1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опиши се!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Tabby, 29 јуни 2010.

  1. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
     
  2. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Епа ајде и јас да си се опишам!

    Висина 161 цм,не тешка туку дебела со 58 кг :envy:
    Кафена права коса,густа прегустаа :emo:
    Очи темно кафении,веѓи дебели(xaxaxa) нормални не преголеми усни..
    Преголем задник :inlove: Гради во нормала...Белег на ногата и мешето :$

    Бикче во хороскоп(и многуууу тврдоглавооо..),живеам за да ги смеам луѓето,секогаш насмеана и секогаш се трудам да ги гледам работите од позитива!Некои нешта лесно ме вадат од такт и можам лесно да избувнам...
    Често зафркната во животот поради мојата искреност и желба да бидам тука за секој али полека си вртам нов лист...
    Маана:малце сум лутка али брзо ми поминува..и љубопитност

    Обожавам да гледам спорт(и притоа паѓаат многу пцовки :swear: ),филмчиња и нон стоп да си пеам и денсам!Па што да правам кога ај лајк ту мувит! :dance:
    Си читкам и книги со полна пареа и ако некоја ме окупира може да ме снема целосно се додека не завршам со неа...
    И можам,на мое лично задоволство,да кажам дека сум права јазичарка.. :) ми одат јазиците :geek:

    Образование:речиси исчистена прва,се берат сили за почнување на втора..
    Љубов:стојам во место,моментално дечко не!
    Цели:да се заврши факсот на време,да се види пола свет(посебно Италија) и отворање на моја ординација...
    Моментално барам стан низ ск .. :rofl:
    Па претерав и јас малцее...Поздравче до сите што ме читаат... :hug:
     
    На novakot му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    ^^ Хипи и јас го прочитав цело, иако не сум трпелива ич, па сега ти види... :) Понекогаш имам чувство дека имаш повеќе од 18 години... :*
     
  4. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    -Роуз :hai:
    -Темно кафена коса виткана само на врвовите,сино-сиви страшни очи :lol: (крупни ала Онур)
    -16 годинки ,1.69 ,дебела со 73 килца...
    -Обожава да слуша поп мјузик,рок,понекад хип-хоп и то.
    -По карактер искрена(не е доблест веруј ми),онака директно кажувам во лице.
    -Дечко да,ама многу неозбилно.Така да поише е дечко НЕМАМ!
    -Ме нервираат ептен шмизлици и нарциси шо се погрди од све. :fubar: :doh:

    И то.Ако ме познава некој нека пише хахах :rofl:
     
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.011
    Допаѓања:
    198.824
    Пол:
    Женски
    Добра тема... и тие што ме знаат ќе видат дали сум искрена или не ;)

    159-160цм висока, околу 65 тешка - значи полничка, ама се распределено кај што треба. Во последно време стомачето ме мачи, ама имам два месеци да го средам.
    Средно долга светлокафеава коса (поим немам што боја ми е ова - некоја мешана, ја растам косата да излезе мојата природна боја).
    Темнокафеави очи и нормални црти на лицето - прав, малку полничок нос, полни но малечки усни, мали очички, постојано со очила (заштитен знак, особено едни лилави рамки што ги имам)...

    Ми велат дека личам на министерката за внатрешни работи (пу пу скраја да е), и као тоа би требало да ми е комплимент, ама не го сфаќам така - таа мене не ми е ни до колена 8) е сега, тоа што ме споредуваат со жена што е на моќна позиција би требало да ми годи, ама не - не ја сметам неа за жена.

    Како и да е, девица во хороскоп, и тоа дупла, ама многу некарактеристичен претставник на својот знак. Можеби само во перфекционизмот, ама не дозволувам тоа да ми го диктира животот. Некогаш аналитичар, не сум жива педантерија, сакам креативен неред. Гласна, со голема желба за пеење, ама антиталент, за жал...

    Порано импулсивна и нестрплива, сега посмирена. Инаетлива и тврдоглава, кога знам дека сум во право. Љубоморна, но не и завидлива. Праведна, со способност за паметење како слон, ама само за важни работи. Порано и ситници памтев, ама научив да селектирам.

    Емотивно зезната - т.е преосетлива, ама не го покажувам секогаш тоа. Си кријам и трпам во себе. Ама понекогаш, кога ќе се насобере премногу - чашата се прелева. Аххх... тогаш, да не сте ми во близина.

    Давам, давам, давам... и не барам ништо за мене. Среќна сум кога сите околу мене се среќни.
    Си стојам на зборот, ретко менувам мислење кога веќе сум изградила свој став за нешто.
    Сакам природа, зеленило, вода... особено вода - мислам дека во некој минат живот сум била можеби рипка или некое друго водно животно. И сакам чоколадо, порок ми е, ама порок од кој немам намера да се откажам :D

    Обожавам прошетки покрај езеро во раните утрински часови пред да изгрее сонцето, единствени моменти кои можам да си ги посветам на интеракција со моето внатрешно јас - но таквите часови се се поретки, немам толкава потреба да се осамувам како порано.

    Најдобро функционирам во лето. Сепак, јас сум летно дете... и кога има сонце, и кога сите ми се на куп во Охрид, среќна сум :)
     
    На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Ниска-155 цм,полничка 52 кг :$ ,немам намера да слабеам,доволно ми е што се зацврстив. :D
    До пред два дена имав долга кафеава коса-сега имам од едната страна до брада,а од другата до рамена коса,боја-истата ми остана.Кафеави очи-на светлина одат кон златни,во темно кон црни.
    Имам малку полничок нос(но ми одговара на фацата),полни усни за кои сите ми велат дека радо би ги бакнувале :rofl:,образи за штипкање,долги трепки.
    Гради немам големи,ама се доволни за оваа висина.Задник каков што секој би посакал-ич не сум скромна :rofl:
    Хороскоп-стрелец знак,близнаци подзнак.
    За некои арогантна,за некои прескромна.Сакам многу да патувам,да се возам на мотор(иако не поседувам мотор),сакам долги патувања со кола или автобус.За тие што не ме повредиле можам да направам многу,но тие што ме повредиле ги уништувам.Ретко простувам и никогаш не заборавам.Некои работи во животов ги немам направено заради преголема гордост.Мразам кога ме лажат и кога ми се лижат,а ги знам какви ѓубриња се.Не сакам многу да работам,ама кога работам сработено е добро.Мрза сум си понекогаш.Во последно време се плеткам в кујна.Готвењето ми помага да се одморам психички.Верувам во Бог.Луѓето понекогаш ме мразат поради мојата искреност.Не трпам неправда.Не дозволувам да бидам навредувана.Не дозволувам да направам нешто што би ми го извалкало името,а ако направам некоја глупост успешно го кријам тоа.Животот многу пати ме има удрено и сум паѓала,ама секогаш станувам и продолжувам да се борам.Затоа сега сум многу цврста,никогаш не плачам пред други,а бога ми ретко плачам и кога сум сама.Не верувам 100 % во никој освен во мама.Сакам да се шегувам со другарките кога пиеме кафе и трачариме по малку :$ .Не пренесувам нешто кое ми е поверено.За моето семејство сум спремна на се.Посебно за мојот помал брат спремна сум во секој момент да направам ама баш се за него.
    Љубовен статус-сингл и штотуку преболев еден дечко.Многу лесно се занесувам,речиси никогаш не се вљубувам.Знам да сакам со цело срце и никогаш не верувам на машко. :D
    Имам уште многу да кажувам,ама мислам дека доволно и со ова ви досадувам. :rofl: :*
     
  7. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    160 висока,47 тешка,кафеави очи и природно виткана кафеава коса,ама секогаш ја носам пеглана до гради некаде,секогаш средени нокти,секогаш наминкана.
    лав сум во хороскоп и ги поседувам сите особини :D
    идна инженерка и само сакам да бидам успешна и ценета во професијата и покрај мене да е секогаш човекот што го сакам.
    сакам да патувам,да шетам,да сум во движење,сакам убави,брзи елегантни коли,убава и кјвалитетна облека и додатоци...
     
