1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опишете го совршениот живот

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од cveke123, 19 мај 2012.

 1. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  633
  Ете така, опишете го!
  Во кој начин би можел да биде подобар сегашниов...
  Каков ќе биде, подобар во кој начин....

  Се надевам дека ќе привлече дискусија! :D
   
 2. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  58
  Опишете го Совршениот Живот

  Јас мислам дека совршен живот не постои ;)
   
 3. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.220
  Допаѓања:
  5.739
  Опишете го Совршениот Живот

  Абе совршенство како совршенство не постои, ама има нешто блиску до него. :)
  Според мене совршен живот би бил оној во кој најпрво сите би биле среќни, здрави и задоволни. Би имале пари доволно да ги подмириме секојдневните трошоци но и да си ги задоволиме нашите потреби, желби па и каприци.. Се би ни одело како подмачкано, се што ќе си замислиме, секоја желба би ни била исполнета, но секако со малку наш труд, бидејќи така ако биде ко некој дух да ни ги исполнува, нема да биде интересно нели. ;) Нема да има караници, тепачки, проблеми, војни, секој ќе живее како што посакува (секако во граници на нормала).

  Е ова е во глобала. А лично за мене, би сакала со малку помалку труд да имам убави оцени (мало сутра де :D) ,да ја поседувам гардеробата која ја сакам а со тоа и да имам повеќе пари нели, да одам на журки и да не се вратам до сабајле, да немам никакви проблеми дома, со другарки, во љубовта.. :wasntme: Да посетам одредени земји и да се фрлам на еден солиден шопинг таму, ама најважното од се- да бидам здрава и едноставно среќна, зашто без овие две работи другото се паѓа во вода,ништо не вреди..
  Е ова претставува совршен живот за мене, без проблеми иако поголемиот дел е фантазија де. :D
   
  На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.810
  Допаѓања:
  4.847
  Пол:
  Женски
  Опишете го Совршениот Живот

  Едноставно е.Ќе го опишам со една реченица.
  Совршен живот не постои!
   
  На Aleks96 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Опишете го Совршениот Живот

  Постои совршен живот. За совршен живот треба да има акција, не реакција. Ако добро го поврзете законот за акција и реакција со ова, ќе ви стане јасно. (Јас те плеснам, ти ми враќаш, така? Епа, не треба да се реагира ако сакате совршен живот.)
   
 6. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  6.160
  Допаѓања:
  27.595
  Пол:
  Женски
  Не е тоа така розево :D

  Нема совршен живот освен замислениот.

  Секогаш се наоѓа минимум една работа која не ни е на место.

  Како што идат годините проблемите се зголемуваат, па дури и замислата за совршен живот ја снемува.
  Тоа е тоа, само треба да се биде силен и истраен, со силна желба и мотивација да се напредува и да се создаде, а проблеми и потешкотии и падови секогаш постоеле и ќе постојат.
  Совршенство не постои никаде.
   
 7. sweetgirl77

  sweetgirl77 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  12
  Едноставно нема совршен живот.Секој има нешто што му недостига.Треба да бидиме срекни и задоволни со тоа што го имаме.
   
 8. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.939
  Допаѓања:
  35.293
  Пол:
  Женски
  Совршенство не постои.Можеме само да копнееме за ваков живот...
   
 9. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.624
  А кој вика дека постои совршен живот? за мене совршен животот е да живеам среќно,исполнето со многу љубов,да ги споделувам убавите и лошите моменти со моите пријатели,да сакам,да ме сакаат,почитуваат,да имам добро здравје тоа е за мене совршено,без разлика на проблемите на кои наидувам.
   
 10. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.238
  Допаѓања:
  8.978
  Пол:
  Женски
  Никаков живот :D:D
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.250
  Допаѓања:
  63.622
  Пол:
  Женски
  Тоа е она кога си благодарен за се што имаш и не ти треба многу, кога знаеш да цениш, кога имаш крај себе луѓе што си ги сакаш, кога си насочен кон убави и позитивни мисли и чувства, кога знаеш дека не треба никој да обвинуваш за некоја постапка во животот, едноставно знаеш како функционира универзумот и знаеш како да постапуваш за да имаш добар живот, не совршен. Совршенство на овој свет не постои.
   
  На Crna Dama и baba Rada им се допаѓа ова.
 12. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.099
  Допаѓања:
  17.639
  Совршеното не знам дали има...
  Но да ми беа сите членови на семејството пред се живи и здрави ќе немав потреба од ништо друго. Тоа ќе беше за мене совршен живот...
  Без семејство џабе и целото богатство на светот да го имаме, секогаш ќе чуствуваме празнина поради која тешко, да не речам не возможно, да се почувствува потполна среќа
   
  На Crna Dama, Summerlover и elimkd им се допаѓа ова.
 13. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  8.152
  Допаѓања:
  141.079
  Пол:
  Женски
  Мислам дека колку-толку стабилно здравје и семејство кое се темели врз разбирање, е најсовршеното нешто на светот и истовремено најголемиот луксуз.

  Друго се нека фали.

  Умирањето, губењето блиски е многу болно, но тоа е природен процес и ние тука не можеме ништо, за жал..
   
  На Crna Dama и Summerlover им се допаѓа ова.
 14. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.896
  Здравје на сите во семејството и 300 милијарди на сметка. Тие да патуваат каде сакаат, се ново да си купат, се живо да пробаат, а после да дојдат кај мене, која ќе бидам стационирана на Бора Бора со коктелот во рака :d::music::sun: Совршениот живот не можам да го замислам без нив и нивната среќа, а од друга страна јас не можам да се замислам несреќна :~:
  [​IMG]
  :d::drunk:
   
  На Bowie29, Crna Dama, КикиМаус и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.537
  Допаѓања:
  23.634
  Пол:
  Женски
  Совршен живот ? Не постои .
  Но јас вака го замослувам :
  Пред се здравје , среќа и љубов за најблиските како и за мене . Да ја работам работата што ме исполнува . Да имам некое милионче на сметка ( онака да се најде за некој каприц :wasntme: ) , оние кои ми значеле а не се веќе дел од живиот свет , да можам да ги вратам барем на еден викенд , и да имам сопствена фирма , па работните места во државава да станат реалност :| .
  Отприлика ова би било одеално . Да знаеш дека си помогнал на илјадници луѓе ме исполнува , а сепак и не би биле понижени од толпа луѓе кои гледаат се освен сопствениот нос .
   
 16. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.685
  Пол:
  Женски
  Накратко кажано, да има само добро, а да нема зло.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 17. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  9.722
  Допаѓања:
  29.239
  Пол:
  Женски
  Утопиа?не постои.Само во соништата.
  Човек и кога мисли дека има cé, пак му фали нешто.
  Зборувам од лично искуство.
   
 18. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  8.676
  Пол:
  Женски
  Не постои таков.
  Секој различно дефинира совршено. Можеби совршено за мене е да имам мало куче и голем базен, а за друг куќа на планина и многу деца :lol:.