1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оправдано отсутни

Дискусија во 'Слободно време' започната од Snow-Queen, 8 јули 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа дека оди лето, сите си земаме заслужен одмор....или одиме некаде на викенд, можеби и од други хх причини не ќе сме присутни на форумот, еве тема во која сите ние можеме да се најавиме ако бидеме отсутни...

  пример,ако јас треба да заминам на одмор ќе ви пишам:
  Се најавувам за отсуство од хх(дата) до хх(дата) :sun:

  темата не е со цел...јас следниот месец ќе одам. Туку ден два пред да заминете некаде ќе пишете
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  Супер идеја! Како што тргнало, јас ќе дежурам за сите вас изгледа :D
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Интересна идеја, темава му доаѓа како оправдување и кога некој не бара во темата каде е па место да се праша таму, може прво овде да се погледне да не случајно некој имал оправдана причина што не е тука. :)
  Немора само за одмор да биде, може и поради обврски од тогаш до тогаш не сум тука. ;)
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  баш така,многу убаво објаснето :) :d:
   
  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Еве јас се најавувам дека 2 недели ќе бидам во странство....бидете ми поздравени.
  Можеби некогаш на кратко ќе се уклучам да ве ѕирнам и поздравам, ако не тогаш се читкаме за 2 недели....чао чао :hai:
   
 6. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Во Србија да не одиш? :lol: (смешно звучи ова странство, поширок поим здравје)

  Јас да најавам дека денес сум на работа, значи ќе бидам отсутна до 18.00 часот (со се одморот после работа).
  А во сабота сум на веридба, па после 20.30 ке бидам отсутна. :lol: (до кога, зависи од алкохолизираната состојба)
   
  На sanjaeva и kravce им се допаѓа ова.
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Гравче фрлаше или на карти гледаше :lol:
  п.с. мене се надвор од границите ми е странство било тука или преку океан :lol: ;) :lol:
   
 8. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Ми кажа гулабот преку кој прати абер до дечко ти, стигна на погрешна адреса :lol:
  (само трефнав едно од нај блиските "странства")
  Џст кидинг
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  И мене некое време ќе ме нема.
  Не одам никаде. Само сакам една пауза да направам, од сево ова.
  Не се сеќирајте, ќе си ги запишувам сите глупости, и денешните. :P
  После се враќам со полна пареа. :hai:
   
 10. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.967
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
  Епа јас пиво фест,моминска вечер,свадба и затоа ме немаше деновиве,ама ќе се активирам пак :)
   
 11. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Мене ќе ме нема следните 2 недели, малку на заслужен одмор :sun:
   
 12. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Е па дечки конечно и јас заминувам утре на заслужен одмор :D требаше денес ама ништо :^)
   
 13. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Јас се одјавувам од утре до недела/понеделник...одам на викенд со другарките :)
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Јас се пријавувам за оправдано отсутна од денес до 10 Август, ќе бидам во Охрид на подготовки :)
   
 15. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  И јас се пријавувам за оправдано отсутна.Идам на одмор вечер,така да од 5.8. до ---не се знае точно--- најверојатно до кај 30-ти. :)
   
 16. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Jас од утре се гитлам од форумов, ветувам нема да досадувам. :D
  A до кога не знам . . . откако ќе се вратам дома, можеби еден период нема да се ставам воопшто, мала пауза месецов од форумов решив да направам.
   
 17. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.107
  Јас ќе бидам отсутна од 07.08 до најверојатно 16 или 17. Има време,ќе се поздравам со вас во Сакам да кажам :hai: :)
   
 18. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.555
  Допаѓања:
  6.325
  Јас се одјавувам од форумов во период од 8ми до 13ти, на одмор ќе одам и така. Ама како и да е, и јас како Елена ќе ве поздравам сите во СДК пред да одам. :)
   
 19. blaa

  blaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  378
  И мене ќе ме нема на форумов од утре до кај 17ти или 20ти. Не се знае. :)
  Одам да фатам боја малку. 8)
   
 20. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.166
  Допаѓања:
  23.026
  Пол:
  Женски
  Мене женски од утре до недела ќе ме нема.
  Утре имам еден куп обврски шо треба да ги завршам, вечерта собир со другарките.
  Сабота сум на свадба, цел ден трчања, недела одам Грција.
  Се читаме од Понеделник. :hai: