1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Онлајн гатање

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од tears, 26 јануари 2012.

 1. tears

  tears Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  3
  Што мислите за ова, можно е? јас не верувам почнав нешто со другарка ми од забава но чудно е како ме фрли во депресија, зошто се наоѓам во лоша ситуација, поминувам низ тежок период и неверојатно ми го погодува минатото а за иднината се полошо и полошо ме чека ако верувам во ова. За разлика од мене на другарката само убави работи и излегуваат а и таа е среќна цело време. А како се да ми погодува. :( Реков дека не верувам во интернет гатање но ова уште толку ме фрли во црни мисли. Дали верувате барем трошка во овој начин на предвидување. Можно е толкаво канализирање на енергијата? Еве една страна како пример тука скоро се ми се погодува.

  http://www.astrozenit.com/glavni-proricanja
   
  На Princess-Jasmine, tweety26 и Sara123 им се допаѓа ова.
 2. programerka-2nd

  programerka-2nd Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Велиш се ти погодува... Јас уште се мислам дали да го кликнам линкот, не сакам да бидам во депресија или да се радувам за нешто што може но не значи дека стварно ќе се случи. Искрено, не верувам дека има вистина во гатањето (не само во она што е онлајн). Сум слушала од луѓе што забегале по гатачки дека тие знаат да ти кажат се што веќе е биднато, но за во иднина што и да предвидат не се исполнува... И освен тоа, што ти гарантира дека е точно? Како што кажав, сеуште не го отворив, и не планирам засега, ама претпоставувам дека може да има врска со нумерологија, најверојатно се користени готови шаблони (претпоставувам треба барем нешто за тебе да внесеш... датум на раѓање или барем што си во хороскоп), инаку од каде би знаеле кој е тој што седи пред компјутер и што навистина му се случува.

  Енивеј, немој да запаѓаш во никакви депресии, верувај дека немаш реална причина за тоа. Велиш дека се наоѓаш во лоша ситуација, па зошто тогаш не пробаш да мислиш позитивно? Само со позитивна енергија можеш да одиш напред, батали го гатањето, немаш корист од тоа чудо. :)
   
  На Menasss му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kiki-riki

  kiki-riki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  113
  кликнав 100 пати и ми вика ерор 403 работи ли линкот воопшто?
   
 4. barbie1511

  barbie1511 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  6
  Истово и мене ми го даде..
   
 5. boj4eee

  boj4eee Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  9
  Извини но немам храброст да притиснам. Малце сум плашлива и се ми останува в глава. Затоа нема да ввидам, инаку не се плаши. Ова не би требало да е вистина! :rofl:
   
 6. LeonaS

  LeonaS Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  24
  е а каде да кликам сега,мене ми отвори страната, кде се тие предвидувања???????????????????? :D
   
 7. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  и јас истото барам..ама нема изгледа. :?: :^)
  а баш ме интересираат вакви ствари. :devil:
   
 8. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Идете десно кај што пишува
  циганске карте
  краљевске карте
  тарот....
  Кликнете на било кое од тие и предходно замислете си желба. Никако не го зимајте ова здраво за готово, туку на ова гледајте како на забава.
   
 9. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.327
  А да почнеме и вака онлајн да повикуваме духови, да видиме што тие ќе ни кажат.
  Еве на пр. мојот дедо - Бог да го прости да го споменам |(

  Ќе препишам ова на детски болести/ фази кога сакаме бргу да се омажиме и да знаеме кој ќе ни биде маж :lol:
   
 10. Roxanne

  Roxanne Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  119
  Јас знам да гледам на обични карти, и скоро постојано му гледам на другарките за забава. Инаку верувам дека се се работи за случајност па може нешто да се погоди нешто не. Не смее да се сваќа здраво за готово, но исто сметам дека се не смее да се отфрла, бидејќи има нешто да се каже за случајноста. Не сметам дека имам некакви магични моќи не ме сваќајте така. :D Инаку на линкот не кликам, не верувам дека нешто такво може да се направи преку интернет, бидејќи тоа е само програма.
   
 11. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.586
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  е а каде да кликам сега,мене ми отвори страната, кде се тие предвидувања????????????????????
   
 12. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  778
  Пол:
  Женски
  Не верувам во вакви работи, но некогаш знам да отворам некој сајт чисто заради љубопитност и забава :)
   
 13. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.400
  Допаѓања:
  3.925
  Пол:
  Женски
  Глупости :D
   
 14. sofce

  sofce Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  19
  zal mi e sto mislis deka gatanjeto e glupost
  tocno sami si ja kroime sudbinata i gospod e toj koj e nad nas no postojat luge kako baba vanga ili saso od dimenzija x.ili mn drugi koi ako pocnat da ti gledaat kako da bile so tebe. :o naj cudno e toa sto postojat luge koi se bavat so pravenje magii i koi gledaat da ti nastetat vo sekoj pogled.pozdrav i se nadevam ke pocnes da veruvas vo ovie raboti.
   
 15. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  350
  Зарем не се глупости?? :?:
  Да глупости се,не треба во тоа да се верува,само си го трупаме мозокот со непотребни работи!
  Ама секој си има свои мислења и верувања!! :) :)
   
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.190
  Допаѓања:
  70.222
  Пол:
  Женски
  Во онлајн гатање не верувам, сум пробувала нешто такво но секој погодок бил од случајност.
   
 17. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  9.503
  @Justicija :?: ај види тебе дали ќе ти погодат оти кај мене слабо со предвидувањата , никако да ми погодат :|
   
 18. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  25.565
  Пол:
  Женски
  Бесплатно е или ..????
   
 19. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.481
  Допаѓања:
  18.517
  Пол:
  Женски
  мене само ми стигаат на емаил глупави работи од оваа као на пример ; ЈАСМИНА (А НЕ СЕ ВИКАМ ТОЧНО ТАКА ,САМО ГО ЗЕДОВ ВО ПРЕДВИД ИМЕТО ) сношти ми дојде некој ангел и ми го изговараше твоето име јасминааа тоа значи дека нешто овие три дена ке ти се случи важно. ики на пример : јасмина твојата ситуација ме загрижува имаш проблеми што те мачат . јас ке ти помогнам биди спремна ке ти се случи нешто во рок од 15 дена и итн . Глупости невидени шта да ти причам
   
 20. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  1.761
  Пол:
  Женски
  Jas kluknav na linkot ama....nisto.
  Kaj treba da kliknam? Bas da probam, iako ne veruvam