1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опиши се!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Tabby, 29 јуни 2010.

  1. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Висока сум 168 , а тешка 43 , имам испакнати отворени сини очи и голема јасно изразита уста .... Косата ми е плава права , но знам и да ја извиткам и убаво ми стои . Во хороскоп сум рак ;) Весела сум често , освен ако не добијам слаба оценка по некој лесен предмет , мразам љубомора и лицемерство и некој да ме копира.Брзо се спријателивам со секого , но многу сум мрзлива ! Мислам дека ова е доволно за почеток :*
     
  2. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    160 ниска, 54 тешка. Долга кафеава виткана коса, темно кафеави очи, средна уста.

    Во хороскоп сум девица, подзнак водолија - и да, ги имам повеќето карактеристики. :D

    Оние што не ме знаат мислат дека сум ептен голем нарцис и сум многу ладна, но ако ме запознаат, всушност и не е така.

    Обожавам книги, музика, фотографија, море, лето, сонце. Сакам кога се се случува природно и по свој тек, а не кога се се форсира, како да ќе е крај на свет ако почекаме малку. Фанатик сум по благо.

    Перфекционист, многу избувлива и многу лесно се нервирам. Тешко се заљубувам, не сум тип на девојка што секои 3 недели "се заљубува" во некого. Се грижам за блиските личности и претерано ги сакам, иако не го покажувам тоа баш најдобро. Многу лесно можам да изгубам доверба во некоја личност, а исто така и многу тешко верувам на личности кои штотуку сум ги запознала. Ептен сум тврдоглава и инаетлива. По малку сум нарцисоидна. Давам добри совети, но не ги користам за сбе. Обожавам да им изигрувам психијатар на луѓето - кога барем не можам да си помогнам на себе, дај на другите да им помогнам. Многу мразам самобендисани до крајно ниво, искомплексирани суштества што немаат свој живот па се мешаат во туѓи |( Исто мразам и кога знам дека сум во право, а некој ме убедува дека не сум. Мразам кога ќе ми речат "Што знаеш ти со твоите 14 години?" САМО ПОРАДИ ТОА што не знаат што да ми вратат во некоја дискусија со повозрасни :@ Не поднесувам неправда, па макар и да добијам најголема казна, ќе го искажам своето мислење.

    Многу се изнапишав, ај доста е. :lol:
     
  3. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Висока 180, тежина 60 килограми, абе манекенка :lol:
    Имам убави црти, ама лошо распоредени :rofl: Кафено-зелени очи, мала уста, кафена коса долга, само не дај боже дожд и влага да ја фати и личам на Круела. Со години се шатирав и сега конечно си ја пуштам природната коса, среќна сум при крај сум со процесот 8)
    Стилот ми беше малку поспортски, ама со тек на времето се повеќе ми се менува и самите обврски ми го наложуваат тоа, како правник во канцеларија неможам а веќе не ни сакам спортски да се облакам. Освен ако не сум расположена и ме мрзи да се дотерувам. Ама затоа навечер блискам во штосна гардароба и 10ка штикла 8) Е само не сакам провокативна облека, секогаш умерена.
    Хммм сакам многу книги да читам, филмови многу гледам а посебно последниве години серии, не сум тип што дреме по кафичи и дискотеки, повеќе мирни места, не дека не знам да откачам некад :lol:
    Гурман сум многу, сакам да јадам, жива среќа што научив кога да кажам доста.
    Не сум романтичар некој, знам директно да кажам ако нешто ми смета, знам и да избувнам, ама не сум инатчика ич. И да мрза сум голема и нааајголема спанка :$
     
  4. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    А да не си Бик во хороскоп? ;) :D
     
  5. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Средно висока....кафеава коса...темно кафеаво-зелено очи....

    Комуникативна личност....им помагам на луѓето кој мислам дека се трудат за да постигнат нешто а не на готово да им се даде.....

