babylove овошни кашички

Онлајн преведувач

Дискусија во 'Образование' започната од smiley16, 27 февруари 2013.

 1. smiley16

  smiley16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2012
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  50
  Дали знаете некоја страна на која се преведуваат зборови од еден на друг јазик, но истите да ги има како се читаат и пишуваат на македонски. Како на пример ако преведам некој збор од македонски на грчки, тој што е на грчки да го пишува како се чита и изговара на македонски? Се обидов со гугл транслејт на слушање ама таму не ги изговара точно и како што треба. Ако знаете кажете итно ми е. Благодарам :)