1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опиши се со 5 збора

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anuvcheto, 18 февруари 2015.

 1. anuvcheto

  anuvcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  352
  Кои пет збора најдобро и најточно ве опишуваат?
  Пишете:)
  Ако има ваква или слична тема,канта.
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  7.726
  Пол:
  Женски
  Па добро плава ({затоа што имам плав тен.}) дарежлива, убава, искористена блага спрема сите. :*:*:*
   
 3. Mala Hembra

  Mala Hembra Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2015
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  475
  Пол:
  Женски
  Опуштена
  Темпераментна
  Искрена
  Тврдоглава
  Своја ..
   
  На sasaSasa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sasaSasa

  sasaSasa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Емоционална
  Жена , маж :D
  Упорна
  Решителна
  Постојана
   
 5. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.040
  Интелигентна, шармантна, добрица, позитивна, најубава на мама и тато.
   
 6. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.174
  Допаѓања:
  16.330
  Пол:
  Женски
  Ладна, самокритична, тврдоглава, толерантна и интелигентна.
   
  На MysteryMan23 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. viktorxD

  viktorxD Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Машки
  Кога ќе посакам нешто одам до крај(тврдоглав)
  искрен до даска..ама на лето само јадам праска
  рилекс дечко xD
  позитивен сум
  дарежлив.. итнн
   
 8. Saricko

  Saricko Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.135
  Убава и тоа многу :inlove:

  Тврдоглава исто многу:D

  Ладна после кршењето на моето срце;(

  Темпераментна понекогаш ;)

  и Искрена секогаш :)
   
  На anakond му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  Тврдоглава
  Емоционална
  Интелигентна
  Искрена
  Амбициозна
   
 10. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  1.820
  Допаѓања:
  9.544
  Пол:
  Женски
  Емотивна
  Тврдоглава
  Самокритична
  Интелигентна
  Искрена,
   
 11. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  966
  Пол:
  Женски
  емотивна
  искрена
  позитивна
  малку забегана:rofl:
  тврдоглава.
   
 12. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.784
  Допаѓања:
  33.107
  Пол:
  Женски
  Принципиелна, амбициозна, искрена, самокритична и непоправлив перфекционист.
   
  На Jasminkabibibi и rainbowec им се допаѓа ова.
 13. QueenElizabeth

  QueenElizabeth Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Ладна,амбициозна,принципиелна,перфекциониста невидена,интелигентна...
   
 14. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.982
  Допаѓања:
  26.953
  амбициозна, твроглава, цврста, упорна, решителна
   
 15. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.230
  Пол:
  Женски
  темпераментна,
  весела,
  позитивна,
  оптимист невиден,
  премногу самокритична
   
  На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
 16. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.752
  Пол:
  Женски
  Nezna
  Custvitelna
  Realna
  Uporna
  Nervozna
   
 17. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.296
  Пол:
  Женски
  Добра
  Комична
  Искрена
  Инат
  Секогаш во право
   
 18. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  мрзлива :P
  искрена
  толерантна
  самоуверена
  чувствителна
   
 19. marija.980

  marija.980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  660
  Пол:
  Женски
  чувствителна
  Искрена
  Дарежлива
  Упорна
  Плавуша
   
 20. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.967
  Ubava ti e temava no treba ti prva da go rusis ledot....iako veke e rusen ama pisi I za tebe:)
  Cuvstvitelna
  Tvrdoglava
  Ubava:P
  Povredena
  Nervozna ama mnogu
  se uzvinuvam za lat od mob sum.