Општи прашања

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 10 декември 2011.

 1. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.608
  Допаѓања:
  13.641
  Можно е.
  И на бели маици ми се скучило жолти флеки да имам. Средство против флеки стави на нив директно и стави ги да се перат најнормално.
   
  На Tea678 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Irenaiki

  Irenaiki Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  101
  Пол:
  Женски
  IMG_20200322_130455.jpg
  како се викаше ова од кој цртан филм беше? Ич не ми текнува (facepalm)
   
 3. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  1.216
  Пол:
  Женски
  На Irenaiki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  6.040
  Пол:
  Женски
  Дали може некој друг да поддигне пратка од пошта во мое име?
   
 5. pdb123

  pdb123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  676
  Не, бараат да приложеш лична карта при подигање.
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  6.040
  Пол:
  Женски
  Мислев да дадам лична и картонче на тој друг кој би ја подигнал.
  Добро... фала на инфо.
   
  На pdb123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  638
  Допаѓања:
  1.105
  Пол:
  Женски
  Дали во местава (продавници) на Телеком може да се купи полнач?
  Или само во мобилариве да барам:?:
   
 8. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  1.193
  Пол:
  Женски
  Како да снимам емисија на тв преку усб или како иде тоа? Ако се разбира некој нека пише лп да ми објасни
   
 9. Kohlensäure

  Kohlensäure Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.140
  Пол:
  Женски
  Јас сум подигнувала за дечко ми. Живееме Германија. Само секако носам негова идентификација. Е сега можеби и зависи каква пошта би била. Ако е нешто невредно мислам дека нема да прават проблем.
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  7.008
  Пол:
  Женски
  https://www.telekom.mk/dopolnitelna-oprema.nspx?category=1
  Овде можеш да провериш.
  P.S. Ако имаш телефон Xiaomi, можеш да купиш полнач од нивната продавница во ГТЦ.
   
 11. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  Другарка сака да оди денес да си продолжи здравствено осигурување, но јас мислам дека не работат поради вирусот.
  Некој да не знае точно инфо?
   
 12. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.337
  Допаѓања:
  28.593
  Пол:
  Женски
  Тоа што шалтерските услуги не се достапни, не значи дека не работат институциите.
  Во овој период да остане без здравствено осигурување е незамисливо.
   
  На Принцезичка1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  1.193
  Пол:
  Женски
  Зашто незамисливо? Еве и јас немам а ми треба, ама ќе почекам да заврши ова, сигурно нема во период на епидемија да идам до социјално за здраствено осигурување.
   
  На Принцезичка1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.604
  Допаѓања:
  19.614
  Пол:
  Женски
  Освен подови,што друго можам да чистам со Дезинтал 5% ?
  Дрвен мебел?
   
 15. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.885
  Допаѓања:
  11.341
  Пол:
  Женски
  Во некоја аптека да не сте виделе сини или црни медицински ракавици? Или каде на др место можам да набавам?
   
 16. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  494
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој онлајн продавница за хепи сокс? @bidi.stil само ја најдов. Некоја слична на оваа?
   
 17. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  760
  Допаѓања:
  3.273
  Пол:
  Женски
  Ако сте од Скопје мислам дека и онлајн може да се извади здравствено осигурување. На страната на ФЗО така прочитав, ама не сум сигурна. Јавете се и прашајте најдобро. Или некој што е поупатен ако знае...
   
  На Принцезичка1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Uniqpro

  Uniqpro Активен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2019
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  14
  Како да отворам MMS порака?
  ×ИТНО×
   
 19. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  2.184
  Пол:
  Женски


  Јас сум подигнала пратки на сопругот со лична карта моја.
  Не знам за колку блиска личност прашуваш.
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  2.184
  Пол:
  Женски

  Што конкретно чистиш со дезинтал?