1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилен парфем

Дискусија во 'Канта' започната од wildness, 12 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. wildness

  wildness Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  23
  Да имаме и една ваква тема, каде што може да пишуваме за омилениот парфем, да го опишеме малку и да препорачаме. ;)

  Кој е вашиот омилен парфем? Зошто сте задоволни од него? Дали трае долго и за кое годишно време е најпогоден?Скап/ефтин?

  Корпа за темава, ако модераторите не се сложуваат да има една ваква тема.
   
 2. wildness

  wildness Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  23
  Ајде девојки, пишувајте слободно.

  Еве јас да си кажам, мене омилен ми е Daisy од Marc Jacobs, ептен е добар, нежен, а во исто време и освежителен, убав и долготраен. Го добив за подарок, и го користам само за посебни прилики бидејки шишенцето е мало, а јас сум голема штедливка на парфеми. :lol: За пролет, лето парфемов е милина.
   
 3. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Убав , лесен парфем за посебни пригоди :) :*
   
  На wildness му/ѝ се допаѓа ова.
 4. streetdancer

  streetdancer Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Мене омилени ми се од Calvin Klein и Paco Rabanne. Oд Oriflame најубави ми cе Eclat Weekend,Marcel Marongiu и Enigma. ;)
   
 5. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Има повеќе што ми се свиѓаат еден од омилените ми е Еуфорија од Келвин Клајн што сега го имам, а од авон омилени ми се : Today Tomorrow Alweys Forever , Eternal Magic , Up To You , Little Red Dress и Celebre (пак сакам да го имам го обожавам).

  Исто многу го сакам и Килдер парфемот, не ми текнува од кого беше, ама преубав е :D
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.