1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опра Шоу (The Oprah Show)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од viki44e, 29 јануари 2011.

 1. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Како што знаме..ова ток шоу е едно од најпознатите и највисоко рангираните во Америка.
  Шоуто започна да се емитува на 8 септември далечната 1986 година...
  Има околу 24 сезони и преку 5000 епизоди..
  Најавено е дека шоуто ќе се снима и 2011 година,но и дека му се ближи крајот на 9 септември истата година.

  Легендарната Опра Винфри дава посебен сјај на самото шоу со својата способност овие емисии да ги направи позитивни,духовно инспиративни искуства.
  Преголемата великодушност,нејзината хуманост и оригиналност ја прават прекрасна личност.

  Мене лично ми се допаѓа што шоуто е разнолико и толку сеопфатно.Лични искуства и приказни од познатите како и од најобични луѓе од светот кои имаат нешто да споделат со јавноста.
  Шоуто има посебен ефект врз женскиот пол.
  Некои епизоди ми ги полнат очите со солзи,некои ми лепат насмевка на лицето.

  Колку вие го следите шоуто?
  Дали ви се допаѓа?
  Која емисија ви оставила најсилен впечаток?


  Јас искрено не сакам да му дојде крајот! :shake:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Дел од информациите се преземени од Википедија!
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  не ја следам многу Oпра, само знам дека пуна е пари од тоа шоу :D
  највеќе го гледам Mаури шоу, не верувам дека некој го знае, на Jутуб го гледам, одлепено смешно... :D Kо џери спрингер само што е милион пати подобро, и реални се луѓето дефинитивно ;) веќе година дена го гледам на јутуб, на други места го нема :(
   

  Прикачени фајлови:

  • 0.jpg
   0.jpg
   Големина на фајлот:
   22,6 KB
   Прегледи:
   298
 3. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.063
  Допаѓања:
  87.676
  Пол:
  Женски
  Едно време ја гледав постојано, дури и репризите. Ми се допаѓа многу како водителка, а и речиси сите емисии биле одлични. Сега незнам на која телевизија ја даваат?
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Јас гледам само кога ќе фатам . Ми кажаа дека солзите не и се вистински , ставала нешто за да и потечат . Знае некоја повеќе околу ова ? :^)
   
 5. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Вчера гледав една епизода...
  Како што знаеме Опра често прави емисии наречени "My favorite things" во кои работи кои неа и се омилени ги поклонува на сите во публиката.
  Оваа емисија е последната од таков вид која Опра ја прави..и беше прекрасна..
  Покрај сите видови на подароци кои ги поклони на публиката..им поклони и по една Буба на секој еден во публика!
  И тоа од најновиот модел кој ќе излезе во продажба во 2012! ]:)
  http://www.youtube.com/watch?v=bbxufNX8RcQ
   
 6. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  ^ Ја гледав оваа епизода. Навистина беше прекрасно изненадување за сите :up: :clap:

  Инаку ја обожавам Опра. Ја следам најчесто на хрватската HTV1, малку каснат со епизодите, но нема гајле. Го следам шоуто и на интернет. Некои од епизодите кои ми оставиле впечаток се Healing mothers, healing daughters мислам дека се викаше, во врска со комплексите кои мајките ги имале во младоста а сега се пренесени на нивните девојчиња. Исто така една епизода каде тема беше самодовербата, потоа епизодата кога гостинка беше Бијонсе...и многу други. Ми се допаѓа шоуто затоа што е еден вид на релаксација, а во исто време и може да се научат многу работи. Ја сакам Опра заради нејзината смисла за хумор и нејзиниот однос кон публиката. Многу ќе ми биде жал што ќе заврши :worried:
   
 7. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Не ја гледам многу емисијава, веројатно бидејки не се прикажува на нашите канали.. неколку пати ја имам начекано на скај нет телевизија мислам, и тоа е тоа.. инаку ми се допаѓа вака од тоа што видов.. и она и емисијата :)

  Душица, какви фејк солзи? :^) Демек кога требало да заплаче и ставале нешто во окото? втф!! :o

  Што уба работичка а? си седиш и си збориш со луѓето, и гомила пари од тоа вадиш.. што е лесен животот бре бре :D
   
 8. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Ја обожавам Опра. Толку е богата, а сепак многу хумана. Редовно ја следам, особено ми се интересни емисиите со Д-р Оз, многу добри совети дава човекот. Најсилен впечаток ми има оставено емисиите со Бијонсе и калуѓерките. Ми се допаѓа емисијата во целост, доста е поучна.
  Инаку сега ја има на hrt1