1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опиши се!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Tabby, 29 јуни 2010.

  1. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    jas sum na red... ;) ;) ;)
    visoka 160 sm, teska 53 kg! kafeava kosa,gusta i malce vitkana...ama stalno ja nosam peglana (momentalno so siski na strana)! Imam sini oci i polna usta (ne mnogu golema)...Cvrsti i dovolno golemi gradi za koi skoro sekogas dobivam pozitivni kometari ;) ...iskreno i jas sum si gorda na gradite, no ne i na meseto :((((...cel zivot vodam bitka so visokot na stomakot,ama nikako da se resam zasekogas od toa mese!
    Vazam za iskrena licnost, mnogu otvorena kon drugite luge (Ova si go smetam za mana) ,dosta sum temperamentna i stvorena sum za lider vo bilo kakva grupa! Zborliva sum,mnogu glasovita i premnogu tvrdoglava!
     
  2. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Хелоу еврибади, јас сум Лукс :)
    Висока 163, тешка 55 , кафени очи ,темно кафеава коса кон црно, виткана , прилично долга.
    Сакам предизивици, секогаш упорна до крај!
    Ќе кажам а и тврдам дека сум, амбициозна, вредна,искрена , дружељубива, култура а да и ова мора да го кажам, кога ќе зацртам нешто тоа мора да биде така и точка.,не мора секогаш да е по мое, ама да ми одговара.
    Обожавам кога имам слободно време кое сакам да си го искористам најдобро што знам, а секако најубаво ми е на распуст, кога не се замарам со тоа дали имам за учење, тест или испрашување, со еден збор сакам да сум слободна како птица.
    Во лето одмарам од сето тоа , што значи дека летото ми е најомилено годишно време кога можам да правам што сакам.
    Би се опишала како тинејџерка или постар малолетник кој многу добро знае што сака од животот и има зацртано цели и тежнее кон тоа да ги оствари.
    Обожавам секојдневно да се дружам со моите пријателчиња, орбитрекче со кој другарувам максимум 80 мин. на ден и мистер лап топчо или компјутерчо сеедно.
    Убаво ми е кога се дружам со моите виртуелни пријателчиња кои повеќето ги запознав тука.
    Сакам да читам книги и ведри мисли кои ме орасположуваат и ме полнат со оптимизам.
    Ништо нема поубаво кога некој искрено те сака! Давам и добивам љубов секојдневно( секако тука се моите и сестра ми за тоа), најубаво се чувствувам кога сум заљубена(се прашувам знам ли воопшто како е да си заљубен или сето тоа е само детска фантазија?) се надевам наскоро ќе дознаам.
    Сакам да пеам (имам пеено во хорови, пеев до лани, ми имаат кажано дека убаво пеам), пеам кога вртам на справа и нај јако ми е кога после 10 секунди пеење застанувам земам здив, срцето забрзано ми чука, а јас од досада пеам ли пеам.
    Мразам лажно пријателство(само се прашувам и дали воопшто постои пријателство),љубомора и лицемерие, не сум љубоморна ( и за тоа не се согласувам во тој дел за општи карактеристики за мојот знак), мана можеби ми е што некогаш многу сакам да зборувам (во позитивна смисла, кога зборувам сакам да ме разберат), обожавам да давам совети кои секогаш се најдобронамерни, па понекогаш знам да и додевам на сестра ми со нешто на кое што сакам да и укажам, секако оставам простор и на други, добар зборувач , но и добар слушател сум.
    Многу размислувам, е не знам тоа во што да го ставам , мана, доблест, ама нема вечер пред спиење да не размислам за тоа што ми се случило во текот на денот или си правам планови како да го искористам наредниот ден, без ова не можам да заспијам.
    Сакам да е се во свој ред :)
    Си ги сакам 2 те сонциња најмногу (едното поголемо , другото помало, битно на нив се учам како се постапува со деца)
    Верувам во себе што е најбитно и знам дека ќе успеам !
    Ај да не должам уште ( а можам) секако долг пост ама вреди.
    Благодарам за трпението. :)
     
