Операција за отстранување на вишокот кожа

Дискусија во 'Тело' започната од smiley16, 26 април 2014.

1. smiley16

smiley16 Истакнат член

Се зачлени на:
    26 август 2012
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    50
    Здраво феминки, би сакала да ве прашам што мислите за операцијата за отстранување на вишокот кожа, и дали некоја од вас имала искуство со ова. Јас имам 18 години, и пред 2 години ослабев 35 килограми за временски период од 1 година, па сега ми се појави друг проблем, што јас би кажала дека е полош и од дебелината а тоа е вишокот кожа. Значи многу ми пречи овој вишок кожа, помеѓу нозете, на рацете, на стомакот, во долниот заден дел , едноставно поради неа се чувствувам како пак да сум 100 кг. Џабе ослабев, пак не можам да облечам кратко фустанче, сукња или пак кратки панталончиња, кожата на нозете за никаде ми е, цели нозе ми се тресат кога одам. Поради ова сакав да се распрашам за операција за одстранување на вишокот кожа, што се сомневам дека ќе ми дозволат од дома, меѓутоа пак се надевам на нешто. Што мислите вие?

2. anina

anina Популарен член

Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.224
    Операција за отстранување на вишкот кожа

Не сум сигурна дали треба да пишувам тука бидејќи не зборувам за операција, ама многу ме интересира дали има некој начин да се спречи појавувањето на вишок кожа? Здебелена сум 20 кг поради бременост и сега сакам да почнам со диета ама многу се плашам што ќе биде со вишокот кожа? Некои велат дека вежбите за време на слабеење помагале ама јас мислам дека помагаат само за мускулите.

3. blessed.an

blessed.an Популарен член

Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.070
    Допаѓања:
    10.899
    Screenshot_2018-04-18-21-08-31.png
    Дали е оваа возможно само со вежбање или мора операција..?