1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Општествени станови

Дискусија во 'Правни совети' започната од zgozelec, 5 септември 2011.

  1. Marina1989

    Marina1989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    8
    Денеска го доисплативме станот кој што беше општествен. Дали знае некој каде треба да се однесе потврдата од банка-во катастер или во стамбено? И некој инфо плус зашто понатака би било добродојдено :)
     
  2. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    Да ми појасни некој што се општествени станови? :wasntme: И кој на која основа добива ваков стан?
     
  3. милош

    милош Нов член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    добар ден може ли некој да ми помогне?? Татко ми користи стан во општествена сопственост од ЈП Македонски Железници. Договорот за купопрдажба на стан е склучен на 03, 09, 1999 не е исплатено ништо до ден денес. Има ли некој тазе информација да ми каже што треба да правам понатака дали имам некое право на домување или остануваме на улица. ПРИЧИНАТА ЗА НЕРЕДОВНО ПЛАЌАЊЕ Е ТОА ШТО ТАТКО МИ НЕМА ПРИМАЊА ОД 2000 ГОДИНА А И НЕ МОЖЕ ДА РАБОТИ ПОРАДИ ЗДРАСТВЕНИ ПРИЧИНИ.РАБОТИМЕ ЈАС И МАЈКА МИ ИМАМЕ ПРИХОД ДО 15 000 ДЕНАРИ МЕСЕЧНО ВЕЌЕ 14 ГОДИНИ. Ве молам за информација благодарам поздрав...
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      14,5 KB
      Прегледи:
      5