    Во хороскоп овен.....забавна,весела :D но понекогаш тажна :(
    Сакам да пишувам и читам поезија.....Слушам странска музика,македонска поп и српски балади.....
    А и да многу се надевам,мислам дека се ќе испадне супер и на крајта ништо не испаѓа како што треба.... :worried: позз
     
  6. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Висока 173 , тешка 72 ( знам треба да ослабам , некогаш имав 60 ) , темно зелени очи, кафеава, долга брановидна коса . Тенки веѓи , мала уста со бемка до неа ( заштитен знак , така викаат сите ). Инаку тврдоглава , ама сепак добра другарка, што знае да помогне кога треба. Искрена , не сакам да им згрешам на другите, а кога ке ме повредат не простувам, и ако се случи да простам, тој човек нема никогаш веке да биде истиот во моите очи. Супер колешка ( така викаат колегите) , заљубена веќе 8 години и тоа е накратко :)
     
  7. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Рак!
    И неверувам во хороскоп и не го читам никогаш. :)
     
  8. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Епа еве еден личен опис :)
    Девојка, понекогаш девојче, понекогаш жена. 172цм, 61 - 64кг, варираат, немам намера веќе да ги бројам. Гради А Бе Це бе! А - кога ќе ослабнам некое килце, Бе - у нормална состојба, Це - се случува и ова чудо за време на ПМС. Г’зе „а ла Шакира“, абе Македонче :)
    Коса природно виткана, неприродно пеглана или во бушава пунџа, природно смеѓа, неприродно накај плава со светли и потемни прамени. Очи зелено-кафени.
    Горда водолија, си го обожавам знакот. Ме гушат правила, не поднесувам малограѓанство. Ми е гајле што си мислат другите за мене или што ќе кажат комшиите, не се замарам. Си го живеам животот според себеси, се трудам на другите да не им го трујам воздухот ниту некого да повредам. Напротив, кога треба - сакам да помогнам. Ценам искреност - мразам кога некој се прави искрен а целта му е само да те навреди и повреди. Искрена сум, природна сум и немам проблем да си кажам што мислам. Со еден исклучок, ако вистината боли, и треба да и ја кажам на некоја блиска особа, внимавам какви зборови да употребам.
    Обожавам кафе, вкусна храна, коктели, мартини, долги прошетки, моменти кога можам да медитирам самата со себеси, обожавам кога имам гости и опкружена сум со весели и позитивни луѓе. Хедонист сум. Сакам работи кои ми причинуваат задоволство. Обично се тоа некое секојдневни работи кои пак напротив се одвиваат несекојдневно и спонтано. Обожавам спонтаност. Обожавам смеа, сакам да се смеам, сакам да плачам - сама, кога никој не ме гледа. Сакам необични филмови, музика, книги. Необични парчиња облека - бринг ит он! Обетки. Алки. Ѓердани. Шалови и марами. Мразам злато, дијаманти; толерирам - сребро, ако е необично обработено; дрво и други природни материјали - ги сакам премногу. Сакам уметност.
    Позитивна сум и насмеана обично, избегнувам намуртени и негативни фаци поготово кога ваков некој ќе ти го пресече патот и свесно ќе ти го расипе денот, ајт чао! Но и јас сум човек, и јас рикнувам, и тогаш барам засолниште каде што никој не може да ме најде. Избувлива сум понекогаш но брзо ми поминува. Мора да се случи чудо за некој да ме налути до коска.
    И да! Сакам лето и сонце. И семејството и пријателите ми се алфа и омега! Се извинувам за долгиот пост, самата си здосадив 8)
     
    На Lolipop23 и annnni им се допаѓа ова.
  9. jasmince91

    jasmince91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    170 висока со кафеава коса долга кафеави очи , голема уста , 57килограми , голем секси газ :D гради средни , а инаку како карактер сум многу емотивна и повредлива на другите можам да му се најдам во секој момент добра сум помагам-ако не ми помагаат :(
    љубоморна сум во граници а и верна премногу, вредна работлива и разбирлива комуникативна и не многу страмежлива
     
  10. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Висока сум 165 см, 49 кг, има кафени очи и долги трепки кои си ги обожавам мало носенце средна уста смеѓа коса средна должина иако многу сакам долга коса и ја пуштам :lol:
    Мразам неправди, лицемерство, дволичност, дружељубива сум ги сакам луѓето, сакам да им помагам кога ќе можам и такеее.. мислам дека е доволно :D
     
  11. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Aј на брзина да се опишам.
    Физички изглед ала Мерлин Монро (само со поголеми гради) и плус сега нешто почнав да качувам на кг.
    Девица но само во хороскоп ;) а во подзнак Бик ...
    Психата тешко некој психолог да ми ја дефинира :D
    Упорна, понекогаш инаетлива, зло памтило(паметам па враќам кога можам)....
    Во принцип коректна, праведна и секогаш ја кажувам вистината !
     
