1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилен моден дизајнер?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Steff.Unique, 4 април 2012.

 1. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Ајде девојки да видиме кој е вашиот омилен моден дизајнер?! :P :)
  Дали ја следите светската мода и модните случувања, најновите колекции на светските дизајнери и слично? На чии креации се восхитувате и црпите инспирација за вашиот секојдневен стил? И секако, може да споделите слики од креациите што ви се допаѓаат од вашиот омилен дизајнер.
  :angel: :*
   
 2. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  229
  Секако дека ги следам,па и тоа ми е на некој начин навика.

  Уште од малецка,гледав девојки од модната писта и им љубоморев.Како мала сон ми беше да станам манекенка.И плус затоа,некаде од моите 10-11 години станав зависник на FashionTV , седев по цел ден пред телевизорот и набљудував нови парчиња.Од почетокот не ми се допаѓаа оние екстравагантните,поексцентричните,но после и тие ги засакав.Се гледав на таа програма.Кога почна оваа „интернет еуфорија“ најпрво нешто што ми беше е да истражувам за модата,некои нови случувања и слично.Стварно многу сакав/сакам мода.

  Да не бидам офф-топик,модни дизајнери ги има се повеќе и повеќе кои се прославуваат по Америка и ширум.Мене како најфејв или омилени ќе ги издвојам: Marc Jacobs,Louis Vuitton,Coco Chanel(ова е бренд,меѓутоа Коко ми е идол и неможам да не ја спомнам) ,Yves Saint Laurent,и многу други кои не ми текнуваат сега. :)
   
 3. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  15.987
  Допаѓања:
  279.112
  Омилен дизајнер немам, а светска мода или актуелни модни случувања ама ич не следам.
  Фешн тв, весници за мода или блогерки истотака не следам.
  Шеткам по дуќани и купувам тоа што највеќе ми се допаѓа од понуденото без да бидам под влијание на некој медиум.

  Најудобно се чуствувам во парчиња облека од Ралф Лорејн,Томи Хилфингер, Келвин Клајн и Халлхубер.

  Не би рекла дека еден конкретен дизајнер влијае на градењето на мојот стил, туку група од повеќе брендови влијаат на неговото градењето.
   
 4. The.dreamer

  The.dreamer Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  8
  Givanchy( Ricardo Tisci),John galliano, Alexander mcqueen...
   
 5. lolitoo

  lolitoo Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2012
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Омилен дизанјер DONNA KARAN (DKNY) :)
   
  На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
 6. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
 7. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.163
  Пол:
  Женски
  Ги има многу,ама ке гo издвојам Zuhair Murad :inlove:
   
 8. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  ^ D&G не е дизајнер. :D Ниту пак GivEnchy.

  John Galliano.
  Незаменлив.
  Никогаш нема да го прежалам и никогаш нема да се спушти пониско од број 1 на мојата топ листа омилени дизајнери. Човекот креира уметност бре!
  Моето сетило за стил се развиваше се повеќе и повеќе како што ги пратев модните ревии. Како ми фали тој од на крај на шоу. :wasntme: Уф.
  [​IMG]

  Непрежалениот Christian Lacroix.
  [​IMG]

  Jason Wu
  Ако нешто се случи и со него јас се откажувам од пратење мода. Кого заследев тој без работа остана. :D
  [​IMG]
   
 9. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  205
  Досега не сум купувала од продавница на моден дизајнер но би сакала некогаш да купам и носам нешто што е „маркирано“. Јас најмногу ја сакам Дијана Вељевац која е од Hrvatska https://www.facebook.com/DianaViljevacdesign?fref=ts.
   
 10. MademoiselleB

  MademoiselleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  398
  Вашите омилени модни дизајнери

  Зухаир Мурад :)
  Според мене дизајнира најубави фустани на цел свет :)
  Ии многу нормално дека би сакала да имам барем еден фустан од оваа марка... На пример нешто вакво:
  [​IMG]
  Охх :wasntme:
   
  На Maja** и jelena.rozga им се допаѓа ова.
 11. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  Не можам да се одлучам. :?: Највеќе ми се допаѓаат Zuhair Murad, Elie Saab, Valentino Clemente Ludovico Garavani, а и Donatella Versace и Giorgio Armani се добри.
   
 12. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  3.075
  Допаѓања:
  6.635
  Пол:
  Женски
  Stefano Gabanna <3
   
 13. LunaGrey

  LunaGrey Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  2.693
  Допаѓања:
  26.219
  Пол:
  Женски
  Thierry Mugler, Tom Ford, Frida Giannini, Azzedine Alaia.
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Zimmermann за опуштен стил. Ме асоцира на лето, со лелеавите фустани и беспрекорни детали

  Carolina Herrera. Жената со изострено сетило за елеганција, женственост и луксуз
  Еден ден ќе поседувам нејзин фустан, па мајка Јана да ми е
   
 15. Strong.44

  Strong.44 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  Зухаир Мурад:d: