1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опишете си ги собите :)

Дискусија во 'Дом' започната од Iki.Olsen, 25 февруари 2010.

  1. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Боја ,Со кој ја делите , зошто баш таа боја и слично .
     
  2. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Еве јас ке почнам мојата е црвена со кремово,Многу си ја сакам ептен ја сакам црвената боја речиси цело време сум во цвено :D Многу срциња имам и имам едно кај што имам слики од моите најмили ЕПТЕН си ја сакам собата ...
     
  3. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    E mojata soba sega za sega e bela vo zidovite i treba da smenam boja i se mislam pomegu zeleno ili crveno.Posto mnogu gi sakam ovie dve boi ama dvete zaedno ne idat :lol: I neznam dali zidovite da se ofarbaat vo nezno zelena boja pa prekrivkite i detalite da mi bidat nestu zeleno,zolto ili rozevo ili pak da napravam nekoja kombinacija crveno so krem zasto crvenata boja epten ja obozavam.Iki aj posto tvojata soba kazuvas e kremavo crvena pa opisi mi potocno kakva e,kojka boja se zidovite aj daj mi nekoj ideja kako da ja sredam mojava u crveno ;)
     
  4. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Kе ти пратам слика преку лична порака може иначе има се многу е компакна и уживам кога сум во неа
     
  5. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    OK cekam slika :)
     
  6. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    [​IMG]
    Ова го имам на ѕидот кога почнав да го правам

    [​IMG]
    сеа како изгледа ама уште треба работа имам уште малце
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Мојата соба е само МОЈА, со оглед на тоа што имам брат и тешко би ни било во заедничка соба да функционираме како што треба. Ѕидовите се бели, а мебелот, тепихот и завесата зелено-жолти.
     
  8. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Interesna boja
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Значи преска кога пишував се брзав, па немав време се детално да си опишам, па сега ќе си се надоврзам :D

    Си имам во собата зелена огромна округла плафоњерка, на подот до креветот ми стои системот, на бирото си имам џумбуз, во плакарот ја имам Бри од „Очајни домаќинки" да ми го средува :D И супер ми е што компјутерот не ми е во собата кај што спијам, пошто струјомерот ќе фрчеше и ќе имав темни ќеси до колена :lol:
     
  10. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    јас мојата соба си ја мразам зошто не е по мој вкус средена али така е коа живееш со баби и дедовци кои не ти даваат да си средиш како што ти сакаш и у све се мешаат.
     
    На Hkikica му/ѝ се допаѓа ова.
  11. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    ako ja opisam ako nekoj od tuka me poznava odma ke me prepoznae :lol: :lol: a ne e toa poentata neli????ama eve ke si kazam ....plava...so rozevi ukrasi....rozevi dodatoci......i najmnogu mecinja na celiot svet:))))))))i glupost eden kup...do krevetot kupista knigi.....t.e knigi nasekade...kompjuterot, laptopot...rabotna masa pregolema a sekogas mi e mala...so golem cveten luster....so cvetcinja po celi zidovi...gore zvezdeno nebo i na sredina pisuva enca i?? nad biroto imam mnogu sliki...mnogu sto mi znacat...imam napisano dve recenici koi me motiviraat i drzat koga mi e teko...imam i 2 spravi za vezbanje, pilates topki, hulahopi...haoooos e definitivno:lol: :lol: ...ama najubava mi e i mnoooooooogu si ja sakam.....i mnogu mi e zal sto treba da ja napustam za nekoj mesec....mnoguuu ;( :lol:
     
  12. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Мојата е невиден лом.Ја делам со брат ми,ама почесто го бркам и спие кај стигне ;) :lol: :lol:
    А од уредување страна:бели ѕидови,не сакам во боја,доволни ми се сликите онака шарени,цвеќиња,кревети во крем боја,редовно зелена постелнина,зелени драпери, перничиња во разни бои,расфрлани,и мали и големи,книги,книги ,компјутер на биро,системот и два огромни звучници по ќошови,пак книги(по некоја од брат ми),голем шкаф,излепен со се и сешто,и на крај мечиња,кучиња,зајачиња,и тек-тук по некое камионче од времето кога си играв со брат ми.Тие ги чувам за да не ми досадуваат брачеди ми :D
     
  13. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Ja vidov slikata,super ti e sobata....a i ova sto go crtas na zid mnogu mi se dopaga,bas e slatko ;)
     
  14. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Фала фала :D ..
     
