1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилен град кој сте го посетиле?

Дискусија во 'Канта' започната од hellocity, 18 мај 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.730
  Допаѓања:
  5.801
  Пол:
  Женски
  Кој ви е омилен град и имате спомени, што сте го посетиле без разлика дали во Мк или во странство?
   
 2. Luciferovog zlo♧

  Luciferovog zlo♧ Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2017
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  5.495
  Пол:
  Женски
  Мене лично многу ми се допаѓа Виена, чист град со многу природни и антропогени вредности, сум имала можност да го посетам три пати и повторно би отишла.
   
  На Vitaly и hellocity им се допаѓа ова.
 3. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.672
  Пол:
  Машки
  Кога би бирала помеѓу Виена и Париз пак би отишла во Виена?
  Која храна најмногу ти се допадна?
  Која знаменитост вреди да се види со голо око?
  Скап ли е смештајот?
   
 4. molikaMk

  molikaMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  250
  Допаѓања:
  2.006
  Дефинитивно Барселона. Град кој што ми е во душата, град каде што би сакала да живеам. Ла рамбла, ла Бокерија, Барселонета...:inlove: FB_IMG_1486543895563.jpg
   
  На boomsleng и hellocity им се допаѓа ова.
 5. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.970
  Пол:
  Машки
  Нирнберг, Германија
  35481e58208a1ee91c11faf499740a54.jpg 8d904e0480f0329c36f1987ce4c92f0b.jpg germany-nurnberg-hospital.jpg maxresdefault.jpg 04.04.2010 - Nurnberg, Germany 001.JPG
   
  На boomsleng, hellocity, Aleksandar1212 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  28.538
  Пол:
  Женски
  Фиренца.Тоа беше љубов на прв поглед.Значи а стапнав во Фиренца,се заљубив во Фиренца.Најинтересно таму си поминав...Фиренцо чекај ме,некој ден пак да ме прегрнеш!Ќе се видиме :hug:
   
  На boomsleng, Someonespecial, hellocity и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Luciferovog zlo♧

  Luciferovog zlo♧ Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2017
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  5.495
  Пол:
  Женски
  Кога ќе имам прилика да го посетам Париз, ќе кажам каде е поубаво, во однос на храната, виенската шницла, имаат убава захер торта, исто така и виното ми остави позитивен впечаток, додека од аспект на знаменитостите, па ги има многу, да ги издвојам...дворците Шенбрун и Хофбург, палатата Белведере, катедралата на „Св. Стефан“, забавниот парк „Пратер, јас не престојував туристички во Виена, другарка живее таму 25 години веќе, град како град не е баш евтин, тргнувајќи од самата помисла дека едно кафе гранд како кај нас што е чини 5€ .... :)
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.615
  Пол:
  Машки
  Прага и Тбилиси. Се надевам ќе имам шанса пак да ги посетам. Прага највеќе ми се допадна поради убавата архитектура и чистотата, не ми се допадна тоа што има премногу туристи па неможе човек да оцени какви се чесите додека во Тбилиси е спротивно, убави гостопримливи луѓе, убава архитектура, чист град. :hug:
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Luminary

  Luminary Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.802
  Допаѓања:
  30.909
  Пол:
  Женски
  Севиља:inlove:
  Историјата прикажана преку стилот на градбите. Како да си во некоја историска приказна. Многу ми се допадна. Би отишла пак доколку би имала шанса.
   
  На Luciferovog zlo♧ му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.