Омилен аксесоар

Дискусија во 'Мода и стил' започната од jasmin, 11 ноември 2009.

 1. LadyLidija

  LadyLidija Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  I jas isto!!!! nemozam da izdvojam nesto posebno....
   
 2. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  134
  Обетки добар часовник ташна и чевли во иста боја обавезно
   
 3. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.405
  Допаѓања:
  3.445
  Пол:
  Женски
  алки марами шалчиња ракавици ташна и обетки
   
 4. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Isto i jas :P
   
 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Марами,ташни и обетки.Гердани мразам,многууууууу ретко ставам.Ама сепак најмногу марами во зима!
   
 6. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Леле не зборете јас дури имам некои кои ги немам ни ставено ама важно имам полна кутија ама огромна кутија...а обетки изработувам и сама така да имам преку 50 пара :D за обетки и гривни а посебно оние алките да си ги дадам и последните пари нема да ме е жал :D
   
 7. lavica23

  lavica23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  23
  без чанта никаде ги имам сите можни бои ...и секогаш ги ускладувам со облеката и чевлите тоа ми е опсесија ..а секако без обетки никаде не одам ...ги имам сите можни облици големини и бои :)
   
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.447
  Допаѓања:
  129.494
  Пол:
  Женски
  Обетки... манијак сум за нив, и секаде ги носам :D :D :D
  и секако марами... не ги носам нонстоп, како обетките, ама сепак ми се омилени... барем и дечко ми нема проблем со тоа што да ми купи кога оди некаде во странство :lol: :lol: :lol: ако ништо друго, марама не ми гине :P :P
   
 9. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  68

  Се сложувам сосема со ова и уште само би додала... ЧЕВЛИ!!! Ги имам премногу, иако многу од нив сеуште ги немам облечено :lol: Едноставно морам да ги имам :lol: :lol: :lol: Позз***
   
 10. pigvince

  pigvince Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Opsednata sum so tasni i toa mozam da gi kazam canti, nikade ne mozam da izlezam bez tasna, i glaven dodatok od sekogas mi bile naocarite za sonce. ;)
   
 11. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  92
  Мене интересни ми се оние тенки метални бразлетни, знам да ги наредам по десетина и интересно ми е кога ми тропкаат.Обожавам и големи очила за сонце.
   
 12. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  без чанта никаде ги имам сите можни бои ...и секогаш ги ускладувам со облеката без мобилен паричник и некои други ситници во чантата
   
 13. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Разни обетки,алки и ланчиња... Ги обожавам ! Ги имам дома купови. Секоја недела купувам по некои нови,а знам и да си купам монистри и сама да ги направам.Просто ги обожавам ! :)
   
 14. AnjaF

  AnjaF Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  10
  Без очила за сонце не излегувам никаде , без разлика колку има сонце надвор :) ........... марами и капчиња исто , не изостануваат , ги имам во неограничени количини :D
   
 15. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  обожавам обетки и многу пати не многу туку секој ден прво си одбервам обетки а после алиштата
  а со чанти сум скарана чанти користам само кога морам а тоа е еднаш до 2 пати годишно :D
   
 16. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682

  Исто и марамите ги заборавив :up: Ги имам во разни бои и ги обожавам ! :D
   
 17. LadyCroft

  LadyCroft Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  32
  омилен аксесоар ми е да носам обетки...висечки обетки...ги практикувам во вечерните излегување, слични на овие:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  вооедно обожавам да носам очила за сонце, без разлика дали е зима или лето
   
 18. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  Лелее прекрасни обетки LadyCroft ! Посебно последните!! Обожавам обетки, шалови и очила за сонце :)
   
 19. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  66
  Moj omilen dodatok definitivno se naocarite za sonce!! A gi sakam i viseckite obetki :D
   
 20. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Обожавам очила за сонце! Ретко излегувам од дома без нив :)