  3. GaGa-GirL

    GaGa-GirL Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    4
    Епа вака сега, висока сум 169 и тешка 49. Имам густа кафена коса и големи кафени очи. Тенот ми е светол. На голема несреќа вените на рацете многу ми се изразени а прстите коски ми се ;( (тој дел од мене најмногу го мразам) Обожавам шопинг на алишта, чевли, козметика ... Сакам дружење, журки, излегувања на кафе. Можам да кажам дека имам голема самодоверба и никогаш не губам надеж, за жал понекогаш и кога веќе немам за што да се надевам. Една голема негативна страна ми е што понекогаш премногу им верувам на другите луѓе. Сакам музика, филмови, ја сакам femina :) . Во хороскоп сум бик. Имам помал брат со кој многу добро се сложуваме и често се дружима, ама по дома, во мојата или неговата соба. Ги обожавам мама и тато кои ми се идоли во животот, и сум им многу благодарна што ми подариле живот. Во иднина сакам да бидам адвокат, бидејќи сакам да им помагам на луѓето (радо би била и докторка ако немав фобија од нив :) ) . Така би се опишала себеси, one and only ;)
     
  4. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Хелоу! Јас сум Викторија.
    Висока сум 163цм и тешка 50кг (конечно имам 50 :D ). Имам карактеристична костенлива коса со средна должина и права. Имам зелени очи и полна уста, бел тен и прчлесто носе :D
    Имам прекрасно тело... значи сите пропорции ми се како што треба-немам ништо премало, ни нешто екстремно големо... (морам да се пофалам дека четирите килограми што ги накладов ми се во задникот и конечно и јас имам голем задник хаха :D ).
    Искрена сум, отворена, принципиелна, организирана, верна и упорна.
    Мразам лаги, празни ветувања и лицемерие.
    Учам медицина и ја сакам медицината најмногу на цел свет.
    Кога имам инспирација можам да ги напишам најпрекрасните текстови и песни на светот, ама кога немам не ми иди на памет ни еден еднинствен збор-едноставно тапа сум. :^)
    За тие што ме почитуваат би дала се од себе за да му се најдам во животот, а за тие што ме повредиле простувам еднаш, но ако го изиграат и моето простување би го дала животот за да се одмаздам.
    Мразам озборување и луѓе што за секого зборуваат се и сешто а по 5 минути оговараат со него.
    Мразам кога немам обврски. Мразам ладно време и кога би можела да бирам меѓу температура од +15 степени и +40 јас би одбрала +40 степени.
    Слушам секаков вид на музика освен хард рок и хеви метал. Многу се нервирам кога некој човек повеќе внимание обрнува на својот надворешен отколку на својот внатрешен изглед. Мразам егоисти повеќе од се.
    Реална сум. Верувам во Бог...
    И то... не знам друго што да дополнам... засега. :)
     
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ајде малце да ме запознаете и мене подобро :)
    21 година, 166 висина ,тежина 46, слабичка но не анорексична, задоволна сум со своето тело само некој сантим повише, кафено-зелени очи или да кажам hazel eyes, виткана светло кафена долга коса. Зависник од мода, копнеам за шопинг во Милано :). У глобала сум малечка и слатка(но само на изглед), привлечна, интересна и шармантна (така барем ми викаат).
    Карактерот ми е прича за себе, со оглед на тоа што сум дупли близнак расположението го менувам на секои 5 минути, ситница знае да ме изнервира и да ме напне, а веќе наредниот момет поискулирана личност од мене нема. Исто така морам да признаам дека сум доста дволична :$ , јас тоа не го сфаќам како лоша особина, напротив добро е да се криеш зад неколку карактери за да се усогласиш со повеќе личности, таа особина ретко ја користам за лоши намери, секако треба да си заслужиш.Злопамтило, не им заборавам на тие што ми згрешиле и го чекам вистинскиот момент за да им вратам, доста голема граница на толеранција и трпење ама кога ќе помине, тешко на оној кој ја поминал.