  12. Night.Star

    Night.Star Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    117
    Ќе започнам со физичкиот изглед-околу 173/4см, 55/6кг, русокоса, плави очи, задоволна со тоа како изгледам. Авантурист, сакам да патувам секаде и секогаш, сакам да читам книги од Пауло Коелјо, обожавам списанија, не ја пратам модата ама сакам да се средам и дотерам, обожавам музика, свирам клавир, сакам да пишувам за мојот живот, скоро секогаш доцнам, си ги сакам другарките и другарите, секогаш сум во потрага по љубов, сакам да излезам и да си поминам лудо но исто така обожавам тивка вечер со кафенце, цигара и некое добро филмче, не можам долго време без интернет, на моменти го обожавам студентскиот живот а на моменти го мразам, не сум многу трпелива, љубопитна сум ептен, си ги сакам мајка ми и брат ми највеќе на светот, понекогаш сум контрадикторна, сакам луѓе кои имаат смисла за хумор, сакам да одам по кафиња, трач муабети, сакам да сум успешна(а кој не?)...тоа е тоа.
     
  13. Tenna

    Tenna Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    331
    Висока 164,тешка 63,иако дур студирав fast food-от си го направи своето и качив и повеќе,ама ете сеа пусти нервози од невработеност ме напраија чачкалица :D Зелени очи,долга светло смеѓа коса,бел тен.
    Најтипичен претставник на знакот риби.Идеалист,интуитивна,еден дел од мене секогаш сака да избега од реалноста,емоционална до таа мера да нешто ако ме погоди можам да се угушам у солзи-сама,а и не мора толку да ме погоди јас можам да зацмиздрам и од помалку :D .Сакам да читам,да патувам,да запознавам нови луѓе и ширам различни искуства.Единица по дома,ужасно приврзана со моите,по малце разгалена,али не во крајност :) Сакам дружење,ама во последно време пробувам да стојам настрана од ''пријатели''кои ме искористуваат и кои со тешко срце поднесуваат некој мој успех или убав период во животот.И да,сакам и да купувам,ама пробувам да се контролирам некако... :lol:
     
  14. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Јас сум...workaholic и хиперактивна, многу амбициозна, перфекционист и доста педантна...вообичаено откачена, а сериозна по потреба.Tврдоглава и често нервозна, комуникативна, но не толку отворена, таинствена и многу емотивна...Преферирам искреност и не сакам да бидам во друштво на личности кои не го исполнуваат ветеното :)

    Висока 173, тешка околу 60 кг, смеѓо-русокоса :lol: зелени очи, доста долга брановидно виткана коса,светол тен..
     
  15. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Средно сум висока (никогаш не успевам да запаметам колку) и слабичка, но не исушена ;) .
    Темно кафеава коса (во моментот) со кратко боб фризурче. Многу светол тен, темно кафеави, големи, прилично кратковиди очи :geek: . Малку криви запчиња, ама сега се во мода вампири, па и јас сум модерна со испакнатите ми тројки :rofl: .
    Не пушам, не пијам, не се дрогирам :) .
    Срамежлива сум и во друштво не зборувам многу. Пред поголема маса на луѓе се губам :sweat: .
    Имам малку другарки, но вистински. Другарства не склопувам лесно, но тие што ги имам се прекрасни и трајни.
    Среќно сум заљубена дооолго време :inlove: .
    Многу сакам да читам, но одбирам што.
    Опседната сум со мириси и ги препознавам на километар.
    Сакам шминка.
    Сакам добри и смирени луѓе и сакам да сум во нивна близина.
    Не сакам нападност, наметливост, препотентност и слично.
    Не сакам расправии, но сакам добра дискусија.
    Паметам многу небитни детали, а важните работи некогаш и не ги приметувам.
    Често се замарам со глупости, ама во последно време се поправам.
    Сакам животни, и го имам најубавиот и најумниот мачор на светот :) .
    Сакам црно-бели филмови, класична музика и ликовна уметност. Ги сакам Фред Астер, Рахмањинов и Рембрант.
    Понекогаш многу замарам, како на пример сега, па ајде доста е, повеќе во некоја наредна прилика.
     
