1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опишете го совршениот живот

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од cveke123, 19 мај 2012.

  1. cveke123

    cveke123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    633
    Ете така, опишете го!
    Во кој начин би можел да биде подобар сегашниов...
    Каков ќе биде, подобар во кој начин....

    Се надевам дека ќе привлече дискусија! :D
     
  2. ana.ubavkata

    ana.ubavkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    59
    Опишете го Совршениот Живот

    Јас мислам дека совршен живот не постои ;)
     
  3. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Опишете го Совршениот Живот

    Абе совршенство како совршенство не постои, ама има нешто блиску до него. :)
    Според мене совршен живот би бил оној во кој најпрво сите би биле среќни, здрави и задоволни. Би имале пари доволно да ги подмириме секојдневните трошоци но и да си ги задоволиме нашите потреби, желби па и каприци.. Се би ни одело како подмачкано, се што ќе си замислиме, секоја желба би ни била исполнета, но секако со малку наш труд, бидејќи така ако биде ко некој дух да ни ги исполнува, нема да биде интересно нели. ;) Нема да има караници, тепачки, проблеми, војни, секој ќе живее како што посакува (секако во граници на нормала).

    Е ова е во глобала. А лично за мене, би сакала со малку помалку труд да имам убави оцени (мало сутра де :D) ,да ја поседувам гардеробата која ја сакам а со тоа и да имам повеќе пари нели, да одам на журки и да не се вратам до сабајле, да немам никакви проблеми дома, со другарки, во љубовта.. :wasntme: Да посетам одредени земји и да се фрлам на еден солиден шопинг таму, ама најважното од се- да бидам здрава и едноставно среќна, зашто без овие две работи другото се паѓа во вода,ништо не вреди..
    Е ова претставува совршен живот за мене, без проблеми иако поголемиот дел е фантазија де. :D
     
    На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Опишете го Совршениот Живот

    Едноставно е.Ќе го опишам со една реченица.
    Совршен живот не постои!
     
    На Aleks96 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Опишете го Совршениот Живот

    Постои совршен живот. За совршен живот треба да има акција, не реакција. Ако добро го поврзете законот за акција и реакција со ова, ќе ви стане јасно. (Јас те плеснам, ти ми враќаш, така? Епа, не треба да се реагира ако сакате совршен живот.)
     
  6. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Не е тоа така розево :D

    Нема совршен живот освен замислениот.

    Секогаш се наоѓа минимум една работа која не ни е на место.

    Како што идат годините проблемите се зголемуваат, па дури и замислата за совршен живот ја снемува.
    Тоа е тоа, само треба да се биде силен и истраен, со силна желба и мотивација да се напредува и да се создаде, а проблеми и потешкотии и падови секогаш постоеле и ќе постојат.
    Совршенство не постои никаде.
     
  7. sweetgirl77

    sweetgirl77 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2014
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    12
    Едноставно нема совршен живот.Секој има нешто што му недостига.Треба да бидиме срекни и задоволни со тоа што го имаме.
     
  8. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Совршенство не постои.Можеме само да копнееме за ваков живот...
     
  9. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    А кој вика дека постои совршен живот? за мене совршен животот е да живеам среќно,исполнето со многу љубов,да ги споделувам убавите и лошите моменти со моите пријатели,да сакам,да ме сакаат,почитуваат,да имам добро здравје тоа е за мене совршено,без разлика на проблемите на кои наидувам.
     
  10. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Никаков живот :D:D
     
  11. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.582
    Пол:
    Женски
    Тоа е она кога си благодарен за се што имаш и не ти треба многу, кога знаеш да цениш, кога имаш крај себе луѓе што си ги сакаш, кога си насочен кон убави и позитивни мисли и чувства, кога знаеш дека не треба никој да обвинуваш за некоја постапка во животот, едноставно знаеш како функционира универзумот и знаеш како да постапуваш за да имаш добар живот, не совршен. Совршенство на овој свет не постои.
     
    На Crna Dama и baba Rada им се допаѓа ова.
  12. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.135
    Допаѓања:
    17.715
    Совршеното не знам дали има...
    Но да ми беа сите членови на семејството пред се живи и здрави ќе немав потреба од ништо друго. Тоа ќе беше за мене совршен живот...
    Без семејство џабе и целото богатство на светот да го имаме, секогаш ќе чуствуваме празнина поради која тешко, да не речам не возможно, да се почувствува потполна среќа
     
    На Crna Dama, Summerlover и elimkd им се допаѓа ова.
  13. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.990
    Допаѓања:
    166.689
    Пол:
    Женски
    Мислам дека колку-толку стабилно здравје и семејство кое се темели врз разбирање, е најсовршеното нешто на светот и истовремено најголемиот луксуз.

    Друго се нека фали.

    Умирањето, губењето блиски е многу болно, но тоа е природен процес и ние тука не можеме ништо, за жал..
     
    На Crna Dama и Summerlover им се допаѓа ова.
  14. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Здравје на сите во семејството и 300 милијарди на сметка. Тие да патуваат каде сакаат, се ново да си купат, се живо да пробаат, а после да дојдат кај мене, која ќе бидам стационирана на Бора Бора со коктелот во рака :d::music::sun: Совршениот живот не можам да го замислам без нив и нивната среќа, а од друга страна јас не можам да се замислам несреќна :~:
    [​IMG]
    :d::drunk:
     
    На Bowie29, Crna Dama, КикиМаус и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Совршен живот ? Не постои .
    Но јас вака го замослувам :
    Пред се здравје , среќа и љубов за најблиските како и за мене . Да ја работам работата што ме исполнува . Да имам некое милионче на сметка ( онака да се најде за некој каприц :wasntme: ) , оние кои ми значеле а не се веќе дел од живиот свет , да можам да ги вратам барем на еден викенд , и да имам сопствена фирма , па работните места во државава да станат реалност :| .
    Отприлика ова би било одеално . Да знаеш дека си помогнал на илјадници луѓе ме исполнува , а сепак и не би биле понижени од толпа луѓе кои гледаат се освен сопствениот нос .
     
  16. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Накратко кажано, да има само добро, а да нема зло.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  17. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.695
    Пол:
    Женски
    Утопиа?не постои.Само во соништата.
    Човек и кога мисли дека има cé, пак му фали нешто.
    Зборувам од лично искуство.
     
  18. GoodGirl45

    GoodGirl45 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2016
    Пораки:
    1.407
    Допаѓања:
    8.692
    Пол:
    Женски
    Не постои таков.
    Секој различно дефинира совршено. Можеби совршено за мене е да имам мало куче и голем базен, а за друг куќа на планина и многу деца :lol:.