1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Онлајн гатање

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од tears, 26 јануари 2012.

  1. tears

    tears Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    3
    Што мислите за ова, можно е? јас не верувам почнав нешто со другарка ми од забава но чудно е како ме фрли во депресија, зошто се наоѓам во лоша ситуација, поминувам низ тежок период и неверојатно ми го погодува минатото а за иднината се полошо и полошо ме чека ако верувам во ова. За разлика од мене на другарката само убави работи и излегуваат а и таа е среќна цело време. А како се да ми погодува. :( Реков дека не верувам во интернет гатање но ова уште толку ме фрли во црни мисли. Дали верувате барем трошка во овој начин на предвидување. Можно е толкаво канализирање на енергијата? Еве една страна како пример тука скоро се ми се погодува.

    http://www.astrozenit.com/glavni-proricanja
     
    На Princess-Jasmine, tweety26 и Sara123 им се допаѓа ова.
  2. programerka-2nd

    programerka-2nd Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Велиш се ти погодува... Јас уште се мислам дали да го кликнам линкот, не сакам да бидам во депресија или да се радувам за нешто што може но не значи дека стварно ќе се случи. Искрено, не верувам дека има вистина во гатањето (не само во она што е онлајн). Сум слушала од луѓе што забегале по гатачки дека тие знаат да ти кажат се што веќе е биднато, но за во иднина што и да предвидат не се исполнува... И освен тоа, што ти гарантира дека е точно? Како што кажав, сеуште не го отворив, и не планирам засега, ама претпоставувам дека може да има врска со нумерологија, најверојатно се користени готови шаблони (претпоставувам треба барем нешто за тебе да внесеш... датум на раѓање или барем што си во хороскоп), инаку од каде би знаеле кој е тој што седи пред компјутер и што навистина му се случува.

    Енивеј, немој да запаѓаш во никакви депресии, верувај дека немаш реална причина за тоа. Велиш дека се наоѓаш во лоша ситуација, па зошто тогаш не пробаш да мислиш позитивно? Само со позитивна енергија можеш да одиш напред, батали го гатањето, немаш корист од тоа чудо. :)
     
    На Menasss му/ѝ се допаѓа ова.
  3. kiki-riki

    kiki-riki Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    116
    кликнав 100 пати и ми вика ерор 403 работи ли линкот воопшто?
     
  4. barbie1511

    barbie1511 Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    6
    Истово и мене ми го даде..
     
  5. boj4eee

    boj4eee Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    9
    Извини но немам храброст да притиснам. Малце сум плашлива и се ми останува в глава. Затоа нема да ввидам, инаку не се плаши. Ова не би требало да е вистина! :rofl:
     
  6. LeonaS

    LeonaS Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    24
    е а каде да кликам сега,мене ми отвори страната, кде се тие предвидувања???????????????????? :D
     
  7. connie

    connie Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    204
    и јас истото барам..ама нема изгледа. :?: :^)
    а баш ме интересираат вакви ствари. :devil:
     
  8. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Идете десно кај што пишува
    циганске карте
    краљевске карте
    тарот....
    Кликнете на било кое од тие и предходно замислете си желба. Никако не го зимајте ова здраво за готово, туку на ова гледајте како на забава.
     
  9. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    А да почнеме и вака онлајн да повикуваме духови, да видиме што тие ќе ни кажат.
    Еве на пр. мојот дедо - Бог да го прости да го споменам |(

    Ќе препишам ова на детски болести/ фази кога сакаме бргу да се омажиме и да знаеме кој ќе ни биде маж :lol:
     
  10. Roxanne

    Roxanne Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    120
    Јас знам да гледам на обични карти, и скоро постојано му гледам на другарките за забава. Инаку верувам дека се се работи за случајност па може нешто да се погоди нешто не. Не смее да се сваќа здраво за готово, но исто сметам дека се не смее да се отфрла, бидејќи има нешто да се каже за случајноста. Не сметам дека имам некакви магични моќи не ме сваќајте така. :D Инаку на линкот не кликам, не верувам дека нешто такво може да се направи преку интернет, бидејќи тоа е само програма.
     
  11. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    е а каде да кликам сега,мене ми отвори страната, кде се тие предвидувања????????????????????
     
  12. SimplyElegant

    SimplyElegant Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Не верувам во вакви работи, но некогаш знам да отворам некој сајт чисто заради љубопитност и забава :)
     
  13. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    Глупости :D
     
  14. sofce

    sofce Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    19
    zal mi e sto mislis deka gatanjeto e glupost
    tocno sami si ja kroime sudbinata i gospod e toj koj e nad nas no postojat luge kako baba vanga ili saso od dimenzija x.ili mn drugi koi ako pocnat da ti gledaat kako da bile so tebe. :o naj cudno e toa sto postojat luge koi se bavat so pravenje magii i koi gledaat da ti nastetat vo sekoj pogled.pozdrav i se nadevam ke pocnes da veruvas vo ovie raboti.
     
  15. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Зарем не се глупости?? :?:
    Да глупости се,не треба во тоа да се верува,само си го трупаме мозокот со непотребни работи!
    Ама секој си има свои мислења и верувања!! :) :)
     
  16. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Во онлајн гатање не верувам, сум пробувала нешто такво но секој погодок бил од случајност.
     
  17. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.364
    @Justicija :?: ај види тебе дали ќе ти погодат оти кај мене слабо со предвидувањата , никако да ми погодат :|
     
  18. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Бесплатно е или ..????
     
  19. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    мене само ми стигаат на емаил глупави работи од оваа као на пример ; ЈАСМИНА (А НЕ СЕ ВИКАМ ТОЧНО ТАКА ,САМО ГО ЗЕДОВ ВО ПРЕДВИД ИМЕТО ) сношти ми дојде некој ангел и ми го изговараше твоето име јасминааа тоа значи дека нешто овие три дена ке ти се случи важно. ики на пример : јасмина твојата ситуација ме загрижува имаш проблеми што те мачат . јас ке ти помогнам биди спремна ке ти се случи нешто во рок од 15 дена и итн . Глупости невидени шта да ти причам
     
  20. Nalutena1

    Nalutena1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    1.762
    Пол:
    Женски
    Jas kluknav na linkot ama....nisto.
    Kaj treba da kliknam? Bas da probam, iako ne veruvam