1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилен аксесоар

Дискусија во 'Мода и стил' започната од jasmin, 11 ноември 2009.

 1. jasmin

  jasmin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2009
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  34
  Девојки кој е вашиот омилен аксесоар :?: Без што не излегувате од дома :?: Јас сум манијачка кога се во прашање обетките... никогаш не ми се доволно обетки ;) ;)
   
 2. milena-21

  milena-21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  5
  во последно време се чувствувам како гола ако не носам шалче :P :P
   
 3. Elenche

  Elenche Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  58
  ufff i jas ne gi menuvam obetkite za nisto na svetot. samo imam eden problem ko nosam visecki obetki sekogas se vrakam doma so edna :( ne znam kako gi gubam samo znam deka problemot e do mene. premnogu pari trosam za obetki i ne mi e zal gi obozavam i ne mozam da se zamislam bez niv.
   
 4. mareto

  mareto Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  6
  Obozavam salcinja. Obozavam hipi stil :)
   
 5. emka

  emka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  12
  Јас нема шанси да излезам од дома без да имам нешто ставено во косата. Најмногу сакам да носам венче, али понекогаш ставам само 2-3 шнолчиња ;)
   
  На attias му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kate

  kate Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  29
  Еј како никоја од вас досега не кажа чанта. Сигурна сум дека не излегувате без чанта. Јас и до продавница за леб да одам без чанта не тргнувам.
   
  На kitttyy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. milena-21

  milena-21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  5
  ех, без чанта нема како. па уште ако е иста боја и стил како чевлите нема поубаво ;) :D
   
 8. Svetle

  Svetle Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Мојот омилен аксесоар отсекогаш бил ланче. Убаво ланче секогаш стои отмено.
   
 9. Mimi

  Mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  75
  Поради витканата коса и јас морам да носам нешто во неа, зашто не ја правам воопшто или многу ретко. Обожавам венчиња, ги имам во сите бои :D
   
 10. eli13

  eli13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  мојот омилен аксесоар е дефинитивно мојата обетка на носот. имам преку 20 дома и сум манијак за обетки, но само за на носот :lol: . сега да соберам пари и ќе си купам уште неколку.
   
 11. Mimi

  Mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  75
  Имаш обетка на носот???? Јакоооооо - мојата животна желба, ама од дома никогаш нема да ми го дозволат тоа :( моите као да живеат во друг век.
   
 12. done

  done Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  73
  jas obozavam obetki, belegzii, canti. od doma ne izleguvam bez obetki i belegizii, ako ne nosam se cuvstvuvam kako da sum gola :oops:
   
 13. Dona

  Dona Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  19
  Jas licno sum opsednata so tashni :D:D ako vidam nekoja shto mi se svigja se ke napravam za da si ja kupam : )))) zatoa imam doma milion tashni, a iskreno mozam da kazam deka samo 3-4 gi koristam sekojdnevno : ))))
   
 14. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  250
  истата сум и обавезно секогаш носам обетки и белегзии и само купувам никогаш не ми се доста
   
 15. jasmin

  jasmin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2009
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  34
  Мноогу сакам белегзии што се носат високо на раката и се разбира да се бижутерија. Порано носев и сребро, но сега има толку многу убава бижутерија што стои 100 пати поелегантно од сребро или злато.
   
 16. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  обетки....дефинитивно...неколку пара си имам и сама направено,уникатни се :D
   
 17. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Ретко се случило да излезам надвор без марама :) И без дрвените убетки :)
   
 18. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  tashna i obetki! osobeno sakam golemi obetki (alki)...i takvi najcesto nosam za vecerno izleguvanje ;)
   
 19. ms-oo

  ms-oo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  обожавам се, почнувајќи од обетки, ланчиња па се до чанти. слабост ми се обетки , имам сигурно над 200 пара и почнав сама да изработувам за мене и за другарките. имам навика секаде каде што патувам да си купувам по некое парче накит. :)
   
 20. GlamourouS

  GlamourouS Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  32
  Оф леле...омилен аксесоар?!!?!?
  СЕ!!!
  Тотален манијак на чанти,обетки,бразлетни,гердани,додатоци.... 8)