  15. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    мене собата ми е топ..светло розевки ѕидови кај прозорот има малце бордо...тепихот е крем со бордо фотељи бордо и цел мебел крем..пренатрупано со плишани играчки. имам се телефон, телевизор систем, двд, рс, принтер скенер уффффффффф не знаете како ми е кога чистам...сега сакам тапети од овие убавите шаренките :)
     
  16. mila24

    mila24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    12
    mojata soba e rozevo so plavo na koso oboen edna polovina rozeva edna plava,roze tepihce so cvetcinja,polno mecinja komjuter sistem i rozeva zavesa :D
     
  17. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    собата за жал не е уредена по мој вкус...тато ја уредувал кога бевме помали и е како што тој замислил и сакал....ама тоа што можев сменив....ја делам со сестра ми па затоа имаме огромна маса која служи за учење, за пиење кафенце со другарки и за се и сешто :lol:
    има две креветчиња,две наткасни,телевизор и огромен плакар - за цела наша облека и пак нема место.....комода преполна со книги и една помала маса за компјутерот и принтерот....голема е собава ама и доста мебел има, а од боите преовладуваат кафена и кремаста :)
    имам лустер со пеперутки, неколку рамки со слики од драги личности и украси кои ни ги подариле....и мнооогу сувенири од патувањата и екскурзиите :D :D :D
    ах ќе заборавев од собата се излегува на тераса каде си седам цело лето и ми е најубаво....наутро сонце има и цела соба ми ја грее, а попладне е во сенка и уживанцја е има прекрасен поглед кон цела градина со десетина овошни дрвца 8)
     
  18. lori4

    lori4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    mojata soba e moeto malo carstvo obozavam da sum u neaaa da mozam da sedam po 24h bi sedela se mi e tamu :D inace zidovite mi se ljijakovi,plakarcinjata mi se zolti tepisonceto i postelninata mi se zeleniii :D sakam sve da mi e sareno :D
     
  19. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    И мојата не ми е баш по мој кеф средена ама пак си уживам во неа...ја делам со брат ми а пошто сме и двајцата страшно неуредни многу често е со сита можна облека по креветите :oops: :lol: имам огромни крем боја шкафови кои беа по моја желба демек немав доволно место за облека и ми ги купија и сега пак облеката е насекаде :D ѕидовите ми се праска боја што многу ја мразам и сама незнам зошто ја одбрав...имам асекаде протокалови пеперутки зошто ги обожавам..големо огледало и на него еден куп слики исполепено од сите мои значајни моменти и личности...има еден куп мечиња на креветот и некои протокалови украси на полиците над главта ама протокалови не праска..пошто протокаловата ја сакам :) има мало теписонче на средина и бели вениецијанки на прозорците...тоа е на мојата страна а на брат ми само кревет и компијутерот ништо друго хмм машки :lol: инаку сеа летото планирам во нова соба да се селам пошто баба ми живееше со нас ама сега се преселија во една куќарка па ми ослободија собичка и таа планирам да ја средам тип-топ...протокалово со кафеаво и со тапети пошто многу сакам..има огромна тараса и ателје..се каравме со брат ми кој да ја земе собата ама јас како постара наравно добив :lol: и таму сигурно ќе бидам среќна и одвај чекам да почнат да ми ја средуваат моите само да присоберат некој денар :)
     
  20. glammur

    glammur Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    20
    Eпа собата е само моја. Многу ретко примам гости, затоа што ми е жал да ја растурам. :mrgreen:
    Инаку собата ми се наоѓа на поткровје и излегува на голема тераса бидејќи порано тоа беше дневна, само ја заградивме и ја направивме како моја соба, бидејќи порано живеевме неколку семејства во куќата а сега е само наша и на баба ми и дедо ми. Можеби целото поткровје ќе ми го остават на мене и на брат ми затоа што неговата соба е премногу мала а он е поголем и сака поголема соба па така може ќе ни го остават тој спрат на нас. Но сеедно, да се вратам на мојата соба.
    Собата ми е обоено бела.. не сакав некоја друга боја затоа што сакав да ставам како налепници во форма на цвеќиња и слично. Исто така обожавам да шкртам на зидовите, па имам цртано разни суштества и имам пишувано реферати на зидот. Имам огромно биро во зелена боја ама сепак не ми е доволно. На него имам компјутер, скенер, принтер, ламба, неколку рамки со личности кои ми значат (пријатели и познати личности :oops:) и многу други ситници. Мразам кога имам разни ситници на масата и секогаш ги тргам. Креветот ми е кремаст од масивно дрво на спрат, ама под креветот има малечка софа, и нема такви обични скали, туку има како полици и на нив се качувам за нагоре ете слика. http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos...5708802015_322058792015_4255920_8381452_n.jpg (вака е .. само што горе е креветот, а доле има како дрвена софа со многу перници во разни бои и тоа што се од страна малите полици, исти такви имам и јас, а внатре има платнени корпи во разни бои, каде што ги чувам книгите, кутии од чевли а во нив разни тракатанци и друго). После постелнината ми е секогаш различна, секоја недела менувам. Имам разни бои..зелена, црвена, розева, сина, кафена.. Имам еден голем плакар со лизгачки врати во розево-зелена боја. Тепих воопшто не сакам да имам, но имам неколку округли мали тепихчиња во розева, зелена и сина боја. Зидовите како што реков ми се изнашкратни. Иако сакам уредна соба, само тие може да се каже дека се неуредни, изнашкртани во разни бои со маркери, пенкала што уште не. Постери не сакам да лепам, а летово кога ќе преуредуваме ми е жал да го кречам зидот но ќе морам и сакам тогаш тапети. Ахх се уморив пишувајќи и сепак не ја објаснив до крај собата, но навистина ме мрзи, има многу за кажување.