    Голем авантурист кој едвај чека да се ослободи финансиски од родителите за да може да си го задоволи апетитот за шетање, и правење буквално, се. Сакам да видам многу места, да запознаам многу луѓе од различни делови на светот. Јас сум таа голем мечтател, сакам мир во светот, голем хуманист сум, сакам да поседувам големо богатство како би можела најпрво да помагам на гладните и болните деца, тоа е она што најмногу ме растажува.

    Вљубена во природата, го сакам секој дел од нашата планета, растенија, животни, инсекти(само се ежам на пајаци), птици ахххх, екологист сум и секогаш се обидувам да помогнам во акции за заштита на природата, а гледам дека и животните ме сакаат мене, сите ги прибирам овие уличните кучиња :)

    Иден инженер, матријалист сум, сакам скапи и убави работи, сеа немам баш некои можност за да си го дозволувам тоа.

    Во љубовта често и бргу ми здосадуваат монотоните работи и врски, постојано сум во потрага по повозбудливи работи, сплетки, неверства, љубомора, расправање. Сакам да верувам во вечна љубов и често фантазирам за тоа. Сакам постојано да ме опсипуваат со внимание и постојано да ми ја докажуваат љубовта, сакам да експериментирам во сексот. Моментално сум искрено вљубена, но се каам што му имам простено толку многу работи.

    Верувам во вистинско пријателство иако досега не ми се покажало тоа, лојална сум и верна на блиските, можат да се потпрат на мене, од останатите сакам да имам и понекоја корист за лијалноста и верноста :P . Човек неможе да ме излаже лесно, веднаш проверувам се и осеќам. Најмногу ме боли кога некој не ми верува, кога се обидува да ме направи будала и кога ме омаловажува.

    Сакам да излегувам и да се забавувам, ноќна птица која скита до сабајле :) , често знам и да си потпивнам, пороци немам.
    Имам уште да зборувам, но тоа би било тоа :) :* од мене
     
  6. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Најпрвин Здраво на сите.... :hai:
    Јас сум малце нискичка....незнам баш точно ...од 157-160...тука некаде сум... со килажа од 55кг....па не сум мала :lol: ...имам вишок посебно кај стомакот...али тоа е имам 16годд.....кафеава боја на косата...скоро костенлива...не ја фарбам природна ми е и ми е со средна должна...измеѓу долга и кратка...кафеави очи...темен тен...со голем задник...и мали гради...сакам да носам што ми се допаѓа немора да е марка и слично....се дружам со сите...и секогаш сум тука да помогнам при некој проблем....се воздржувам колку можам...значи не сум избувлива....срамежлива сум...помалце....сакам да пеам....ја сакам биологијата како предмет и сум заљубена во неа...емотивна сум иако тоа го прикривам...плачам на емисијата Све за љубов....секогаш гледам да помогнам....многу сум наивна...лесно може некој да ја искористи мојата добродушност и наивност... многу се нервирам за глупости по некогаш знам да бидам и љубоморна :$ ...уффф имам голем инат иако на крајот попуштам....сакам да излегувам со мојте пријатели и да се забавувам...обожавател на вотка иако не ја пијам често но сепак ми е слатка... :lol: ....избегнувам да носам сукњи...поугодно ми е во панталончиња кратки или долги сеедно....обожавам да си ги лакирам ноктите и да им правам разни цветчиња....не обожавам да читам книги ама обожавам да гледам спорт...од фудбал па до се што е поврзано со спортот..исто и не гледам многу филмови..случајно некој ако потрефам на тв....во слободно време возам велосипет одам на баскет...и седам на Фемина...не пијам кафе често...не сум некоја голема спанка..и едно од најважните работи кај мене е тоа што сум голем завискник од благо...претерано јадам дури другарките ми се понекогаш смеат и ми се чудат како можам да изедам толку многу благо... :lol: ...во хороскоп сум шкорпија...знак кој многу го сакам....и секогаш сум тука и расположена за совет....тоа е тоа ....на кратко се опишав....Позз до сите форумџикии :*
     
  7. Gege2010

    Gege2010 Нов член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Кафеава права коса со кркми(шишки) ,висока 160 не сум сигурна, 46 кг,Имам сини очи,17 години,некогаш сум многу љубоморна :$ на другарките :$ ,
    многу сакам мачиња кучиња ,Многу сум љубопитна :wasntme: ,не се срамам од ништо ,ретко се заљубувам на прв поглед итн


