1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилен сос

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од SV1911, 22 март 2018.

 1. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  2.357
  Допаѓања:
  56.107
  Кои ви се омилените сосови и со каква храна ги комбинирате?

  Мене моментално ми се овие два. Ги ставам во подпржени макарони, заедно со соја сос и малце орегано се одлична комбинација.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На crimson, duffi, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
 2. pinkunicorn

  pinkunicorn Нов член

  Се зачлени на:
  23 март 2018
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Кари.
   
  На La.loca, Someonespecial, RoseRain и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.553
  Допаѓања:
  45.137
  [​IMG]
  [​IMG]
  Има уште еден на Нектар, во помало паковање е со лук, ама не можам слика да ставам. Вториов и така без ништо може да си го пијам. :lol:
   
  На Sanjichka007, duffi и SV1911 им се допаѓа ова.
 4. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.274
  Допаѓања:
  20.627
  Пол:
  Женски
  Сос со сенф и мед :inlove:
   
  На crimson, SV1911 и ladyySi им се допаѓа ова.
 5. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.493
  Допаѓања:
  12.417
  Пол:
  Женски
  Тартар сос, сенф и кечап
   
  На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  26.944
  Допаѓања:
  175.617
  Пол:
  Женски
  Тартар сос, сос од сенф,кечап и мајонез.
   
  На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.598
  Допаѓања:
  13.759
  Пол:
  Женски
  Од купени сосови сенф и тартар дефинитивно а од домашни сос од павлака лукче мајонез и сол поубаво нешто немам пробано
   
  На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.660
  Допаѓања:
  49.316
  Пол:
  Женски
  Тартар сос, кечап и мајонез.
   
  На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ladyySi

  ladyySi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  868
  Сенф, мед и кари :smirk:
  само во благи јадења не сум почната да го ставам 8)
   
  На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.349
  Допаѓања:
  169.873
  Пол:
  Женски
  Ранч, тартар, сенф и мајонез мешано и сенф и мед:lol:
   
  На Ники. и SV1911 им се допаѓа ова.
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Само доматен сос.
   
  На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.056
  Допаѓања:
  163.288
  Пол:
  Женски
  Taртар и кари, без конкуренција :inlove:
   
  На Nigredo Odor, Ники., SV1911 и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.045
  Пол:
  Женски
  Бешамел :P
   
  На Ники., SV1911, marchi-cool и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.082
  Допаѓања:
  27.318
  Ги имам повеќе омилени - бешамел, кари, honey mustard, тартар, сос од печурки...
   
  На Nigredo Odor, Ники., SV1911 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.071
  Допаѓања:
  24.779
  Пол:
  Женски
  honey bbq sauce
  blue cheese
  buffalo wings sauce
  посебно ги обожавам последните два измешани за пилешко месо
   
  На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  2.345
  mexicano.png
   
  На hermosa, SV1911, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Isobel

  Isobel Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2018
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  212
  Обожавам сосови, морам во секое јадење да ги имам. Сакам кари сос, павлака сос, сенф сос, доматен сос...итн итн.
   
  На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  66.484
  Сакам многу сосови. Зависи и од јадењето што ќе го спремам па со кој сос оди тој го припремувам.
  Сос од домати, кари сос, тартар сос, бешамел... Некогаш и купувам.
   
  На SV1911 и joy1 им се допаѓа ова.
 19. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  7.712
  Допаѓања:
  36.155
  Пол:
  Женски
  Кари, бешамел, сос од павлака и доматно пире, сос од домати. Мм обожава разни сосови и постојано експериментираме со тоа што ќе ни се најде дома.
  Во Берово во Мрс јадев еден сос многу беше вкусен, ама не знам како се вика.
   
  На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.349
  Допаѓања:
  169.873
  Пол:
  Женски
  Со што идеше сосот? Да го откриеме :lol:
   
  На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.