1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ондулација

Дискусија во 'Канта' започната од Taylor, 17 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Taylor

  Taylor Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Здраво..
  па, јас имам праваа, ептен права коса, и вчера пробав со крпчиња да ја направам, и ми испадна така убаво, шо сега сакам и трајна да направам.... ако се согласи мајка ми :|
  ми треба некој, шо има напраено, па да ми каже како оди сето тоа, и колку е цената...
  па, цената ми е најважна, само така би ја убедила мама... :( не дека сум скржевец, или нешто, али не би сакала нешто екстремно...
  И ми треба мноооогу брзо.... значи за утре, или најкасно задутре... пошо патувам после тоа...
  Фала мнооогу за секој што ке се потруди да ми помогне.... :)

  ПС. и некој салон, ама убаво сакам да ми ја направи.... Во СК :lol:
   
 2. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Мој совет е да не правиш ондулација, мајка ми правеше и многу се оштетува косата,Мислам и дека трае подолго време околу 4-5 месеци ако не се лажам. Ако ти се здосади или ако не ти ја погодат, што тогаш?
  Мислам дека подобра опција ти се витлери или од оние сунѓерчињата, така мислам,. Јас така ја виткам со витлери на вриење (не знам дали се продаваат, моите се од мајка ми),ставам лак за коса и готово, 2-3 дена виткана.
   
  На Taylor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.