    [​IMG]
     
  8. Gege2010

    Gege2010 Нов член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    да додадам многу сум разгалена :$ :lol: јадам колку что ми сака душата 22 саати сум на нетко,се тепаме со сестрами :rofl: секогаш,имам дечко, секој ден телефонирам со другарките,излегувам со многу добро друштво немам многу големи ѓутлаци хахаха :P :D, ме нервира кога некој кога ке го прашам нешто молчи,не сум многу по пица,секој ден јадам сладолед излегувам секоја вечер зошто дома е лудница кога сме јас и сестрами.......ТОА БЕШЕ МОЈОТ ОПИС
     
  9. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Пред да почнам да се опишувам, здраво на сите. :hai:
    Ниска сум, некаде меѓу 158-160 и „тешка“ 45 кила :$. Имам природно виткана коса, но само на краевите, со огромен волумен. Должината ми е до под рамења (само доколку е испеглана, инаку виткана, до рамења) и е кафеава по боја. Имам зелени очи, среден тен, прилично мали гради и прилично голем задник. Пред да кажам нешто за карактерот да си кажам дека сум лав во хороскоп. Голем инает сум, многу тврдоглава, некогаш избувлива и многу нервозно девојче. Инаку сум себична, љубоморна и многу горда, кои понекогаш ги прифаќам како добри а некогаш како лоши карактеристики. :angel: :devil: Дружељубива сум, па така што не сакам да сум сама, секогаш сум во друштво. Верувам во вистинско пријателство затоа што и самата го имам доживеано. Не дека сум премногу емотивна, но знам да си се изнаплачам кога повеќе работи ќе ми се насоберат и тогаш подобро и да не ме пипкате. Посебен стил на облекување-немам. Носам се‘ што ми се допаѓа, се‘ што прави да се чувствувам добро и удобно. Инаку не носам здолништа, само панталони и понекогаш фустани. Сакам да читам книги (не лектири :D), сакам да гледам фудбал, навивам за Челзи :) , многу сакам да се бањам, сакам да излегувам, да се дружам и да седам на Фемина. Не тренирам ништо, затоа што сум мрзлива, но затоа обожавам да возам точак и ролерки, тоа го правам секој втор ден. :D За тие што ги ценам и што ме ценат, секогаш сум тука, секогаш сум расположена некому да помогнам, да му дадам совет. Не пијам алкохол, не пушам, не се дрогирам, т.е. од алкохол пијам само пиво :$. Љубовта од секогаш ми била лоша страна, никогаш не ми тргнало од рака, затоа што секогаш се заљубувам во кретени, и не се откажувам од нив, а ми се пружиле многу убави шанси кои сепак сум ги одбила |( . Епа тоа би било се во кратки црти. :lol: Поздрав до сите девојки на Фемина. :*
     
  10. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Те молам да не го пишуваш целиот текст со боја, со боја се пишува само тоа што треба да се истакне, вака боде очи. :wasntme:
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Општи карактеристики за шкорпија

    Ако сте родени во овој знак, исто како и митолошката шкорпија и вие реагирате остро на сè и не сакате да се потчинувате на заповеди. Понекогаш развивате самоуништувачко поведение и исто како и шкорпијата може да се „самоизедете“ пред некој друг да го направи тоа. Кога еднаш земете решение не го менувате и понекогаш ги постигате дури и оние цели, кои што други би ги нарекле невозможни.

    Шкорпијата е еден од најсилните знаци во хороскопот заедно со лав, водолија и јарец. Оние кои што ќе се обидат да го променат карактерот на шкорпијата ќе наидат на проблеми, затоа што никој не знае која е тајната мотивација за нивните постапки.

    Шкорпиите имаат многу сложен карактер. Шкорпијата е знак на сексот и смртта, на крајот и почетокот на сè. Како претставник на овој знак вашите идеи ги разгледувате од емоционална гледна точка. Понекогаш знаете да ги потискате емоциите, но внатрешно сте многу чувствителни. Доста аналитични сте и се задлабочувате во дејствата и чувствата.

