1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилено животно

Дискусија во 'Дом' започната од avriill, 9 април 2011.

 1. avriill

  avriill Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки!
  Барав но ваква тема не забележав.Ако има слободно бришете ја :)
  Па...кое е вашето омилено животно?
  Јас обожавааамм зајачиња! Малецки, нежни, меки..СРЦКИ СЕ! :lol:
   
 2. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Сите ми се омилени неможам да издвојам ама највеќе ме влече накај маче.
  А и коњите ме оставаат без збор :D
   
 3. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.640
  Немам омилено животно,сите ми се слатки :) Најмногу сакам мачиња,кученца и зајченца :angel:
   

  Прикачени фајлови:

  • Blue Dog.jpg
   Blue Dog.jpg
   Големина на фајлот:
   86,5 KB
   Прегледи:
   1.138
  • Cat and dog.jpg
   Cat and dog.jpg
   Големина на фајлот:
   22,4 KB
   Прегледи:
   1.137
  • Cat and rabbit.jpg
   Cat and rabbit.jpg
   Големина на фајлот:
   22 KB
   Прегледи:
   1.137
  • Cute dog.jpg
   Cute dog.jpg
   Големина на фајлот:
   31,5 KB
   Прегледи:
   1.137
  • Dog bite a cat.jpg
   Dog bite a cat.jpg
   Големина на фајлот:
   20,9 KB
   Прегледи:
   1.138
  На DeDee и avriill им се допаѓа ова.
 4. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  248
   

  Прикачени фајлови:

  На zhap4e и avriill им се допаѓа ова.
 5. bibip

  bibip Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  101
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  И многу други.....
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Јас најмногу ги сакам мачината а исто така ги сакам и кучината и зајачината..овие слики се од моите миленичина што најмногу си ги сакам :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 7. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Дефинитивно- секој вид и род на мачки!
   
  На avriill и LoVeR им се допаѓа ова.
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Сите животни ми се омилени :D , ги обожавам :inlove: кучиња, мачиња, зајчиња, коњи... :) едноставно ги сакам :D
   
  На CoverGirl10 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.195
  Допаѓања:
  8.427
  :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: Kученцето BOO едно вакво да имам би била пресреќна :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Cacuvche, bibip, avriill и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. avriill

  avriill Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Boo е стварно прекрасно кученце.
  А сликите што ги ставивте..ме воодушевија!
   
 11. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Еве уште некоја сликичка од зајачето мое вчера си ја сликав :*
   

  Прикачени фајлови:

  На rossonerka, Feminkaa, senza.parole и 2 други им се допаѓа ова.
 12. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  Омилено животно? Скоро сите! На прво место- МАЧКИ!!!! После нив идат куче, зајак, хрчак, папагал... А од овие НЕДОМАШНИ :lol: тигааааарррррр, пантер...уствари сите од фамилијата на мачки, освен лавот :!:После ги обожавам мунгосите, чинчила...Ај доста с :D е
   
 13. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.102
  Допаѓања:
  106.998
  Пол:
  Женски
  Буквално сите животинки, иако мачките ми се некако најомилени. Главно вдомувам се што ќе најдам надвор на улица :) за некое време ама дур моите не ги исфрлат. Памтам еднаш и едно огромно куче со брат ми заедно го довлечкавме и му го фрливме у кревет на татко ми дур спиеше :rofl: се разбуди у паника, а кучето зјапаше со тоа неговите огромни скитник доги ајс пуни тага, мислиш старец оставен сам без никого на светот :lol: татко ми не избрка сосе кучето на улица, нормално. Имавме и ласица :rofl: брат ми ја фати и неа ја довлечкавме. Го гризна за рака па ја пушти а таа се стрча под седмоседот иди па фати ја :?: мајка ми писка, татко ми пцуе ја трчам по ласицата „цуцо цуцо цуцо“ брат ми цмиздри еј :^) аман. Имавме и еж, имавме и желка и жапчиња неколку имав прибрано, греота беше надвор сами да си крекаат, а моја крвна група ем :worried: . Мачки најмногу носев, бидејќи нај ги сакам од сите, веројатно. Во основно тоа беа посебни убави денови за мајка ми. Ќе соберев куп мачки вечерта пред да се приберам дома и ги пикав во онаа просторија, во зграда што е за жените што чистат, чекав моите да заспијат и сите со мене оп у кревет :wasntme: . Сабајле се будев со врисокот на мајка ми, секогаш истото беше :rofl: . Дури и пред три лета им донесов мачка ја чувавме до скоро, сосе 3те и маченца :lol: нормално, мое масло да се задржат сите... со вечните ми дискусии за обезправеноста на животните и сличните ми патетични изјави за да ги нажалостам моите... увек успеваат. Сега немаме ништо, али не за долго веројатно .... нисам ти ја створена за сама
   

