Омилен аксесоар

Дискусија во 'Мода и стил' започната од jasmin, 11 ноември 2009.

 1. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.612
  Допаѓања:
  33.415
  Ооо, се’!
  Од обетки и ланчиња, до шалови и чудни капи....
  Чанти, да не спомнувам.
  Но, марамите ми се секојдневно употребен додаток, така што нив најмногу ги имам.
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.573
  Допаѓања:
  99.797
  Што знам периодично ме фаќа ова!Претходно обетките ми беа пасија,па наполнив три кутии од опсесивно купување,после синџирчиња и тоа од апла тенекија до некои повредни,потоа ташни,сега сум во фаза на марами,ќе видиме колку ќе ми потрае!Жени! :lol:
   
 3. enna

  enna Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Xaxa.. Istoo :D
   
 4. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.227
  Допаѓања:
  1.495
  Пол:
  Женски
  Oбожавам аксесоари и ми се неизбежен дел од секоја комбинација.И најобичното парче облека прават да изгледа поубаво и поинтересно.Носам се,од каиши,марами,очила за сонце,обетки,ланчиња,шалчиња,ама никогаш и никаде не одам без добар часовник.Тоа ми е единствен задолжителен,а другите периодично си се сменуваат. :)
   
 5. ayla

  ayla Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  4
  обетките и марамите ми се најомилените аксесоари и ги имам во голем број бои, дезени.. едноставно неможам без нив
   
 6. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Женски
  Sakam se a najmnogu merak imam na obetki posebno visecki GI OBOZAVAM i nemozam da zamislam ako mi se svigaat nekoi da ne gi kupam :lol:
   
 7. stefanija-m

  stefanija-m Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  28
  Без модни додатоци немозам да се замислам... поготво ташни, менѓуши, алки, ланчиња... дома имам направено колекција од толку што го обожавам... :lol: да излезам а да не носам менѓуши и алки... се чубствувам празно :worried:hock: хахах
   
 8. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.615
  шал и обетки дефинитивно :)
   
 9. Snezna-Kralica

  Snezna-Kralica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
  Накит, парфемче, штикли, марама, шминка, сјај...... без нив неможам да се замислам и не излагам од дома
   
 10. elen4i4

  elen4i4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  hahahah isto :D
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  никаде без убетки. ги имам секакви, во сите облици, величини и бои и што е најтрагично постојано ги купувам
   
 12. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  jas obozavam obetki i so sekoe novo parce obleka si kupuvam obetki,gi imam mnogu i za site mnogu se privrzuvam i mnooogu mi e zal koga gi gubam.Najmnogu gi sakam viseckite ama tie najnogu se gubat
   
 13. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  Капче и обетки :D
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.871
  Допаѓања:
  47.286
  Пол:
  Женски
  Lele citajki gi postovive pomisluvam deka neso ne e vo red so mene. Nitu se sminkam nitu nosam obetki(mnogu gi gubev i na kraj se otkazav) ni pak nekoi sindzircinja ili neso slicno. Ama toa mislam deka od majka mi mi e zasto koa bev malecka mnogu sakav da nosam svasta i sekogas me karase i mi vikase deka sum bila prenakitena so dzidzi-midzi i od toa se otkazav :worried:
   
 15. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  75
  Јас не излегувам од дома без чанта.Ако немам земено чанта се осеќам празно,нешто ми фали.Едноставно не можам да живеам без чанта.Ги имам во сите бои и различни големини!!!
   
 16. racconmina

  racconmina Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Omilen aksesoar mi se ocilata za sonce i tashna
   
 17. arwen

  arwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  Uff... obetki, i toa racno izraboteni... pogotovo onie od poludragoceni kamenja... ili razni hulahopki -tenki, debeli, sareni, ednobojni... ednostavno sum manijak i koga vleguvam vo Calcedonia ili Sara Fashion se zaboravam :D
   
 18. GlamGirl

  GlamGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  Некое необично ланче,обетки,мала чантичка,рачен часовник... :)
   
 19. Augustina

  Augustina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  33
  momentalo obetki i prsteni (do pred neko vreme pokraj niv i lancinja), kaishi, marami, shalcinja, narakvici..i najgolemata slabost sto ja imam tashni, nikade ne odam bez tashna i gi imam vo razlicni boi, golemini, razlicni modeli.. :)
   
 20. Janalicious

  Janalicious Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  13
  алкиии && ташна нормално:)