Опиши се со 5 збора

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anuvcheto, 18 февруари 2015.

 1. anuvcheto

  anuvcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  351
  Кои пет збора најдобро и најточно ве опишуваат?
  Пишете:)
  Ако има ваква или слична тема,канта.
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.843
  Допаѓања:
  7.578
  Пол:
  Женски
  Па добро плава ({затоа што имам плав тен.}) дарежлива, убава, искористена блага спрема сите. :*:*:*
   
 3. Mala Hembra

  Mala Hembra Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2015
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  474
  Пол:
  Женски
  Опуштена
  Темпераментна
  Искрена
  Тврдоглава
  Своја ..
   
  На sasaSasa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sasaSasa

  sasaSasa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Емоционална
  Жена , маж :D
  Упорна
  Решителна
  Постојана
   
 5. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  Интелигентна, шармантна, добрица, позитивна, најубава на мама и тато.
   
 6. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.571
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Ладна, самокритична, тврдоглава, толерантна и интелигентна.
   
  На MysteryMan23 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. viktorxD

  viktorxD Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  343
  Пол:
  Машки
  Кога ќе посакам нешто одам до крај(тврдоглав)
  искрен до даска..ама на лето само јадам праска
  рилекс дечко xD
  позитивен сум
  дарежлив.. итнн
   
 8. Saricko

  Saricko Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.134
  Убава и тоа многу :inlove:

  Тврдоглава исто многу:D

  Ладна после кршењето на моето срце;(

  Темпераментна понекогаш ;)

  и Искрена секогаш :)
   
  На anakond му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Тврдоглава
  Емоционална
  Интелигентна
  Искрена
  Амбициозна
   
 10. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  1.053
  Пол:
  Женски
  Емотивна
  Тврдоглава
  Самокритична
  Интелигентна
  Искрена,
   
 11. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  962
  Пол:
  Женски
  емотивна
  искрена
  позитивна
  малку забегана:rofl:
  тврдоглава.
   
 12. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.489
  Допаѓања:
  30.052
  Пол:
  Женски
  Принципиелна, амбициозна, искрена, самокритична и непоправлив перфекционист.
   
  На Jasminkabibibi и rainbowec им се допаѓа ова.
 13. QueenElizabeth

  QueenElizabeth Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Ладна,амбициозна,принципиелна,перфекциониста невидена,интелигентна...
   
 14. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.795
  Допаѓања:
  23.842
  амбициозна, твроглава, цврста, упорна, решителна
   
 15. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.224
  Пол:
  Женски
  темпераментна,
  весела,
  позитивна,
  оптимист невиден,
  премногу самокритична
   
  На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
 16. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.677
  Пол:
  Женски
  Nezna
  Custvitelna
  Realna
  Uporna
  Nervozna
   
 17. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.189
  Допаѓања:
  9.091
  Пол:
  Женски
  Добра
  Комична
  Искрена
  Инат
  Секогаш во право
   
 18. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  785
  Пол:
  Женски
  мрзлива :P
  искрена
  толерантна
  самоуверена
  чувствителна
   
 19. marija.980

  marija.980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  659
  Пол:
  Женски
  чувствителна
  Искрена
  Дарежлива
  Упорна
  Плавуша
   
 20. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.950
  Допаѓања:
  45.446
  Ubava ti e temava no treba ti prva da go rusis ledot....iako veke e rusen ama pisi I za tebe:)
  Cuvstvitelna
  Tvrdoglava
  Ubava:P
  Povredena
  Nervozna ama mnogu
  se uzvinuvam za lat od mob sum.