1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Онлајн речници

Дискусија во 'Образование' започната од Jojoba, 9 октомври 2011.

 1. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Ако сака некој да ми даде линкче од онлајн речник, да не е само на IDIVIDI затоа што го потрошив лимитот за денес |( И нормално не google translate. Ми треба за зборчиња само, ме мрзи да листам низ речник многу време ми одзема :$
   
 2. trendafil1

  trendafil1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  20
  Сакам да прашам...?

  http://rechnik.on.net.mk/
   
  На Jojoba му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.097
  Сакам да прашам...?

  http://rechnik.on.net.mk/ :)
   
  На Jojoba му/ѝ се допаѓа ова.
 4. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.138
  Допаѓања:
  46.668
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  http://dictionary.reference.com/

  http://translate.reference.com/translate
   
  На Jojoba му/ѝ се допаѓа ова.
 5. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Општи прашања

  Девојки ај ве молам линк од некој онлине речник (Англиски-Македонски се разбира)но не како гугл.Ми треба точен и да преве реченица... :$ Итно ми треба :worried:
  Благодарам однапред
   
 6. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.380
  Општи прашања

  http://imtranslator.net/translation/eng ... anslation/

  Ај пробај овде. :hai:
   
  На sleepingbeauty му/ѝ се допаѓа ова.
 7. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Општи прашања

  Мхм незнаe ова многу граматика но колку толку ги склепува тоа речениците :!: :D
  тенк ју анаук :P :*
   
  На Anouk му/ѝ се допаѓа ова.