Форумџика на годината 2020

Омилени хеви метал песни

Дискусија во 'Музика' започната од Donna-Basshunter, 13 мај 2011.

 1. Donna-Basshunter

  Donna-Basshunter Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  11
  На punkrocker-girl, Floyd12, eminil и 4 други им се допаѓа ова.
 2. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  34
  На Ekstaza му/ѝ се допаѓа ова.
 3. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
 4. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Немам ништо против музикава, но мене некако многу ми е напорна...
   
 5. DressedToKill

  DressedToKill Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  43
  На Anonymous996 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
 7. Lonelly.Pixie

  Lonelly.Pixie Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Хехех.. Епа ова ми е некаков вид "весел" метал али ја обожавам песнава. БТВ не разбирам зашто луѓе слушаат рок и метал само кога се нервозни. Јас сум прилично преокупирана со таква музика.. што не мора
  да значи дека ми пречи џезз, поп или нешто слично. 8)

  http://www.youtube.com/watch?v=OIh3nO6-V_A
   
  На Ekstaza му/ѝ се допаѓа ова.
 8. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.271
  Допаѓања:
  15.782
  Пол:
  Женски
 9. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Па ако ти е напорна сметам нема потреба да коментираш. Не туку пишувајте тема за повеќе мислења.

  Iron Maiden – The number of the Beast
  Judas Priest – Sad Wings of Destiny
  Black Sabbath – Heaven and Hell

  На овие ми текнува.. :)
   
  На Ekstaza му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
 11. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.823
  Пол:
  Женски
 12. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
 13. WhiteButterFly5

  WhiteButterFly5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  67
 14. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
 15. 20062006

  20062006 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  8
 16. Chelsea

  Chelsea Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  29
  Мноогу и многу песни од Pantera и Slayer, не можам да издвојам неколку.
   
 17. DragonLady

  DragonLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  23
 18. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.960
  Допаѓања:
  48.605
 19. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  Браво за темава !
  Епа вака:
  Iron Maiden-The number of the beast
  Iron Maiden-Run to the hills
  Iron Maiden-Fear of the dark
  Metallica-Enter Sandman
  Metallica-Master of puppets
  Slayer-Raining blood
  Megadeth-Hanger 18
  Megadeth-Symphony of destruction
  и уште мноооооогу,мноооогу други :D
   
 20. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601