  8. Tabby

    Tabby Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2010
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    25
    Се пронаоѓам скоро во секој пост :lol: :lol: :lol:

    Бацки :*
     
  9. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Висока: 166, со килажа варирам одвреме на време :D
    Долга коса, шатирана со шишки на страна.
    Тврдоглава со оглед на тоа дека сум бик во хороскоп. Не се заљубувам баш лесно.
    За мене велат дека сум доста креативна (бидејќи секогаш подарувам рачно изработени честитки, подароци кои се уникатни).
    Музиката ми е во душа, учев солфеж и свирев на клавир.
    Сакам да фотографирам, да цртам и сликам.
    Едноставно, правам се што бара голема креативност. ;)
     
  10. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    ^^ Не си баш Ordinary, да му се сневиди од описов :) Баш убаво, многу сакам луѓе со креативна енергија. ;)
     
  11. maried

    maried Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    6


    Bravo devojko skoro i mene me opisa.....samo jas imam pomal brat....vo horoskop sum devica....srekno zaljubena i omazena...i veke imam zavrseno fakultet za bezbednost(policiska akademija)...gole pozdrav do tebe..
     
  12. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ајде бе и јас да си се испофалам :D
    или една SWOT анализа да си направам на сама себе - што би рекле ние економистите :P
    и гес ват - ај ем економист :!:
    имам 2 раце, две, нозе и една глава без памет :D (така ми викаат) се на се нормално човечко суштество 8)
    висина не е за фалење ама солидно 1.60 цм. и некоја килажа од 46-47 килца жива мера.
    слаби раце и нозе како чачкалици, само стомакот ми прави проблеми несака да биде рамен и затегнат со мускулчиња каков што јас го сакам :doh: (не сум анорексична, иако по дома само се дерат за јадење)
    темно кафена коса како подвижна грмушка ако не ја испеглам, ама со убави природни локни....и светло кафени очи што мижат кога се смеам :wasntme:
    карактерот ми е мој својствен препознатлив и единствен, незнам какви се рибите во хороскоп, ама јас сум тврдоглава, инат до крај, зборлеста, самоуверена и ретко слушам туѓи совети....правам како што мислам дека е најдобро, ама и грешам често....така учам од грешките ама никако да научам. Креативноа е еден од поимите кои ме опишуваат, сакам да експериментирам со се, сакам промени и предизвици во животот. Лесно можам да направам муабет со било кој на секаква тема.....многу ретко паничам, ама затоа често избувнувам и се дерам кога сум нервозна :rofl:
    Сакам да играм, не ме држи место кога ќе чујам музика, ама не фаќам тонови за пеење, брмчам како мајски бумбар
    Лесно се заљубивам, ама тешко се одљубувам......ах да и не верувам во пријателства многу, скептик сум, а особено за оние најдобри пријатели :|
    јас сум надежен економист кој сака да ја оправи државава :lol:
     
  13. komiti

    komiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    0
    sredna visina crna kosa mnogu mnogu gusta do pod gradite polu vitkana :P temno kafeni oci poveke nakaj crni golem optimist za se vo zivotot veruvam mnogu vo bog golema spanka :rofl: mrazam koga nekoj ke me razbudi :envy: golema inaetcika i mnogu mnogu sum trvdoglava koga nesto ke naumam toa ke go ostvaram pa makar i svetot neka se svrti obratno :D dobra so tie sto se so mene no do odredeni granici ne dozvoluvam nekoj da mi ja koristi dobrinata golemo zlopamilo i vrakam vo dupla nekogas trodupla mera :rofl: sekogas mnogu pretpazliva za mnogu raboti bik vo horoskop bik vo podznak bik hehe da zaboraviv ljubomorna sum ama ne mnogu :D momentalno vo vrska od koja sum zadovolna ne se zaljubuvam lesno no koga ke se zaljubam togas se davam od sebe ne sakam da delam so drug toa sto e moe i go branam so seta sila oci ke iskopam za osobata sto ja sakam :inlove: isto mnogu si go sakam moeto bratce za koe zivotot ke si go dadam za nego :* pa mislam dovolno e neli pozdravce
     