  16. janie

    janie Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    se vikam verica visoka sum 1.60 a neznam kolku sum teska ne sum se merela odamna :D inacu imam crvena dolga kosa do grbot,zeleni oci.kao licnost sum mnogu vesela nonstop sakam da si peam i da si igraam po doma sekogas gledam na posvetlata strana na zivotot.slusam hip hop.mani-mnogu sum tvrdoglava na site mu vodam inat,sekogas vlevam vo konflikti so domasnite znacu mn sum nervozna,nemam ic trpenie.
    sakam umetnost,muzika,me interesiraat seriskite ubijci i nacinot na koj razmisluvaat,citam knigi,sakam da gledam filmovi....epa toa sum jas :* poz do site


    [mod-kirilica:xxyfbh0q][/mod-kirilica:xxyfbh0q]
     
  17. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Висина:165 цм.
    Тежина:52 кг.
    Коса:Природно кафеава,должина до под градите со израснати шишки :lol: до под носот :lol:
    Форма на лице:Овално(т.е. округло си го мразам,никако не можам да си го погодам местото за руж)
    Форма на тело:Песочен часовник,си ги мразам колковите,граден кош 75
    Психичка анализа...уффф не знам комплицирано едноставна,срамежлива понекогаш се опуштам па ми нема крај на глупостите...и друго не ми текнува доста е :P
     
  18. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    средна по височина,52кила,плавуша ,коса до рамена(малце подолга,сини очи,шишки,......
     
  19. beautiful1

    beautiful1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    33
    Паа имам темно кафеава коса со средна должина,зелени очи,165цм сум и 55кг и имам тело како на Бијонсе :lol: Инаку сакам многу да се дружам,да излегувам до доцните нокни часови,мразам цигари и мразам дволични луге.Секогаш сакам да учествувам во се што е забавно,многу попуштам и простувам но никогаш не заборавам и најчесто вракам :D Кога се наогам во друштво со непознати сум многу тивка а кога сум со друштво со кое се знам 100 год неможе устата да ми се затворе :rofl: Премногу сум чуствителна но ретко или никогаш може да се каже дека не ги покажувам емоциите пред другите освен пред дечко ми.Махер сум за правење на глупости само од тоа си се состојам ]:) Ги сакам забранетите работи бидејки како што велат тие се најслатки :) А и да не заборавам девица сум во хороскоп а и онака :P Уф ама се распишував хех ама и овоа не е ништо за мене :*
     
  20. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.258
    Допаѓања:
    124.740
    Плава коса,сини очи,нискичка,слабечка,само јадам и никако да ставам некое лилце :D Искрена секогаш,и имам замерки за тоа од сите хехе ја кажувам вистината секогаш а најмногу кога не треба ама таква сум па затоа кога некој му треба искрен човек се обрака кон мене :) Чувам тајни,главна сум во друштво,не престанувам да зборувам и тешко доагаат до збор од мене,голема плачка(во хороскоп рак)плачам за се и се и сешто и добро и лошо,пречуствителна,лесно се приврзувам за луѓе и предмети и тешко ми паѓа разделба со нив :( простувам ама во никој случај не заборавам си паметам и по неколку години и враќам обавезно :) Шминките и гардеробата ми се слаба страна и најмногу пари трошам на тоа.Мразам шпански,турски и индиски серии леле од контакт ме вадат,сакам да читам добри книги,обожавам прошетки и шопинг,вечерни излегувања.Сакам деца ме прават среќна....итн....итн...ме фати мрза :)