babylove овошни кашички

Омилени спортисти

Дискусија во 'Спорт' започната од starbucks, 2 јули 2011.

 1. simone.16

  simone.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Lewis Hamilton
  [​IMG]

  Richard Gasquet
  [​IMG]
   
 2. LusySkyDiamonds

  LusySkyDiamonds Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2013
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  816
  Надал, Пике, Коби
   
 3. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  Кристијано Роналдо,Коби Брајант,Кевин Дурант,Крис Поул,Џон Вол,и секако Мајкал Џордан :!: :inlove:
   
 4. omg92

  omg92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2014
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  579
  Пол:
  Машки
  Фудбалер - Икер Касиљас оти е незаменлив според мене за Реал

  Кошаркар - Двејн Вејд

  Ракометар - Би рекол Лазаров или Мојсоски

  Тенисер - Надал
   
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.227
  Допаѓања:
  133.085
  Пол:
  Женски
  Кристијано Роналдо и Новак Џокович. :D
   
 6. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.708
  Пол:
  Машки
  Александро Дел Пиеро
  Зинедин Зидан
  Паул Недвед
  Џиџи Буфон
  Мишел Платини
  Дарко Панчев
  Дидиер Дешамп
  И мн други
   
 7. cute-32

  cute-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  345
  :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На blosson му/ѝ се допаѓа ова.
 8. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  Новак Џокович,Кирил Лазаров,Перо Антиќ,Меси...
  и не ми текнуваат други :tmi:
   
 9. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.309
  Допаѓања:
  39.249
  Пол:
  Женски
  Фернандо Торес, Дидие Дрогба, Надал
   
 10. blosson

  blosson Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  :) Никлас Ландин, Филип Миркуловски, Вугринец, Лазаров,.....
   
  На cute-32 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. macka5

  macka5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  306
  Наумче Мојсовски, Индира Кастратовиќ, Ренато Вугринец, иии Гоце Ојлески :)
   
 12. macka5

  macka5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  306
  Потполно се согласувам со тебе!
   
 13. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  977
 14. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Nike-advert-Rafael-Nadal-and-Cristiano-Ronaldo-with-Nike-Mercurial-Vapor-viii-shoes.jpg
   
  На luci22 и Ana3567 им се допаѓа ова.
 15. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  4.669
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа што најмногу гледам тенис, ќе наведам само тенисери - Серена Вилијамс, Марија Шарапова и pretty boy Роџер Федерер. :smirk:
   
  На jelena.rozga, alana95 и Dvolicen им се допаѓа ова.
 16. Lefk

  Lefk Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  129
  Браќата КЛИЧКО !
   
 17. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.844
  Допаѓања:
  24.736
  Пол:
  Женски
  На црната мамба следната сезона му е последната која ќе ја игра...Ете толку во Лејкерси,а и изгледа толку во НБА.Еден од моите најомилени спортисти...Коби::bow:
   
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.959
  Допаѓања:
  52.736
  Пол:
  Женски
  Fernando Torres, David Luiz & Ryan Sheckler.
   
 19. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.367
  Пол:
  Машки
  Eden edinstven Alex Del Piero
   
 20. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Женски
  Cristiano Ronaldo :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove: