1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оправдано отсутни

Дискусија во 'Слободно време' започната од Snow-Queen, 8 јули 2012.

  1. blaa

    blaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    410
    Допаѓања:
    378
    Ипак до 25 ќе ме нема. :) Продолжен одмор, ке свратам и до Охрид малку и такаа. :D
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    најавувам отсуство петок/сабота/недела (наредниве 3 дена) ... :)
     
  3. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Мене ќе ме нема неколку дена на форумов.Одам на заслужен одмор :wasntme:
    Ќе ве читкам од мобилниот :!:
     
  4. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Ќе ме нема една недела можи,немам ич време да пишам сега,ама после 15ти поактивно :) Ќе ве читкам ко ќе начекам wi-fi :)
     
  5. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Јас женски ќе бидам оправдано присутна тука, засекогаш! :!:
    Шала на страна, од понеделник најверојатно ќе ме снема. На една-две недели. Ама не е сигрно, чекам потврда!
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Јас немам интернет дома,па затоа поретко пишувам :?:
     
  7. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Оправдано отсутна поради обврски на факултет и преселување во Скопје за подолго. Сепак ќе ве читам при секоја можна прилика. :)
     
  8. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Јас да се пријавам за оправдано отсутна, преокупирана со факултет. Веројатно до нова година ќе ме нема.
    :*
     
  9. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Да се пријавам и јас за оправдано пристуно-отсутна. Нема да пишувам скоро ич, само по потреба(значи не толку активно како порано) ама сепак ќе ве читам од време на време и ќе модерирам со секое приклучување(а тоа ќе биде секој ден најмногу по еден час).
    Фала за разбирање.
    Чао.
     
  10. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    2-3 дена се пријавувам за отсуство, вечер патувам за Белград. Ако имам нет ќе ви пратам pozdrav iz Beograda :) Ако не се читкаме од понеделник :hai:
     
  11. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Мене од денес ќе ме нема до 27, колоквиумска недела почнува. :hai:
     
  12. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Јас би требало да отсуствувам од форумов до февруари некаде, не знам ни сама колку колоквиуми и испити треба да спремам, башка семинарски, башка Нова Година, роденден, Божиќ, Бадник, слави, имендени... леле, леле, нема да знам за себе периодов и би било пожелно да се одјавам уште вечерва, до ... неодредено.

    :?:
     
  13. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    Јас најавувам отсуство од форумов, најверојатно засекогаш...или до некое подобро време. Намерно не го пишав ова во СДК, не сакам да бидам од типот барам внимание со заминување или јас заминувам сите да плачете по мене да видите што сте изгубиле и да ме молите да се вратам и не сакав да биде толку експонирано, сепак СДК си е СДК, не сакав воопшто ни да го напишам, ама ете, некако ќе се чувствувам ко да им должам на некои членки објаснување ако не го напишам.
    Знам дека многу ќе го поврзете ова со моменталните случувања со Реин и компанија, меѓутоа од старт да ве пресечам, причината не е тоа, не е ни дека форумот не е тоа што бил и слични такви глупости, форум си е форум, конфликти имало и ќе има, секаде е така кога има милион луѓе збрани на едно место, не може сите да бидеме истомисленици.
    Причината заради која заминувам е што на сајтов му се даде партиска обоеност, а јас не сакам да бидам дел од таква гнасна работа. Не дека некој многу ќе изгуби од моево заминување, или дека нешто многу ќе промени, или пак дека една реклама може да го обои цел сајт, ама сепак, ми боде очи и не сакам да бидам ни најмалку етикетирана како поддржувач на нешто што немам намера ни да го погледнам а не пак да го поддржам. Всушност, не сакам да бидам дел од ништо што има било каква политичка припадност.
    Го бојкотирам и овој и други сајтови со толку очигледни политички реклами, барем на интернет можам да направам селекција ако никаде на друго место.

    Поздрав девојки, мило ми беше, меѓу вас има навистина девојки што вреди да ги прочиташ (како и такви што вреди да ги скролаш со брзина на светлината, за жал), жал ми е што напуштам едно убаво катче каде си ги оставав мислите и чувствата и каде некогаш знаеше да има здрава дискусија.
     
    На kravce, April87 и Hipster им се допаѓа ова.
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Vikendov ke sum vo Bugarija na natprevar....pozz
     
  15. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.252
    Допаѓања:
    21.765
    Пол:
    Женски
    Ќе бидам отсутна од форумов некое време, додека сум на екскурзија. Веројатно некаде околу 20 мај пак ќе се читаме, здравје.
    До тогаш, останете ми ведри и расположени!
     
    На Jagoda123 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. PussyHunter

    PussyHunter Нов член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    723
    Ќе бидам отсутен на 1 мај, земам слободен ден од фемина. :D Ќе одам на викендица. :)
     
  17. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Ќе бидам отсутна неколку дена, колку незнам. :)
    Ќе уживам со љубовта. :inlove:
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Од утре 1 Мај, до Вторник 7 Мај....ќе бидам во Србија, ако имам понекгаш време на кратко ќе се пуштам, ако не, се читкаме од Вторник.
     
  19. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Наредната недела ќе бидам помалку на Фемина, бидејќи имам 2 екстерни тестирања, 1 тест и 2 испрашувања.

    Тоа е во понеделник, вторник, среда, четврток и петок. :D
    Ќе бидам активна, ама не многу. ;)
     
    На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
  20. PussyHunter

    PussyHunter Нов член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    723
    Па... ќе сум отсутен од пишување сигурно уште пола месец до месец, дел ради испитите што ми идат сега во јуни, дел ради обврски и проекти на кои работам и дел ради тоа што немам волја превише да се замлатувам и да денгубам на фемина. :D It ain't worth it. :) А и ми помина бранот за редење постови како што ме дрмаше пред месец и половина. Приметив дека на интервали сум активен на овој форум, а тоа е претежно септември-октомври и март-април. За првиот период веројатно после летото сакам да се изнапишам и да кажам се што тлеело во мене, а за вториот период пред летото исто така да се испукам вербално. :D Ќе се вклучувам на фемина во овој период на отсуство, ама не верувам дека ќе пишувам многу, одмор пред одмор е добра работа. :)