Опис на хороскопските знаци (подзнак,кинески,индијански)

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од smiley22, 24 јуни 2012.

 1. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Мислам дека ваква тема нема,а и пребарав,ама не најдов :?: ,ама ако е дупла канта и се извинувам. :)
  Што сте во подзнак,во кинески,во индијански??
  Јас сум во подзнак Водолија и ги немам каректеристиките на водолија :) ,но во кинески сум тигар и имам некои карактеристики на овој знак како
  Би прифатиле секаков предизвик, особено ако се работи за заштита на вашите најмили или за заштита на вашата чест. Другите луѓе знаат да ве почитуваат, но често влегувате во конфликти со постари луѓе и луѓе со поголем авторитет од вас, затоа што сте родени лидери и не сакате кога некој ви кажува што да правите.
  Романтични сте, страсни, но во истото време и многу љубоморни и посесивни.
  . :) А во индијански сум дабар и имам мн такви карактеристикишто ги има и бикот (јас сум бик :D );
  Ги сакате материјалните работи, а посебно оние кои прават да се чувствувате посигурни. Сакате да имате многу пари, но тоа е пред сè за да докажете колку вредите. Дури кога ќе си докажете самите себе дека овие две работи немаат никаква врска, ќе научите да уживате во животот и ќе станете пофлексибилни. ]:) :D
   
 2. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Во хороскоп сум Вага , со подзнак Рак и месечина во Овен.
  Во индијански хороскоп сум Гавран , а во кинески Змија.
   
 3. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  А како можам да видам што сум во месечина?? :?:
  Ту бре првапат нешто да незнам за хороскоп :o .
   
 4. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  38
  Подзнак: Близнаци и точно ми е се.
  Кинески: Свиња :lol: па и тоа ми е точно буквално се
  Индијански: Јарец и тоа мие точно хаха....ќе ви кажам и во други хороскопи што сум еве:

  Африкански сум антилопа и навистина се ми е точно, ме опишува буквално.

  А да и во месечина сум ВОДОЛИЈА па и тоаа ми е хахахах, се сум од воздушниве знаци :lol:
   
 5. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Хороскоп- Рак :dance:
  Подзнак- Бик 8)
  Месечина- Овен ]:)
  Кинески- Зајак :)
  Индијански - Клукајдрвец :wasntme:

  Ете..тоа сум јас !
   
 6. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  стрелецот и вагата се најдобри знаци едниот знак др подзнак :D
   
 7. Fashion.n.a.d.e.44

  Fashion.n.a.d.e.44 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  30
  Xoроскоп сум Oвен, подзнак риба
  Кинески водолија
  Индијански гавран
  Африкански сум антилопа :D
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.960
  Пол:
  Женски
  повели:
  drugata-nauka/mesecinata-vo-horoskopot-t3158/60.html?hilit=%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B0#p1161241
   
 9. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.674
  Допаѓања:
  37.087
  Знак- ЛАВ
  Подзнак- ЛАВ
  Месечина- ОВЕН
  Индијански -ЛОСОС
  Кинески- Стаорец
  Све некои имплусивни :D
   
 10. Beaty

  Beaty Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2010
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  294
  Хороскоп: Бик
  Подзнак:Девица
  Месечина:Риби
  Кинески:Вол
  Индијански:Дабар
  Африкански:Син
   
 11. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.387
  хороскоп-водолија
  подзнак-шкорпија
  месечина-девица
  кинески-стаорец
  индиски-видра
  африкански-татко
   
 12. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  хороскоп-риби
  подзнак-јарец
  месечина-риби
  индиски-волк
  кинески-стаорец
   
 13. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.962
  Допаѓања:
  31.187
  Пол:
  Женски
  знак-шкорпија
  подзнак-шкорпија
  месечина-стрелец
  африкански-тетка
  кинески-зајак
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.175
  Пол:
  Женски
  Знак: шкорпија
  Подзнак: водолија
  Месечина:стрелец
  Кинески:стаорец
  Индијански:/ ( не ми текнуват шо беше :D :?: )

  Најдоминанти ми се шкорпијата и стрелецот, според досегашните прегледи на хороскопот :D
   
 15. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  стрелецот и вака и онака е доминантен 8)
   
 16. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  Знак: Водолија
  Подзнак:Вага
  Месечина: Стрелец/Јарец (Различно ми покажаа два различни калкулатори :wasntme: )
  Кинески: Куче
  Индијански: Видра

  Што знам... некако нај нај ми е вагата во мене. :)
   
 17. NEA

  NEA Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Женски
  Хороскоп ВАГА
  Подзнак ВАГА
  Месечина ЛАВ
  Кинески МАЈМУН
  Индиски ДЕВИЦА
   
 18. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.904
  Пол:
  Женски
  Horoskop -skorpija
  podznak - skorpija
  mesecina -riba
  indiski -zmija (mislam)
  Kineski kuce :)
   
 19. Aleksandar441

  Aleksandar441 Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2018
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  Како се одредува тоа
   
  На Shmizla94 му/ѝ се допаѓа ова.