1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опседнати по облека и штикли?!

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Monnchy, 18 мај 2012.

 1. Monnchy

  Monnchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Му се случува ли на некого да е едноставно ОПСЕДНАТ по Мода!? :inlove:
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.393
  Никогаш не сум опседната по мода си имам мој стил а понекогаш дури и некои пријтелки ме следат секогаш сакам да сум уникатна и поинаква од другите тогаш се чуствувам своја
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Monnchy

  Monnchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Јас ја сакам модата но имам проблем што сум ОПСЕДНАТА многу! Кога одам да купувам или да гледам работи како штикли фустани или најразлични фармерки или слично морааам да купам нешто! Или да го пробам тоа.. Ормарот ми е преполн исто со облека но како никогаш да не е доста купувам и понатака.. Лошо ли е што баш сум опседната со тоа? :|
   
 4. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.662
  Ниту една опсесија не е нормална ниту пак добра. Ако твоите ти го скратат малце буџетот верувај и опсесијата ќе ти помине.
   
  На rossonerka, srcekrsacka, evelyn993 и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.406
  Пол:
  Женски
  Jaс немам опседнаст до таа мерка со облека,со штикли уште помалку, имам со накит до некаде немам мерка колку козметика купувам.
  Со накит посебно. Бог знае само колку многу имам, и колку само посотојано купувам.
  Евтини, скапи, не бирам. На накит не штедам и секогаш сум сакала специфичен накит кој често е и многу скап. Имам манија кон накит и свесна сум дека претерувам.
  Што побрзо научиш да ја контролираш таа пасија толку подобро. Се е убаво и добро додека е во грниците на нормалата.
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.393
  артемисон напиша баш добро ако ти се скрати буџетот крај на опседнатоста, сепак верувам дека сакаш да имаш се што имаат твојте другарки можеби и повеќе од нив уживај додека можеш :hai:
   
 7. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.489
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Секогаш сакам да купам облека и штикли нешто што е уникатно.
   
 8. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  ДА .. може да се каже дека сум опседната по високи потпетици :D :D
   

  Прикачени фајлови:

 9. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  755
  опседната сум по купување облека облека облека фустани сукнии близи маици панталонии се се се :D :D
   
  На bejbi19 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. bejbi19

  bejbi19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2012
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  24
  Истооо и јас и пак се жалам немам ништо за носење. Ама што да праиш, женски памет :rofl: :rofl:
   
 11. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.689
  Допаѓања:
  13.116
  Не. Ниту следам модни трендови, ниту се палам на штикли и фустани.
  Кога ми треба купувам, кога не ми треба не се расфрлам со пари (као демек ногу ги имам).
   
 12. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Да,да, и да..Не да сум опседната со гардероба,него секој втор ако не и секој ден си купувам нешто за носење :^) :rofl:
   
 13. B-I-B-A

  B-I-B-A Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2012
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  12
  Премногу мислам дека сум опседната по облека и штикли :lol:
   
 14. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  279
  Пол:
  Женски
  И јас сум ама не до таа граница сакам да менувам ама гледам таа опсесија да ја контролирам.
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  Не сум опседната, едноставно колку и да сакам јас да имам некои работи знам до каде можам и колку ми е доволно.
   
 16. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.174
  Секако дека сакам да си подновам гардероба,и многу ја сакам модата ама сепак не се трескам од земја како некои :P
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  I have a good taste,i'm just to poor to prove it! :tmi:
  Да,да,да,да,да,да... :$ Во последно време баш сум опседната :*
   
  На Ana Chio му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  4.159
  Пол:
  Женски
  Може да се каже дека сум :$
   
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Не сум опседната али сакам да си купувам нови работи...
   
 20. Bella2

  Bella2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  5
  Da osobeno so stikli :D