1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилен тип музика

Дискусија во 'Музика' започната од irena, 19 ноември 2009.

  1. sosmooth

    sosmooth Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    рок, метал, џез...се само турбо не...а и електронска музика не обожавам многу...зависи
     
  2. Inola

    Inola Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    203
    Рок, алтернатива, grunge, light jazz, ...јас од постарите сум на форумов :lol:
     
  3. MarushkaMaci

    MarushkaMaci Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    0
    лаајк ^_^ :l:
     
  4. MiDnIgHtLaDy

    MiDnIgHtLaDy Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    21
    Дефинитивно РОК :rock: :rock: :rock: :music: :)
     
    На Forgotten му/ѝ се допаѓа ова.
  5. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    R&B и Hip-Hop
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Немам некој омилен тип музика слушам тоа што ми прима увото... Сакам евергрини, некои постари поп рок песни, поп, класична музика, медитациска, нешто инструментално, романтични песни понекогаш и електронска музика (ретко) и R&B. Никогаш турбо, хард рок и хип хоп.
     
  7. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Странска рок и поп музика...и македонска поп музика :)
     
  8. marr1ja

    marr1ja Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    СКА и РЕГЕ на прво место! веднаш после тоа следи инди рок...тие ми се најомилени стилови
    али не ми пречи да слушам и други видови на музика..се што е добро вреди да се испоштува
     
  9. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    Најмногу сакам рок, но зависи од расположение. Не се ограничувам на еден вид на музика и ме нервираат само народни песни. Турбо фолк понекогаш само кога морам - кога има веселење, родендени и слично, ама во принцип не слушам такви песни. Никогаш нема да ми се здосади од рок-балади. Една што морам да ја издвојам е Wake me up when September ends од Green Day - многу тажна и преубава песна.
     
  10. Scar.Tissue

    Scar.Tissue Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.044
    Од кога знам за себе, слушам rock :) :) Секаков вид, зависи од расположението. Metal не сакам воопшто, иако многумина овие два типа на музика ги спојуваат во еден ист.
    Ама сега некако rock слушам многу помалце од претходно. (сепак уште си го сакам) Сега слушам trance, многу ме опушта. :)
     
  11. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Слушам хип хоп, рок, поп, реге, може да се каже скоро се. Па и техно, и такви слични песнички. Само да е квалитетно, и да ми се свиѓа. :rock: :)
     
  12. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Ајој... многу се.

    Блуз, рок, метал (прогресивен и хеви најмногу), реге, гранџ, инди рок, по некогаш џез. (ебтате комбинацијата ќе кажете)
     
  13. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Гледам дека сум пишала дека слушам само rock и по нешто metal, ама сега веќе слушам повеќе од истото.
    Најмногу сакам alternative, indie, grunge и hard rock. Metal почнав да слушам повеќе од порано, а најчесто gothic, symphonic, thrash и heavy.
    Исто така слушам реге и џез. :)
     
  14. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    за ќеф турбо, а за опуштање техно :D :D комбинација убија :D :D :D
     
  15. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Олд рок скул- значи се што е од 70тите 80тите и 90тите било во светска било ју музика- значи Deep purple, g`n`r, Metallica, Riblja corba, Bjelo dugme, Crvena jabuka и многу други рок класици кои чии песни се лектири на денешната младина
     
  16. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Не би можела да си го замислам животот без музика. Слушам музика од повеќе тотално различни правци...

    * Класика
    * Транс (психоделичен)
    * Панк
    * Рок
    * Д`н`Б
    * Хип- Хоп & Рап
    * Реге

    Ова ми се накратко омилените правци кои ги слушам зависно од расположението. Нормално проследени со омилени бендови. Заколнат фан сум на Хладно Пиво и знам да откачам на Панк како на ништо друго, а и имам некој панкерски ген во мене. [​IMG]
    Од друга страна можам со денови да ги пеам Битлси, Дорси, и.т.н на некоја ливада со цвеќе во косата. [​IMG]
    Ја сакам и нашата изворна музика, но немам навика да ја слушам по дома. Единствен правец кој неможе организмов да ми го свари е Турбо Фолк-от. Без навреда, но навистина мислам дека само човек опериран од билов како културно-морален сенс би можел да го слуша тоа. Ако влезам во такси каде што има пуштено турбо фолк замолувам да сменат, бидејќи добивам нагон за повраќање. Доколку таксистот се противи без размислување излегувам од колата. Па муштеријата е секогаш во право, нели? =)


    Sayonara!
    [​IMG]
     
  17. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Абе јас си слушам тоа што ќе ми текне и тоа што ми се свиѓа. Мене све ми зависи од расположението. Најчесто слушам поп, па поп-рок, рок, поп-фолк, турбо фолк ретко - зависи кога ми треба да се развеселам :D , old school рап, хип хоп.. се и сешто. :) Ги обожавам Evanescence - колку што знам спаѓаат во рок :wasntme: , Shaila, t.A.T.u, Zdravko Colic. Порано многу слушав бугарско оф леле, највеќе Азис, цц :D И понекад си пуштам некои рандом песнички што ќе ми паднат на памет како на пример од Бритни, Аврил, Кели, Лејди Гага..Али онака по 2-3 песнички. А на овие другиве што ги набројав скоро сите песни им ги знам. :)
     
  18. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    слушам се што јас сакам!!!! :D од турбо до метал, од класика до хаус мјузик :D

    омилен тип немам нешто посебно ама

    албанска, грчка, еврејска, арапска музика највеќе сакам :D бугарката не е за фрлање, а ни српската!нашава ок ми е само... некогаш знам да одлепам на цеца, некогаш па на рокче ;)
    немам предрасуди ниту во музиката! се што мене ми се свиѓа ќе си слушам!

    но, ок, стилот на фаците како сејо бој, фазлија, екрем, ајсела, и компанија никогаш не би можела да го сварам, дури и 24/7 да ми ги пуштате :D
     
  19. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    5.650
    Пол:
    Женски
    Пред година, година ипол слушав Trance, од кои типови, прогресив, хард,гоа, psy.. Годинава си слушам се што ќе ми текне на памет, не се ограничувам за еден тип на музика, слушам почнувајќи од поп, рок балади, Drum'n'Bass, Dubster ,хаус понекогаш .. Хитчиња.. И понекогаш екс-ЈУ балади. Миленик сум на се што е хит! А не плагијат, и пролазен хит- што секако не било, и никад нема да биде хит.
    Како и да е,Trance addict сум :) :inlove:
     
  20. AnnaTech

    AnnaTech Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Techno/Minimal/Progressive - definitivno najdobar tip na muzika.Iako ponezhniot pol retko slusha elektronska muzika,jas sum vo totalna sprotivnost od niv.Site se chudat kako mozhe da izdrzham konstantno da ja slusham techno muzikta. :dance:

    [mod-kirilica:3tuji8hu][/mod-kirilica:3tuji8hu]
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.