Општи прашања

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 10 декември 2011.

 1. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.604
  Допаѓања:
  19.614
  Пол:
  Женски
  Само подот. Ламинатот и плочките.
  Читам на него смее и мебел,кваки, све со него ама не знам како да го разредам. Дури и за раце дезинфицирање вели може..
  Не сум сигурна затоа што не сум го користела никогаш за тоа.
   
  На ludamaja10 и Macito007 им се допаѓа ова.
 2. Lifelive

  Lifelive Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2019
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Некој студент на УГД доколку може да ми пише итно ми треба. Благодарам однапред. :)
   
 3. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.821
  Допаѓања:
  16.008
  Пол:
  Женски
  Дали мислите дека би работела некоја книжара?
  Просветно, Алби такви некои ми се ептен далеку, за помаалски мислам.
  Ми требаат дрвени боички и нови фломастери.
  Во Рамстор немам видено, Кит Го има ли?
  Тие два маркета ми се најблиску, да не шетсм во ова време-невреме за едни боици
   
 4. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.271
  Допаѓања:
  8.983
  Пол:
  Машки
  Flat Earthers dislike this :D
   
  На ludamaja10, wendy2, lawyermm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.604
  Допаѓања:
  19.614
  Пол:
  Женски
  Кит Го треба да има, Жито маркети исто.
  Јас од Жито купувам боици/моливи/блокови во последно време
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  6.040
  Пол:
  Женски
  Па мислев да го пратам дечко ми или да си платам брза пошта да ми ја земе.


  Знае некој која е цената на овие производи? И дали треба рецепт?

  Screenshot_20200324-112229_Chrome.jpg Screenshot_20200324-112242_Chrome.jpg
   
 7. coolgirl123

  coolgirl123 Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Женски
 8. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.608
  Допаѓања:
  13.641
  Во Виола имаше сини ракавици.

  Тримакс работеа во саботата.
   
  На Feminka22 и Avery им се допаѓа ова.
 9. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.108
  Допаѓања:
  11.809
  Пол:
  Женски
  Каде да најдам колор шампон и која му е цената?
  Се наоѓа во веро?
   
 10. puffla

  puffla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  10
  Поштарите од пошта вршат достава на пратки од алиекспрес?
   
 11. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.521
  Допаѓања:
  11.616
  Пол:
  Женски
  Да. Мене ми стаса минатата недела пратка.
   
  На puffla му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.360
  Допаѓања:
  8.087
  Пол:
  Женски
  Во дм го има и во аптека ,цена зависи има од 70 па нагоре ама не се повеќе ,ама имај во предвид дека ако ти е подолга и густа косата тешко дека еден колор шампон ќе ти стигне за цела коса. Јас од дм го купував околу 75 денари.
   
  На ludamaja10, cresa-jagoda и christinnn им се допаѓа ова.
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.076
  Допаѓања:
  122.168
  Пол:
  Женски
  @wendy2 ако не си купила глобус, има во Просветно Дело како столна ламба, голем е, и е на македонски јазик. Пред година или повеќе го купивме, супер си ја врши работата.
   
  На Bozica1980 и wendy2 им се допаѓа ова.
 14. Marija_Magdalena

  Marija_Magdalena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  1.512
  Пол:
  Женски
  IMG_20200324_180318.jpg феминки не работи дугмево за вајрлес, стегам не се уклучува, Сан е заклучена тастартурава? Ако да кај да ја уклучам?
   
 15. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.337
  Допаѓања:
  28.593
  Пол:
  Женски
  Дали има боенки за возрасни во Просветно дело?
  Порано имаше...
   
 16. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  8.069
  Пол:
  Женски
  Дали работат златарите во ГТЦ?
   
 17. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  @Bratot @ЕденЧлен @Billy Idol
  Еве некои компјутерџии:D, се надевам ќе ти помогнат.
   
  На Marija_Magdalena му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  2.184
  Пол:
  Женски
  Online продавница што имаат апарат за крофни?
  Setec, Neptun..не најдов..
   
 19. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  57.491
  Пол:
  Машки
  Треба на тастатурата да имаш копче Fn,држи го тоа копче и стисни пак на вајарлес.
   
 20. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  5.007
  Пол:
  Женски
  Луѓе, има ли можност да се префрлаат пари од картичка на друга картичка? Имено, брат ми е во странство и сака да ми префрли пари, он досега се преку вестерн ми има пуштано и ги земав од менувачница. Сега заради вирусот не излегувам надвор па затоа тука пишав. На различни банки имаме сметки( тутунска/ стопанска)
  Хелп, ако знае некој.