Општи прашања

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 10 декември 2011.

 1. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  1.813
  Пол:
  Женски
  Ако имаш НЛБ мобилна апликација, и преку апликацијата можеш да префрлаш пари.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  928
  Допаѓања:
  5.008
  Пол:
  Женски
  Фала
  Значи ако брат ми има NLB app. може преку неа да ми префрли директно мене, на стопанска, или не разбрав :doh::?:?
   
 3. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  1.813
  Пол:
  Женски
  Да, да. Но, сам неможеш да ја активираш апликацијата додека не отидеш во банка.
   
  На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  1.208
  Пол:
  Женски
  Кажете некоја онлине страна за ташни (поточно бела ташна) најдов некои страни на фб ама ништо посебно не се и ретко сретнав бели :)
   
 5. Ysera

  Ysera Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2020
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Zoshto ne mi dava da platam smetka na a1 preku internet? mi vika celo vreme transakcija neuspeshna
   
 6. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  2.665
  Допаѓања:
  6.250
  Пол:
  Женски
  Добив извештај од работа за приходите од 2019 година, на сајтот на ујп за електронско пријавување на данок ми се појавува пријавата од лани (за 2018) но нема ништо за 2019. Ич не се сеќавам лани како беше процедурата, дали треба да внесам јас, или треба да чекам они да ја направат и јас само да проверам дали е точна? И рокот до кога е за пријавување?
   
 7. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.144
  Допаѓања:
  124.216
  Пол:
  Женски
  Има ли некој сметководител тука?
  И овластен регистрационен агент за фирми?8-|
   
 8. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.621
  Допаѓања:
  13.728
  На Macito007 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lawyermm

  lawyermm Активен член

  Се зачлени на:
  1 април 2019
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Дали некој има Смарт картичка од Техно маркет?
   
 10. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.144
  Допаѓања:
  124.216
  Пол:
  Женски
  Јас, кажи што треба?
   
 11. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  2.197
  Пол:
  Женски
  На Antolinaa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  2.197
  Пол:
  Женски
  Види на fashion group. Имаат попуст 20% на сѐ мислам.
   
  На Tea678 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.424
  Допаѓања:
  251.424
  Треба да пополниш.ПДД ГП на сајтот на УЈП, да го штампаш во 2 примерока ,потпис накдоле и да го поднесеш во било која УЈП, која ти е најблизу.
  Печат да ти стават дека го примиле.

  А како ќе го пополниш ќе ти кажат од сметководство кај што работиш.
   
  На Spidy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  2.665
  Допаѓања:
  6.250
  Пол:
  Женски
  Значи сепак јас треба да го пополнам. Не знам зошто бев убедена дека сега пополнето ќе биде автоматски.
  Знам како се пополнува рачно, повеќе години пријавувам, ваљда ќе се снајдам и со ова електронсково. Фала многу :)
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. СуперДевојка

  СуперДевојка Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  5.868
  Пол:
  Женски
  Треба да види тој дали банката во која има сметка во странсство нуди таква опција. Пошо тој сигурно таму не зема плата во тутунска овде, ако ме разбираш. Тој треба да си праша за начин дали може електронски или мора таму во филијала. Штом тој заврши таму процедура, ти ги имаш парите на сметка и ги вадиш од банкомат, што би значело дека пак мора да излезеш од дома...
   
  На lovestoneddd и Oscar Lady им се допаѓа ова.
 16. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  928
  Допаѓања:
  5.008
  Пол:
  Женски
  Ми беше за интернет купување преку картичка, фала ти секако :)
   
  На СуперДевојка му/ѝ се допаѓа ова.
 17. asdas

  asdas Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  330
  https://www.yamb.rs/
  Зошто да купуваш нешто што можеш бесплатно да го најдеш на торент или на веб од престижни универзитети?
   
  На Dahliaa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.572
  Допаѓања:
  5.284
  Здраво

  Дали има сајт кој се однесува на медицина, здравје, бременост, совети во врска со здравјето,факти?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  39.767
  Пол:
  Женски
  Каде да најдам од млеката за тело на Лаура Вандини? Порано во Космо ги имаше.
  Сега бев во она единствено, отворено Космо моментално во Гтц, и немаше.

  5be0b517a4bb74116e2e8db8.jpg
   
 20. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.855
  Допаѓања:
  3.157
  Внимавај, плаќав сметки водовод цело време ми пишуваше неуспешно а парите ми ги земале