Форумџика на годината 2020

Опсесивно цртање на одреден симбол

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од sillygirl, 21 март 2011.

 1. sillygirl

  sillygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Дали на некој од вас им се има случено да цртаат очи или друи нешта опсесивно... ?

  Еден период непрекинато цртав очи каде кје стигнев таму... Незнам што и како и зошто беше, но по извесно време престанав...
   
 2. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Цртав очи непрекинато

  Леле и јас исто само тоа цртам и се уште незнам што е ://
   
 3. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Цртав очи непрекинато

  И јас патки цртам. Обсесија ми е. На клупа, на ѕид, на раце, на нозе. Ц ц ц. :^)
  |(
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.481
  Цртав очи непрекинато

  И јас едно време цртав очи нз зашто ама важно научив да ги цртам..
   
  На unique123 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Цртав очи непрекинато

  И јас исто ! На кориците од сите тетратки само очи има :tmi:
   
 6. katerina777

  katerina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  32
  Цртав очи непрекинато

  аууу ме врати години наназад :D цртав цветчиња ама тоа кога бев средно.сегде имав цветичи по клупи по тетратки на нокти абе кај стасав се цвет нацртав :D
   
  На Draginja и bornthisway им се допаѓа ова.
 7. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  527
  Цртав очи непрекинато

  Јас пак најчесто се потпишувам :D
  Или целото име и презиме или пак само краткиот потпис.
  Инаку исто така знам ако начекам лист и пенкало да си цртам цветчиња и срциња.
  Еднаш, некаде прочитав какво значење имаат таквите цртежи но не се сеќавам каде.
   
  На Draginja му/ѝ се допаѓа ова.
 8. bornthisway

  bornthisway Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  30
  Цртав очи непрекинато

  Насекаде цртам очи, незнам ни самата зошто, а кога бев средно цртав цветчиња на секој час кога ќе ми беше досадно, ги шарав сите тетратки, а на ноктите исто како катерина777 си цртав цветчиња со стила во различни бои :D
   
 9. Em4e711

  Em4e711 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  224
  Цртав очи непрекинато

  Јас па секаде смајлиња цртам...во зависност од расположениото...тажни, весели, неутрални хехе
   
  На Candy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Forgotten

  Forgotten Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  184
  Цртав очи непрекинато

  Мислам дека не е нешто сериозно, и јас секогаш кога имам прилика цртам само очи, ги имам со остри со меки линии, овални, понезаоблени, со црвени зеници, со солзи итн. :D
   
 11. Punx

  Punx Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  11
  Цртав очи непрекинато

  Jaс само десно око,левото никогаш да го погодам :( :lol: :*
   
 12. aliciakeys3

  aliciakeys3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  21
  Цртав очи непрекинато


  исто и јааас хахах леле не ми се верува,и јас во сите тетратки само едно по едно око :D
   
 13. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.060
  Пол:
  Женски
  Цртав очи непрекинато

  буквата L латиница ,совршено , без престан, врска немам зошто ама постојано ја цртам.Инаку ниту јас ниту пак некој мој познат се викна на L
   
 14. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  694
  Цртав очи непрекинато

  Јас пак срциња така нон стоп цртав,кога имав можност да отворам тетратка :D ..и тоа broken hearts повеќето ми беа..Па мислам дека тоа има нешто со нашата психичка состојба,што знам...
   
 15. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  173
  Цртав очи непрекинато

  јас цртам различни фигури,во зависност од расположението... :D
  срциња,коцки,очи,пајажини,цвекиња,заоблени линии , заострени агли,геометриски фигури,...од се по нешто имам во тетратките :lol:
  баш пред некое време најдов дека цртежите имале некое значење,па еве ако ве интересира читнете и вие :)
  http://www.me-chitash.com/zabava/zabava ... razotkriva
  http://www.me-chitash.com/zabava/zabava ... -gi-crtate
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 16. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
  Цртав очи непрекинато

  Јас постојано цртам геометриски тела-коцки најчесто. :D Или си го пишувам името, потписот, а некогаш цртам и срциња, може и скршени во зависност од ситуацијата. :D
   
 17. yes

  yes Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  18
  Цртав очи непрекинато

  јас од како знам за себе цртам цветови,и да несакам едноставно раката и умот го сакаат тоа,смешно да,меѓутоа пред многу години прочитав дека таквото цртање,или цртање на некоја одредена работа имаше значење кое е поврзано со деновите кога сме била поприлично мали и преку она што непрекинато го цртаме всушност ги искажуваме во најголем дел некои неубави ситуации или трауми од детството.Верувале или не тоа е вистината...е сеа искрено неможам да се сетам што значеше цртање на цветови,ама баш сега ке се обидам да најдам на нет...
  поздрав :)
   
 18. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Цртав очи непрекинато

  Навика + желба за внимание. Ништо повеќе.
   
 19. BlueEyess

  BlueEyess Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Јас почнав да цртам очи од кога добив неколку комплименти за очите и не престанав...
   
 20. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  661
  Цртав очи непрекинато

  Постојано цртам пајаци. Незнам зошто.