    Во љубовните односи сте верни, исклучително нежни, страсни, но оној кој е до вас го гледате како своја сопственост. Вие сте толку моќни што луѓето го чувствуваат вашето присуство уште пред да кажете нешто, но и вие ги чувствувате сите вибрации. Го гледате секој детаљ и ги читате луѓето како отворена книга. Вашите пријатели ја знаат вашата лојалност и сè што треба да направат е да свикнат на „високиот напон“. Ако некој ве предаде подобро да внимава – како и шкорпиите и вие нанесувате болен убод како одмазда.

    Поради тоа што вашиот знак е мистериозен, поработете на тоа да бидете поотворени со луѓето. Тоа ќе ја развие довербата и ќе ги подобри вашите односи со другите луѓе. Моќта за концентрација на шкорпиите е неверојатна, но внимавајте да не се опседнете. Сопрете ги љубомората и посесивноста преку вложување на повеќе енергија во некаков проект.

    Симбол:
    Шкорпија

    Симболизира:
    Мистерија, магија, скриени сили, трансформација, борба, предизвик, завист, промена, страсни драми, наследство, разрушување и воздржување.

    Елемент:
    Вода

    Планета:
    Плутон – планетата на моќта и регенерацијата.

    Ден од седмицата:
    Вторник

    Боја:
    Црвена

    Број:
    2

    Скапоцени камења:
    Железо, опал, рубин и обсидијан.

    Најдобри професии:
    Јасновидци, психијатари, психолози, лекари, хирурзи, полицајци, детективи, шпиони, војници, банкери, вешти лица, нотари, патолози, сопственици на погребални агенции.

    За да се спријателите со нив:
    Не им се спротивставувајте, дури и кога не се во право!

    Дел од телото:
    Органи за репродукција, јајници, гениталии.

    Добри карактеристики:
    Магнетни, таинствени, страсни, лојални, заштитници, смели, добри советници, категорични, интуитивни, со интензивни чувства и емоции, љубопитни, самокритични, енергични, не примаат средна позиција, поседуваат способност за аналитично мислење.

    Лоши карактеристики:
    Опсесивни, посесивни, љубоморни, манипулатори, сакаат да се одмаздуваат, секогаш незадоволни, деструктивно критични, тирани, брутални, жестоки, завидливи, нетолерантни.

    Карактеристики по кои ќе ги познаете:
    Очи кои ги изразуваат нивните чувства, орлов поглед, смирени движења.

    Омилени работи:
    Зачинета храна, рок музика, уникатни предмети, безжични апарати, органска храна.

    Работи кои ги мразат:
    Неискрено ласкање, лични прашања, да живеат во туѓа куќа, прости луѓе.

    Можете да ги најдете:
    Како седат на ќошот од масата во некој бар; како ги расклопуваат работите и после тоа се обидуваат да ги вратат таму каде што припаѓаат; јадејќи зачинета храна во некој ресторан.

    Скриена желба:
    Да имаат целосна и комплетна контрола!


    Повеќе немам што да додадам во мојот опис. До точка е погодено дури и за зачинетата храна.
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  12. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Висока сум 1.74 и тешка 61кг.Имам долга кафеава коса и шишки настрана.Обожавам кежуал комбинации и нежна шминка.
    Во хороскоп сум лав,неможам да трпам неправда а моја лоша особина е тоа што сум премногу реална,можеби некогаш треба да премолчам ама неможам.
    Мразам луѓе кои се дволични,злобни и љубоморни.
    Сакам многу да читам литература,да се дружам но лоша особина ми е тоа што често погрешно ги проценувам луѓето.
    Обожавам да сликам посебно природа и цвеќиња.Сакам да се дружам со луѓе кои имаат смисла за хумор што значи ме нервират луѓе кои за секоја ситница креваат паника и не сакаат шега на нивна сметка.Ги сакам моите најблиски,настојувам да бидам во добар однос со моите родители,кога е потребно и попуштам по малку инаку сум прилично тврдоглава и инаетлива.
    Сакам да гледам фудбал,но дечко ми несака :D а кој го сакам најмнооогу.
    Се почитвам самата себи си,не се потценувам но тоа незначи дека сум самобендисана.
    Секогаш се трудам да размислувам позитивно,несакам луѓе кои се песимисти,кои шират негативна енергија.
    Сакам музика,насмевка,добра забава....го сакам животот. :)
     
