Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опасна убавина (Dangerous beauty) [1998]

Дискусија во 'Филмови' започната од Beluchi222, 4 април 2015.

 1. Beluchi222

  Beluchi222 Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  22
  Драма, Романса...прекрасен е, во листата на омилени филмови
   
  На WildCat15 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Beluchi222

  Beluchi222 Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  22
   
  На Purelove92 и WildCat15 им се допаѓа ова.
 3. Ferhundela

  Ferhundela Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2015
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Многу добар филм, би ви го препорачала, гледан ми е пред 4,5 години дејството се случувва во Венеција опишана е тешката положбата на жената во 16 век, причините зошто веницијанските мажи ги изневеруваат своите жени со куртизаните и зошто куртизаните се најпосакувани жени во тоа време. Памтам коа го гледав во тој период се пренесив по куртизанките :D
   
  На anina и Winter Lady им се допаѓа ова.