  14. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Висока сум 165 - 170 , повеќе не . Тешка или подобро да кажам слаба ни 50 , морам под хитно да покачам килажа зашто на ништо не личам .Порано си имав убаво газе , за мене кажувам дека не си го сакам , може малку поголемо .Гради хм .. па може малку поголеми ама има време , ќе биде и тоа . Плава природна коса , некогаш црна сакам да сум ама и за тоа има време , очи .. во лето плави ми се , во зима накај зелено удираат ..ми се чудат сите зашто не можат бојата да ми ја погодат ама тоа е .
    Во хороскоп лавица сум . Горделива што понекогаш малку ми смета ама не се жалам многу. Инат невиден знам да терам кога сакам - е на ова сум горда 8) Никој како мене не знае , и на другите им смета ама што ми е гајле , и на мене ми смета нешто од некој друг па никому ништо .Многу љубоморна сум , премногу , ама никогаш не покажувам - не заслужува никој да види дека тоа чувство го поседувам :^) Сакам убава облека , елегантни коли..бели најмногу. Може мустанг , ама може и бел хамер :) Сакам да помагам , ама во последно време се тоа со лошо ми се враќа и никако да научам да гледам за себе . Со образованието сум до пола . Бев сигурна дека ќе студирам јазици , ама сега и не сум баш толку сигурна . Има време , ќе размислам .
    Не верувам на никого , а што се знае да ми се случува , понекогаш и во сама себе сумњам . Премногу емотивна сум , ама пред никако не сакам да заплачам - го искористуваат ова . Сакам да патувам , да слушам музика , да играм , да пеам . Сакам да одам на штиклии ! :D И си одам по дома да знаете ;) Пред некое време открив дека сакам рано да станувам и да пешачам , подобро од утринско кафе ми е . Љубовен план , па мала сум ама и доста сериозна :!: И во доста сериозна врска . Среќно заљубена а се надевам дека така ќе остане . Ако не заврши среќно , ќе бидам среќна - сама . :) Сакам многу да се гушкам , дури повеќе да се гушкам одколку да се бацувам . Скромна сум , нели ? :)
     
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ај не трескај многу, стомакот проблеми и правел :rofl: :rofl: :rofl:
    ВАТ?! :o Како тоа јас НЕ ЗНАМ за ова?
     
  16. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
    ubava zgodna i neophodna- :D :D ;) krsi noga cepkaj zab :D :D
     
  17. Tabby

    Tabby Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2010
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    25
    Хахахаха Баш ме изнасмеа :) :lol: :lol: :lol:
     
  18. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    висока сум 1,69 цм, тешка 54 кг (според мајка ми вечно неухранета) со кратка кафеава коса и ОГРОМНИ кафеави очи!!
    имам чпртав нос, таков мал и сестра ми како мала ме викаше прасе :D

    по карактер сум како феферонче, многу сум избувлива и зборлеста и сакам да се дружам.
    инаку сум многу осетлива личност, креативна сум така што цела соба ми е во дрангулии и сама си го правам накитот што го носам.

    обожавам да патувам, да слушам рокче, да купувам ама не во бутици, туку по забутани продавници и пазари , да правам колачи и после да ги декорирам со 300 чуда на нив, а моментално сакам да научам шпански.

    сакам да носам многу накит на мене, не сакам многу да флертувам ама сакам да сум доминатна во врксите. Секогаш сум заљубена(тоа ми е некоја маана)и склона сум кон патетика и депресија...

    во хороскоп сум девица |( мислам дека повеќето знаат што тоа значи.
    ете , тоа е тоа.
     
  19. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ќе видиш мала летово на плажа дека стварно стомакот ми е непослушен.....а за косава па ретко кој знае зошто 90% од времето ми е пеглана :lol: ама и во грмушесто издание ќе ме видиш наскоро :P
    е сега не колку твојата - малце попитома е

    а за твојон опис чиста студентска 10-ка имаш :*
     
  20. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Јас знам што значи да си девица во хороскоп, зашто го опиша и мојот карактер. И јас спаѓам во креативците, собата ми е полна со цртежи, мислам ми беше полна, сега малце ја растеретив, и јас си правам накит, сакам накит многу (не секаков), имам специфичен стил на облекување (често ми шие мајка ми облека), сакам рок и јас, голема желба ми е да научам да свирам на гитара. Не можам баш да се изразам дека сакам да доминирам, ама сакам ЧЕСТО да се уважува и моето мислење и желби (може е тоа желба за доминација ) и претпоследната реченица целосно ти ја цитирам. А освен тоа, многу сум раздразлива, све си земам при срце, во последно време многу лесно се растажувам и правам езеро од солзи, а и јас сум премногу импулсивна (темпирана бомба). Инаку, имам коса до под гради, кафено-бакарна (не знам да ја дефинирам, чудна боја ми е), кафени очи, што кога сум на сонце или кога плачам се маслинасти, висока 157 (метро и шумска јаготка), околу 45 килца. Не знам што друго да кажам...
    Само многу ми одговара твојот опис на карактерот. Потполно исто...