Омилен аксесоар

Дискусија во 'Мода и стил' започната од jasmin, 11 ноември 2009.

 1. Valenteen

  Valenteen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2012
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  65
  Марама , прстен и за во зима баретка. :D
   
 2. Kristinna1

  Kristinna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  124
  Свеее све свее накит, белезиjа, венчиња, блуза, шојцор, лаптоп, марама, ташна, обетки, прстен,чизми, капи,нараквици а бе све све :D :rofl:
   
 3. Shaaggy

  Shaaggy Активен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  7
  :inlove: Од дома не излегувам без саатот, поклон од дечко ми...Мнооогууу ми е драг
   
 4. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.962
  Допаѓања:
  3.692
  Пол:
  Женски
  Часовници во сите годишни времиња, и капи и шубари преку зима, а марами или шешири лето. :)
   
 5. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.892
  Во послено време
  прстен
  марами и обетки...и часовник...
   
 6. Tambolina

  Tambolina Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2013
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  12
  Марами најразлични,ги обожавам :inlove:
   
 7. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  454
  Марами и обетки
   
 8. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  4.117
  Пол:
  Женски
  Обетки, Чанта, Алки, Очила за сонце 8)
   
 9. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  94
  Ланче и марама. :inlove:
   
 10. Espadrila

  Espadrila Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2013
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  15.352
  Часовникот и наочарите за сонце ми се речиси задолжителни.
  Носам обетки и ѓердани почесто, марама- шалче зимно време скоро секогаш, а белезици речиси и не носам.
   
 11. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.572
  Допаѓања:
  17.898
  Пол:
  Женски
  Денес ми стигна, мислам дека нема да го извадам од мене, го обожавам :inlove:
  [​IMG]
   
  На Nath10 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Barbie07

  Barbie07 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2013
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Женски
  Не излегувам без обетки :inlove:
   
 13. owi

  owi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  122
  Без ташна, обетки и ова време наочари за сонце не излегувам :)