1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опсесивно цртање на одреден симбол

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од sillygirl, 21 март 2011.

 1. sillygirl

  sillygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Дали на некој од вас им се има случено да цртаат очи или друи нешта опсесивно... ?

  Еден период непрекинато цртав очи каде кје стигнев таму... Незнам што и како и зошто беше, но по извесно време престанав...
   
 2. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Цртав очи непрекинато

  Леле и јас исто само тоа цртам и се уште незнам што е ://
   
 3. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Цртав очи непрекинато

  И јас патки цртам. Обсесија ми е. На клупа, на ѕид, на раце, на нозе. Ц ц ц. :^)
  |(
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Цртав очи непрекинато

  И јас едно време цртав очи нз зашто ама важно научив да ги цртам..
   
  На unique123 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Цртав очи непрекинато

  И јас исто ! На кориците од сите тетратки само очи има :tmi:
   
 6. katerina777

  katerina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  32
  Цртав очи непрекинато

  аууу ме врати години наназад :D цртав цветчиња ама тоа кога бев средно.сегде имав цветичи по клупи по тетратки на нокти абе кај стасав се цвет нацртав :D
   
  На Draginja и bornthisway им се допаѓа ова.
 7. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  530
  Цртав очи непрекинато

  Јас пак најчесто се потпишувам :D
  Или целото име и презиме или пак само краткиот потпис.
  Инаку исто така знам ако начекам лист и пенкало да си цртам цветчиња и срциња.
  Еднаш, некаде прочитав какво значење имаат таквите цртежи но не се сеќавам каде.
   
  На Draginja му/ѝ се допаѓа ова.
 8. bornthisway

  bornthisway Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  30
  Цртав очи непрекинато

  Насекаде цртам очи, незнам ни самата зошто, а кога бев средно цртав цветчиња на секој час кога ќе ми беше досадно, ги шарав сите тетратки, а на ноктите исто како катерина777 си цртав цветчиња со стила во различни бои :D
   
 9. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  368
  Цртав очи непрекинато

  Јас па секаде смајлиња цртам...во зависност од расположениото...тажни, весели, неутрални хехе
   
  На Candy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Forgotten

  Forgotten Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  185
  Цртав очи непрекинато

  Мислам дека не е нешто сериозно, и јас секогаш кога имам прилика цртам само очи, ги имам со остри со меки линии, овални, понезаоблени, со црвени зеници, со солзи итн. :D
   
 11. Punx

  Punx Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  12
  Цртав очи непрекинато

  Jaс само десно око,левото никогаш да го погодам :( :lol: :*
   
 12. aliciakeys3

  aliciakeys3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  21
  Цртав очи непрекинато


  исто и јааас хахах леле не ми се верува,и јас во сите тетратки само едно по едно око :D
   
 13. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.087
  Пол:
  Женски
  Цртав очи непрекинато

  буквата L латиница ,совршено , без престан, врска немам зошто ама постојано ја цртам.Инаку ниту јас ниту пак некој мој познат се викна на L
   
 14. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  Цртав очи непрекинато

  Јас пак срциња така нон стоп цртав,кога имав можност да отворам тетратка :D ..и тоа broken hearts повеќето ми беа..Па мислам дека тоа има нешто со нашата психичка состојба,што знам...
   
 15. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  175
  Цртав очи непрекинато

  јас цртам различни фигури,во зависност од расположението... :D
  срциња,коцки,очи,пајажини,цвекиња,заоблени линии , заострени агли,геометриски фигури,...од се по нешто имам во тетратките :lol:
  баш пред некое време најдов дека цртежите имале некое значење,па еве ако ве интересира читнете и вие :)
  http://www.me-chitash.com/zabava/zabava ... razotkriva
  http://www.me-chitash.com/zabava/zabava ... -gi-crtate
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 16. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Цртав очи непрекинато

  Јас постојано цртам геометриски тела-коцки најчесто. :D Или си го пишувам името, потписот, а некогаш цртам и срциња, може и скршени во зависност од ситуацијата. :D
   
 17. yes

  yes Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  18
  Цртав очи непрекинато

  јас од како знам за себе цртам цветови,и да несакам едноставно раката и умот го сакаат тоа,смешно да,меѓутоа пред многу години прочитав дека таквото цртање,или цртање на некоја одредена работа имаше значење кое е поврзано со деновите кога сме била поприлично мали и преку она што непрекинато го цртаме всушност ги искажуваме во најголем дел некои неубави ситуации или трауми од детството.Верувале или не тоа е вистината...е сеа искрено неможам да се сетам што значеше цртање на цветови,ама баш сега ке се обидам да најдам на нет...
  поздрав :)
   
 18. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Цртав очи непрекинато

  Навика + желба за внимание. Ништо повеќе.
   
 19. BlueEyess

  BlueEyess Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Јас почнав да цртам очи од кога добив неколку комплименти за очите и не престанав...
   
 20. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Цртав очи непрекинато

  Постојано цртам пајаци. Незнам зошто.