  13. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    xixi ne fala zvezdakosa pozdravche i pozdrav do drugar ti
     
  14. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Ај да се опишам и јас....
    Па вака..високо сум дурииииииииииии :lol: 1,60 многу нели..тежам цели 47 кг..со се детска соба што би рекол братучед ми. Имам кафеаво, зелени очи...чудно, но стално ми се менуваат. Пред некое време се исфарбав црна, и можам да се пофалам дека сум многу поубава од што бев(кафеава). За себе си сум си убава, доволно онолку колку што треба. Не се преценувам. дружељубива сум. Секој ден имам со кој да пијам кафе и да се насмевнам. Премногу сум емотивна и тоа ми смета, иако во последно време се трудам да не покажувам. Се уште се осеќам како мало детенце, и сакам уште долгооо да остане така. Не сакам многу да се обврзувам, па затоа ми сметаат особи кои замараат и не ме оставаат да дишам..Едноставно сакам простор и за самата себе.Вредна сум, самостојна..па некои луѓе не сваќаат дека иам и домашни обврски само затоа што иам 22 години. Сакам да готвам, мразам да чистам.... Обожавам деца и животни......
    незнам што друго да кажам за себеее стварно ајде ако ми текне ке пишам.
     
  15. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    Јас сум СТЕФИ никако Стефанија!!Имам кафена,прекршена, средно долга коса .. кафеави очи и морам да си ги кажам полните усни :rofl: :rofl: .. .
    насмеана сум секогаш, хороскоп - бик, подхороскоп - близнак ..
    многуу чувствителна, за глупости се нервирам и заплачувам .. не се заљубувам лесно, но кога сакам САКАМ!( веќе 5 години активно :$ ) чувам тајни и ги сакам моите другарки .. :angel:
    сакам да пеам многууууу, најмногуу и учество имам зимано на фестивали :) свирам на клавир кога ќе ми текне :D
    за донесување одлуки честопати мислам на другите, а знам дека треба да си гледаш пред се за тебе ама таква сум .. на сите да им е погодено после моето да е свирнато .. додека сум жива сакам да ги погледнам сите чуда во светот ..
    обожавам мали бебиња и мали кучиња .. најмногу ми недостасува моето куче - Ахил кое умре пред 4 месеца .. ;(
    обожавам и списанија ме релаксираат .. обожавам пријателства .. обожавам актерство, архитектура и верно другарство .. мразам лицемерни луѓе, не сум злопамтило иако би сакала да нанесам некому малце зло, неможам .. имам цврст карактер, но знам лесно да попуштам за тие што ги сакам многу .. дозволувам многу, затоа и губам многу .. и кога би го вратела времето би исправила неколку грешки кои би ги подобриле работите денес, но човек се учи од грешки.. барем така се вика :worried:
     
  16. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Lele ne mi se veruva i jas sum dupla skorpija i se ama bas se ni e isto duri i visinata hahahaha :rofl: Isklucok e samo bojata na kosa,sum bila i plava ama momentalno mi e svetlo kafeava :)
     
  17. sexymama

    sexymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    84
    sto e ova site vitki na forumov
    jas nakaj 70kgr imam a visoka sum 167cm, sto znaci elegantno popolneta :rofl:

    rak sum vo horoskop i site negovi karakteristiki dobro si gi nosam, ponekogas sebesi se smetam za glupa od sto sum naivna , ama ete toa ti e
    nosam kratka kosa t.e. ramna do pod usi , bez siski
     
