babylove овошни кашички

Операција за стрии

Дискусија во 'Тело' започната од forever.young1, 5 април 2013.

 1. forever.young1

  forever.young1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Вчера со снашка ми зборував за стрии и таа ми спомна дека имало некои операции.Може ли некој доколку знае нешто да ми каже што е всушност таа операција..И дали има некаде во МК да се прави,дали некој знае некого што правел и останати информации што ги знаете.Барав и видов теми за стрии но не и за операција за стрии затоа и ја отворив темава :) Доколку мислите дека треба таму да го поставам прашањето слободно во канта.
   
 2. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.962
  Допаѓања:
  31.203
  Пол:
  Женски
  Па има по салониве за убавина сеа колку е тоа класичен хируршки зафат не знам. И јас имам проблем со стрии и баш од денес почнувам со сериозни третмани во домашни услови па ке видам колку ке има резултати.Се поистоветувам со еден совет во темата за стрии што го прочитав а го фалеа,па сакам првин да пробам дома пред да си ги лупнам парите во некој салон.

  Иначе ја овој рецепт го направив:
  Во павловичева крема ставив ад капки бадемово масло и ампула витамин е.Се надевам ке има резултати мачкањево. :) :)
   
 3. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  Не сакам да те разочарам ама јас пред да ми се појават стрии(во бременост) се мачкав со павличева со ад капки ама џабе пак ми се појавија,се мачкав и со една крема од авон против стрии и пак џабе уште си стојат...имам превено муабет со доктор и ми вика стриите си остануваат засекогаш,со што сакаш мачкај се ако кожата ти е склона на стрии све е џабе
   
 4. marta.99

  marta.99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2012
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  јас колку што знам има ласерски третмани каде што може да се намали видливоста на стриите да не бидат толку видливи а мислам дека не може да се отстранат можеш само да ја намалиш нивната видливост :)
   
 5. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  И јас барам нешто вакво.Третмани во козметички салон,операција,што и да е.Веќе ми се смачи,пробав неколку кремови,третмани,домашни маски и уште што,ама пак исто.
   
 6. DiPi

  DiPi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2011
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  29
  какви креми и да се пробаат од стрииве спас се нема ...
  е сега овие третманиви по салониве незнам како се, ако имал искуство некој би било добро да каже.
   
 7. Neodlucna

  Neodlucna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  832
  Допаѓања:
  1.009
  Во скопјево се имам консултирано со доста козметички салони и приватни ординации да ги наречам, викаат ќе ги измазниме, но бојата дека е различна би се гледале. Значи никој не гарантира скроз изчезнување.
   
 8. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.477
  Пол:
  Женски
  A barem da se napravat crvenive vo beli imat li nekoe care ???
   
 9. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.462
  Стриите се скинати влакна и не постои никаква можност да се отстранат. Може да избледат со тек на време и да не се познаваат толку.
  Операции, ласери, магични креми, везе нема тоа. Само џабе ќе ви земат пари.