Кристијано Роналдо :inlove: [​IMG]
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Не ми се верува дека не сум го спомнала Дарко Панчев. :o
  Еден од омилените. Со Маја ми се ептен совршен пар.

  Еве му го семејството

  [​IMG]

  Овде е неговото интервју за кармакаша
  http://www.karmakasha.mk/top-kasa/fala- ... bav-fudbal
  Ма, обожавам со човекот, легенда е. Гордост.
   
 19. BeautyQueen

  BeautyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  32
  Сонцето моее :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 20. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Eдиствениот спортис на кој вистиски сум му се восхитувала, кој најногу од сите сум го сакала, но и сум му се налутила.Има среќа што лутината брзо ми поминува, па му простив што не напушти за Реал.
  Рикардо Изесон Сантос Леите- КАКА 8)
  [​IMG][​IMG]
  Има некоја хемија човеков, неможам да објаснам, го сакав од привот ден кога дојде во Милан.
  Но тој е и причината да не гледам веќе толку интензивно фудбал, затоа што најмногу на свет сум се изнериврам кога си отиде. Но сепак за мене си останува секогаш број 1 :wasntme:
  Несакам да гледам слики со него во дрес на Реал,само на старите добри слики си се потсеќам од време на време.
  Џокович
  [​IMG]
  Он је Ноле сви га воле, али едноставно ми интересен како личност и беспрекорен тенисер.
  Со теков на последниве 2 годни ептен ми зарасна за срце.
  Будала блесава е, но му се диван на успехт кој го постигна, моментално е нуберо уно 8)