1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Онлајн преведувач

Дискусија во 'Образование' започната од smiley16, 27 февруари 2013.

 1. smiley16

  smiley16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2012
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  51
  Дали знаете некоја страна на која се преведуваат зборови од еден на друг јазик, но истите да ги има како се читаат и пишуваат на македонски. Како на пример ако преведам некој збор од македонски на грчки, тој што е на грчки да го пишува како се чита и изговара на македонски? Се обидов со гугл транслејт на слушање ама таму не ги изговара точно и како што треба. Ако знаете кажете итно ми е. Благодарам :)