babylove овошни кашички

Омилени спортисти

Дискусија во 'Спорт' започната од starbucks, 2 јули 2011.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.923
  1. Leo Messi
  2. Sebastian Vettel
  3. Michael Schumacher
  4. Ronaldo (Brasil)
  5. Ronaldinho
  6. Del Piero
   
 2. nata38

  nata38 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  1.Катарина Булатович - ракомет
  2.Милена Кнежевич - ракомет
  3.Јованка Радичевич - ракомет
  4.Андреа Пенезич - ракомет
  5.Меси - фудбал
  6.Нејмар - фудбал
  7.Суарез - фудбал
  8.Марија Шарапова - тенис
  10.Новак Џокович - тенис
  11. Серена Вилјамс - тенис
  12 .Сарах Стросјом - пливање
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. little Katie

  little Katie Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
 4. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.462
  Кристијано Роналдо, Ибрахимовиќ и Федерер. :l:
   
 5. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.844
  Допаѓања:
  24.736
  Пол:
  Женски
  Душата ми е полна,срцето радосно кога ќе ги видам овие двајца легенди:l:(highfive)
  [​IMG]
   
 6. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.476
  Допаѓања:
  19.315
  Пол:
  Женски
  Novak Djokovic 8) Легенда.
   
  На Vitaly и little Katie им се допаѓа ова.
 7. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.844
  Допаѓања:
  24.736
  Пол:
  Женски
  Роналдињо...срцеее:$
  [​IMG]
   
  На N0NamE му/ѝ се допаѓа ова.
 8. little Katie

  little Katie Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Кристиано
  Новак и
  Ана Ивановиќ
   
 9. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.767
  Допаѓања:
  15.905
  Пол:
  Женски
  1. Michael Jordan
  2. LeBron James
  3. Matthew Dellavedova
  4. Andy Murray
  5. Novak Djokovic
  6. Maria Sharapova
  7. Serena Williams
   
 10. N0NamE

  N0NamE Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  2.130
  Пол:
  Машки
  Zlatan Ibrahimovic
  [​IMG]
  Ronaldinho
  [​IMG]
   
 11. little Katie

  little Katie Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Кристиано
  Новак и
  Ана Ивановиќ

  +Марио Гоеце
   
 12. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.600
  Пол:
  Машки
  Фјодор Емелианенко [​IMG]
  Новак Џоковиќ [​IMG]
  Роберт Левандовски [​IMG]
  Андреј Кириленко [​IMG]
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 13. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  2.216
  Само Роже Федерер
   
  На elimkd и Vitaly им се допаѓа ова.
 14. dzeliii

  dzeliii Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  441
  Новак Џоковиќ, Перо Антиќ, Богдан Богдановиќ, Јоргос Принтезис 8)
   
  На Vitaly му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.708
  Пол:
  Машки
  Дел Пиеро .
  Буфон
  Зидан
  Пирло
  Платини
  Недвед
   
 16. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.472
  Допаѓања:
  30.995
  Пол:
  Женски
  Роџер Федерер
  Мануел Ноер
  Кире Лазаров
   
  На Vitaly му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Modernistka

  Modernistka Активен член

  Се зачлени на:
  23 март 2018
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  1.Kire Lazarov
  2.Andrea Lekic
  3.Luka Cindric
  4.Leo Messi
  5.Alex Morgan
  6.Novak Djokovic
  7.Dominika Cibulkova