  Прикачени фајлови:

  На miss.ella му/ѝ се допаѓа ова.
 14. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  омилено животно се знае .. КУЧЕЕЕЕ по можност да е Питбул, Хаска, Боксер и Лабрадор ... најубави ми се :D
   
 15. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  Најмногу сакам кучиња, но моите не ми даваат да си земам. Татко ми конкретно, не ми верува дека ќе се грижам за него. :worried:
  Имам чувано морско прасе, ама беше прасе во буквална смисла на зборот. Ми се чини дека само јадеше, јадеше и јадеше... пардон, исто така какаше и мочаше многу. Не можев да ја навасам со трева. Пилевината и` ја менував секој ден. Ама многу беше мила, цивкаше по мене, а кога ќе ја ставев до вратот се смируваше и ја галев. Штета што моравме да ја дадеме бидејќи на брат ми му излезе алергија. :worried: Не знам сега како е, но доколку е жива мора да е мнооогу поголема и да има и малечки прасенца. :)
  Како мала чував и три желки од кои 2 ги вратив во шума, а третата мистериозно ја снема од тераса. :worried: Памтам дека беше недела наутро кога исчезна Жики (сите три вака се викаа и ги шетав низ маало), па ни проштално писмо не ми оставила - се утепав од плачење. :(
  На три-четири години чував и гугутка два дена, ама плачев дека ми ја исклука тараната. :rofl: Ја земавме на 2-3 дена бидејќи и` беше повредено ноџето, па ја пуштивме.
  Кучиња така на некој ден да преседат имам повеќе носено дома. :D Разделбата секогаш била тешка и со солзи.
  Сме чувале и рипки, ама јбг... сум ги прејала. :worried:

  Сега за сега нема милениче, многу ме повреди тато со тоа што ми рече дека на мене ако сакам само една бубамара би ми донел. |(
  А неостварена желба ми е да си чувам игуана. :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 16. snegulka21

  snegulka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  91
  Очигледно дека и бубамара би ти била премногу, дури и нацртана да ти ја донесе човекот, нешто ке и се случи :rofl: хахахахха ме пресмеа со кутрите животинчиња :D
   
 17. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  ^ Абе ги пазев јас, далеку од тоа дека не се грижев, сакам многу животни. Ама со прасево не се погодувавме со термини, беше летен распуст, така што јас кога станував, таа си легнуваше и обратно. :D
  Инаку прашав сега, имала малецки. :)

  Патем, многу сакам и мајмунче, ама можам само да го сонувам. Еден мајмун во куќа веќе имаат. :wasntme:
  Брат ми де, не сум јас. :rofl:
   
  На snegulka21 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.152
  Допаѓања:
  22.909
  Пол:
  Женски
  кучее,папагал :)
   
 19. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.875
  Допаѓања:
  13.388
  [​IMG]

  и

  [​IMG]

  Зашто?

  Кога бев помала одев често на јавање.. сега.. :(
  а кучето.. имав едно исто црно вакво, голема загуба беше кога го удри кола. ;(
   
 20. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки

  Нема поубави од моите две кретенчиња, шо сакате кажете. :)
   
  На Kitten и TheKiketoo им се допаѓа ова.