1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Операција за отстранување на вишокот кожа

Дискусија во 'Тело' започната од smiley16, 26 април 2014.

 1. smiley16

  smiley16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2012
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  51
  Здраво феминки, би сакала да ве прашам што мислите за операцијата за отстранување на вишокот кожа, и дали некоја од вас имала искуство со ова. Јас имам 18 години, и пред 2 години ослабев 35 килограми за временски период од 1 година, па сега ми се појави друг проблем, што јас би кажала дека е полош и од дебелината а тоа е вишокот кожа. Значи многу ми пречи овој вишок кожа, помеѓу нозете, на рацете, на стомакот, во долниот заден дел , едноставно поради неа се чувствувам како пак да сум 100 кг. Џабе ослабев, пак не можам да облечам кратко фустанче, сукња или пак кратки панталончиња, кожата на нозете за никаде ми е, цели нозе ми се тресат кога одам. Поради ова сакав да се распрашам за операција за одстранување на вишокот кожа, што се сомневам дека ќе ми дозволат од дома, меѓутоа пак се надевам на нешто. Што мислите вие?
   
  На little women му/ѝ се допаѓа ова.
 2. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.238
  Пол:
  Женски
  Операција за отстранување на вишкот кожа

  Не сум сигурна дали треба да пишувам тука бидејќи не зборувам за операција, ама многу ме интересира дали има некој начин да се спречи појавувањето на вишок кожа? Здебелена сум 20 кг поради бременост и сега сакам да почнам со диета ама многу се плашам што ќе биде со вишокот кожа? Некои велат дека вежбите за време на слабеење помагале ама јас мислам дека помагаат само за мускулите.
   
 3. blessed.an

  blessed.an Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2016
  Пораки:
  2.585
  Допаѓања:
  12.057
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2018-04-18-21-08-31.png
  Дали е оваа возможно само со вежбање или мора операција..?
   
 4. little women

  little women Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2023
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  442
  Пол:
  Женски
  I jas bi sakala da znam ako voopsto e aktielna temava pak..
   
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.959
  Допаѓања:
  103.468
  Пол:
  Женски
  Јас имам еден другар што многу ослабна и беше на операција во приватна клиника за сечење на кожата околу стомакот и рацете и ни кажуваше дека е ептен болно и споро заздравувањето. Операцијата ја има правено во Солун инаку..
   
  На little women му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DarkStormm

  DarkStormm Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2021
  Пораки:
  1.399
  Допаѓања:
  4.828
  Пол:
  Женски
  Не е можно. Операција само.

  јас ќе правам на стомакот. Цело тело е ок, од бременоста имам збрчкан и виснат стомак.
   
  На little women му/ѝ се допаѓа ова.
 7. little women

  little women Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2023
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  442
  Пол:
  Женски
  Кога и каде ќе правиш?
   
 8. DarkStormm

  DarkStormm Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2021
  Пораки:
  1.399
  Допаѓања:
  4.828
  Пол:
  Женски
  Уште разгледувам опции. Доктор Пеев прави во Ремедика и на Државна клиника. Турција има убави понуди. Ќе одлучам на крај ќе видам
   
 9. little women

  little women Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2023
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  442
  Пол:
  Женски
  Кога ќе одлучиш ако не ти е тешко пиши ми заинтересирана сум.. и која цена се движи..
   
  На DarkStormm му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DarkStormm

  DarkStormm Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2021
  Пораки:
  1.399
  Допаѓања:
  4.828
  Пол:
  Женски
  Па над 3000 евра. Другарка правеше кај Пеев во Ремедика 3500 излезе. На клиника истиот доктор можело малку пониска цената.
  Во Турција прашав повеќе клиники од 2000 евра до 7000 евра добив понуди.
   
  На little women му/ѝ се допаѓа ова.