Опишете си го денот со смајлиња

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Speechless, 18 мај 2010.

 1. Kel'Thuzad

  Kel'Thuzad Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Машки
 2. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  958
  Пол:
  Женски
 3. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  1.051
  Пол:
  Женски
 4. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.011
  Допаѓања:
  4.059
  Пол:
  Женски
 5. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.900
  Допаѓања:
  6.279
  Пол:
  Женски
 6. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  1.051
  Пол:
  Женски
 7. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
 8. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  1.051
  Пол:
  Женски
 9. Ygritte

  Ygritte Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  16.037
  Пол:
  Женски
  :envy: :puke: :coffee: :coffee: (wfh) :o: :envy: = мигрена
   
 10. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  958
  Пол:
  Женски
 11. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  1.966
  Пол:
  Женски
 12. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.636
  Допаѓања:
  4.623
  Пол:
  Женски
 13. Ladyy*

  Ladyy* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  671
  Пол:
  Женски
  :rain::call::coffee::wasntme::fubar:(wfh)(facepalm):music::call:
   
  Последна измена: 21 април 2020
 14. Adriana.O

  Adriana.O Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  303
  Пол:
  Женски
 15. Regina.Phalange

  Regina.Phalange Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  607
  Пол:
  Женски
 16. Ladyy*

  Ladyy* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  671
  Пол:
  Женски
 17. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.307
  Допаѓања:
  4.106
 18. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.487
  Допаѓања:
  3.351
  Пол:
  Женски
 19. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.198
  Допаѓања:
  7.502
  Пол:
  Женски
 20. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.307
  Допаѓања:
  4.106