1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Општи прашања

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 10 декември 2011.

 1. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Темава се отвора за кратки прашања, прашања за кои нема тема и нема потреба од тема.
  Сите прашања што ќе бидат поставени, а има тема за нив, ќе бидат избришани.
  Се надеваме дека ќе се придружувате кон горенаведеното, за да не дојде до затворање на темата :)
   
  На Mamiicka, Aleksandar441, kelly.r и 14 други им се допаѓа ова.
 2. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Заборавив како се ставаше сликичка во потпис :( Помош некоја? :wasntme:
   
 3. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.421
  [СДК] Сакам да кажам...

  ^Копираш линк од сликата и таму каде што се става потпис го стваш линкот од сликата во [​IMG]
   
 4. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Ова е како замена за СДП?
   
  На 00385 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Каде можат да се најдат балони со Хелиум? Ќе ви бидам благодарна ако ме услужите со одговор. :bow: (Колку отмено, боже, боже :D )
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Наспроти Кинг Бургер има една продавница за балони со хелиум, исто имаше и кај Журнал во ГТЦ ама не знам дали сеуште постои таа продавница.
   
 7. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Дечки, како беше да ги избришам сите пораки?
   
 8. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
  Отвори ги пораките и најдолу имаш избор (маркирај или демаркирај) - кликни на "Маркирај ги сите" па малку погоре (десната табела) избери "Избриши ги маркираните". :)
   
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Има ли некој расположен за на чет? Досадно е :yawn:
   
  На Wildlover му/ѝ се допаѓа ова.
 10. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски


  Јас сум ако си таму :D
   
 11. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Женски, сакам да прашам дали во Македонијава наша се продаваат чинчили?
  Знаете, оние мали слатки животинчиња, што се слични на верверички, или на глувчиња, мешавина некоја се :D ?

  Eве слики во спојлер.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 12. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Знае ли некој од кога почнуваат новогодишните тезги и каде ќе бидат поставени? :^)
   
 13. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Маца во продавницата Амазон за домашни миленичиња во т.ц. Буњаковец порано сигурна сум дека се продаваа и чинчли и зајци, а едно време и мајмун држеа. Побарај таму и прашај ги во случај да немаат можеби ќе можат да ти порачаат од негде.
   
  На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  чинчилите се накај 100е
  Јас кај нас немам видено до сега, а да мнооогу се слетки


  А јас сакам да прашам на пазар која цена е спанаќот?
   
  На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.593
  Дечки, каде може да се испринта честитка?
  Вака нешто од прилика... принтал некој досега?
  [​IMG]
  И цена? :?:
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.669
  А зашто да не пробаш на подебела хартија да испринташ од обичен принтер? Јас сум печатела и испаѓало супер, а и можеш да најдеш дебел формат А4 скоро во секоја книжара за 10 денари.
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.345
  За колку време после доставување на документи даваат уверение за државјанство?И ако вадам ново треба да им го донесам старото? :wasntme:
   
 18. MandyLane

  MandyLane Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.594
  Допаѓања:
  23.064
  Пол:
  Женски
  Таман темава за моево глупичко прашање,ме мачи одамна. Е,кој бил во O la la(тоа за мафинс и сл). нека ми каже,дали таа што работи таму е некојаси јавна фаца,се ми се чини на телевизија ја имам гледано,ама никако да ми текне точно,или па можда бладам :D ,можда ја гледам прв пат во живот па само ме потсетува на некого,ноооо..ајде бе,кој бил таму ќе му текне за која зборувам?

  Општо прашањево,поопшто не може да биде.. :lol:
   
  На sofijanoka и Lana del Rey им се допаѓа ова.
 19. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  536
  Право да ти кажам, појма немам дали некоја што работи е јавна фаца...
  Знам само дека последен пат кога бев таму, на излегување кваката од вратата ми остана во рака :o
  Пробав да ја наместам,ама кога видов дека вработените од внатре ме гледаат мртви ладни, им ја оставив до прозорот и си отидов :o :o :o
   
 20. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  3.209
  Пол:
  Женски
  Mоже и е брзврска прашањево али ај, јас ќе прашам...
  Дали некој знае на која страна можам да го разгледам "Свет" или "Убавина и здравје" без да морам да се го купувам онлине и нe знам таму шо...
   
  На agapii му/ѝ се допаѓа ова.