1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилен аксесоар

Дискусија во 'Мода и стил' започната од jasmin, 11 ноември 2009.

  1. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Ланчиња, алки, каиши, чанти. :)
     
  2. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Саат, очила за сонце и ташна.
    Бижутерија не носам. :)
     
  3. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Шалови,марами.........денес си купив нов...класиката во последно време ја негувам ;)
     
  4. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Шалови,марами.........денес си купив нов...класиката во последно време ја негувам ;) а и без ташна... неее,нема ташна нема илегување
     
  5. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Не сум многу по накитот, ама затоа обожавам марами, шалови и навистина не штедам пари на тоа.
    Модните додатоци можат навистина да го разубават изгледот. Па така, од обична маичка со помош на интересен каиш, марама, долго ланче или слично можете да направите да изгледате поинтересно :)
     
  6. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.145
    Пол:
    Женски
    Часовник! Не знам дали е соодветно да го наречам аксесоар зашто за мене е многу повеќе од тоа.Едноставно,без него сум како без очи,како без компас...не сум оспособена и никогаш нема да се оспособам да функционирам без часовник.Уште од дете развив некој неприродно опсесивно зависен однос према чудово.Деновиве по игра на случај и непрашувајтекакви околности сум без часовник и неполна недела нема да носам,па ги одбројувам часовите до моментот кога ќе имам привилегија пак да носам на ѕидни часовници,мобилни и други алтернативни решенија за ориентација во време.Имам чувство како да ми фали дел од телото.Без мобилен можам ама без саат :shake:
     
  7. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Прстен и обетки ! Без нив две не излегувам.
     
  8. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Обетки :) Премногу ги имам. За извоз :D
     
  9. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Ах алергична сум на бижутерија и сребро особено менѓуши леле воопшто не можам да носам и криво ми е поради тоа.. Дефинитивно брошевите ми се фетиш и марамите, интересни ланчиња и прстени..
     
  10. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Омилен? А да почнев од неомилените? :lol:

    Не излегувам без каиш и обетки. Обетките ми се дефинитивно a must. А каишите ми ја надополнуваат билокоја комбинација, толку се навикнав на нив што без каиш ми е малтене ко без гаќи да сум излегла.
    Чантата се разбира е тука присутна секогаш.

    Алките, ланчињата и прстените не ги носам задолжително, но ако ми се видат интересни во некоја комбинација особено во летно време, ги носам - а скоро сите мои ланчиња па и алки се дрвени, пластични - гломазни. Така да во лето кога облеката е речиси оскудна, многу убаво ми ги разбиваат моите едноставни, еднобојни комбинации.

    И најмногу од се обожавам да носам марами или во зима секако секогаш сум со шал. Значи толку сакам да си го завиткам вратот во нешто, тоа е чудо, а во лето онака лежерно да испреврзам или префрлам некоја марама. Едноставно марамата ми е заштитен знак и мислам дека општо на облеката и додава посебен ненаметлив а сепак впечатлив шарм. Не знам дали онаа Франција имаше толкаво влијание ама секако увидов, дека марамата е најубавиот можеби аксесоар кој може да постои.
    И сакам да гледам луѓе со марами - за мажи да не правам муабет. А видам некој со марама ми рипкаат очињата :D

    И уште нешто што многу сакам да носам, ако воопшто тоа се смета за аксесоар, тоа се капчињата и шеширите. Не испуштам да си купам некое интересно и си ги носам, особено во зима кога студи.
    И за среќа ми стојат а и имам чуство кога ќе наметнам капче дека не се откривам толку пред светот а сепак сите ги демнеам од под стреичето на капчето. Забегано знам :D

    Епа тоа е белким се.
     
  11. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    На прво место чанта- мразам да носам работи по џебови или во раце, обетки- најчесто некои малечки и неприметливи и понекогаш некоја белегзија или саатче
     
  12. Squirrel

    Squirrel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    433
    Чанта..сакам големи чанти,обпожавам....И ланче- ама големо,онака впечатливо за око( на пр.големи бисери)
     
  13. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    Чанта и каиш :lol: :lol:
     
  14. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Саат, некое парче накит(никогаш не претерувам), очила за сонце секогаш, освен ноќе и кога е толку облачно што нема шанси за некој сончев зрак, ташна секако.
    Понекогаш венче или трака за коса, марама и толку :)
     
  15. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    марами едноставно ги обожавам.Исто така и часовници.
    ланчиња,обетки и тие такви глупости не носам :!:
     
  16. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Јас што се вика до вчера мразев аксесорис и не можев да поднесам да носам, зашто ми пречеше ама сега повеќе носам. Инаку обожавам ланчиња, ама онакви со долго синџирче и на нив некои интересни тракатанци, можам да речам дека тие од Аксесорис се по мој вкус, ама па премногу се скапи. :worried: Обетки носам едни златни во форма на мали неправилни кругчиња и немам навика да ги менувам зашто ме мрзи а и немам многу обетки. Носев порано обетки со клуче ама клучот ми влегуваше во уво и затоа престанав да носам такви. Исто сакам и интересни прстенчиња, ама за жал немам дома никакви, ќе треба да си купам. Сакам интересни марами, имам само една ама не сум навикната да носам, и затоа незнам баш да ги комбинирам. Алки не носам воопшто а и не ги сакам баш.
     
  17. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Марамите ми се на прво место...Ептен ретко да немам марама.
    Обетки носам едни златни (дедо ми ги купил за ќерката на најмалиот син т.е. за мене) што ги немам извадено 15/6 години xD (пошо бижутерија 20 пати во животов ако имам ставено)...
    Ланче носев со години едно од тие црните жилички кои беа испреплетени и растегливи (ако некој се сеќава) и на него мал крст кој ми го даде еден поп (за жал таа жила ми ја скина едно дете и ми остана само крстето). Сега скоро си купив едно како полжавче од тие „хенд мејд“ и не го ваѓам ни за капење, освен ако треба да идам некаде, за посвечени работи или нешто слично... Белегзии одавна не носам, само понекогаш. Прстени носев еден златен и еден бисерен но не ги носам неколку години поради што понекогаш бев бркана од пракса :wasntme:
     
  18. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Саат, обетки и ташна... без тоа не излегувам од дома :lol:
     
  19. ines.h

    ines.h Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    18.856
    Омилен нее е баш соодветен збор за мене :rofl:
    ќе речите оти ,ами оти сум зависна од акц. да можам цело Accessorize ќе го кренам море и двете и то аво рамсторе и тоа и тоа и колку и да се на број ,
    да не избегам од тема сепак мислам дека тоа се чантите и белегзии
     
  20. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Обетки, ташни, и очила за сонце- мојот омилен аксесоар !