  18. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.684
    Пол:
    Женски
    За мене.. Името да го погодувате,никогаш нема да го погодите, и многу си го мразам така да, ај да не го згрдувам постот ќе почнам со годините.
    Со моите 16 години јас имам едно 165 см висина, а може и повеќе, сеа сигурно незнам. Значи како секси мама и ја сум елегантно пополнета,но не премногу,некои 65тина кила. незнам точно.
    Сакам да возам ролерки на кеј. Тоа е мојата најголема страст. Исто на кеј да трчам,да возам орбитрејк ( ми стана навика) да правам склекови.. и ај да не забегувам со моите "спортски активности" бидејќи и не сум баш толку активна на тоа поле.
    Обожавам чоколадо :!: Секаква врска,секој вид, само да е чоколадо. Чоколадото = Мојот живот :)
    Овен сум. Значи инает ГОЛЕМ ( го нагласувам ова) и многу тврдоглава ( и ова нагласено). Што ќе измислам ,се сакам по мое да е :wasntme: to be continued..

    Доста беше внатрешен опис, малку надворешен :)
    Кафеава коса, со шишки :!: , средна должина (прилично до рамена) Не многу густа, и права Многуу сакам виткани коси,а ја права иам |(
    Кафеави очи,малце накоси,добро сеа не толку како кинез,само малце, и гоооолеми образи, кога ќе ми ги фати некој-штипи штипи, нема крај :|
    Широка во раменици, и во кукови. Прслук мислам дека носам B величина .. 40ка така нешто. 8)

    Знам да помогнам на некој во невоља, знам да го утешам, знам да се ставам на нивно место кога се тажни и разочарани од светот.
    Значи лесно се расплакувам, за ситници, не сум некој тежок карактер. Добро само пред машко не сум заплакала секако
    Голема мрза сум, и понекогаш собата ми е БОМБА а ја не ја допирам.
    Во собата, иако е растурено сакам да си знам која работа ми е каде, и се нервирам кога неможам да најдам некоја облека што мајками ми ја затурила негде или пак некој лак, или пак новчаникот!
    Пребирлива сум. Кога одам во град, што ќе ми фати око,абе и да го шетам цел свет тоа ќе си го купам на крај :lol:
    Па мислам дека беше доста :hai:
     
  19. FortuneTeller.xD

    FortuneTeller.xD Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2010
    Пораки:
    655
    Допаѓања:
    381
    Ниска 159, Тешка 51-2. Црна коса, одназад кратка, однапред врвовите долги, без шишки.. Благо овално лице, средно тупо носе, мало,рамно чело, средно дебели веѓи, очи средно големи, кои гледаат мило и скоро да не се познава дека на нив има трепки, образи за штипкање, усте мало.. Гради,малку во минус влагаат, ама затоа задникот е во малце поголем плус одколку што треба :lol: . Средно долги нозе & раце..

    Хороскопски знак Вага, а подзнак Риби..
    Моите најблиски ми се на прво место, аа потоа следува музиката.. Неправда не поднесувам,а во очите на другите важам како многу горда личност :^).Мразам кога ме критикуваат и кога ми кажуваат која е вистинската работа што треба да ја направам..Романтична душичка,но моите чувства не ги споделувам со секого..И кога ми е тешко знам да се смеам и искрено да се радувам на среќата на моите најблиски. Обожавам да читам книги и секакви занимливости од различни сфери на животот, да гледам филмови, а морам да се пофалам дека сум и голема спанка :$.Сакам чоколадо и зачинета храна. Омилен број 18, омилени бои лилава и бледо сина. Моментално сингл 8)
     
  20. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.881
    Допаѓања:
    13.410
    Името... малечко само 4 букви :inlove:

    Коса до над градите, кафена со шишки на страна. Кафени очи, мало носе и просечна уста.

    Широки рамења, големо газе :lol: Прилично висока. ;)

    Инат голем сум.
    Авантурист. (Бевме во Охрид со друштво и никој несакаше да скока банџи само јас скокав, имаше еден човек со змија и никој не сакаше да ја пипне и да ја стави на врат само јас. :lol: И од тогаш ги викам страшливци :P )
    Не сум типичен бик, одам накај водолија...

    Бла бла ме мрзи да пишувам. некој др. пат ќе се надополнам. :lol: ;)