1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ондулација

Дискусија во 'Канта' започната од Taylor, 17 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Taylor

    Taylor Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    Здраво..
    па, јас имам праваа, ептен права коса, и вчера пробав со крпчиња да ја направам, и ми испадна така убаво, шо сега сакам и трајна да направам.... ако се согласи мајка ми :|
    ми треба некој, шо има напраено, па да ми каже како оди сето тоа, и колку е цената...
    па, цената ми е најважна, само така би ја убедила мама... :( не дека сум скржевец, или нешто, али не би сакала нешто екстремно...
    И ми треба мноооогу брзо.... значи за утре, или најкасно задутре... пошо патувам после тоа...
    Фала мнооогу за секој што ке се потруди да ми помогне.... :)

    ПС. и некој салон, ама убаво сакам да ми ја направи.... Во СК :lol:
     
  2. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Мој совет е да не правиш ондулација, мајка ми правеше и многу се оштетува косата,Мислам и дека трае подолго време околу 4-5 месеци ако не се лажам. Ако ти се здосади или ако не ти ја погодат, што тогаш?
    Мислам дека подобра опција ти се витлери или од оние сунѓерчињата, така мислам,. Јас така ја виткам со витлери на вриење (не знам дали се продаваат, моите се од мајка ми),ставам лак за коса и готово, 2-3 дена виткана.
     
    На Taylor му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.